czester_
Użytkownik-
Postów
3 663 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Treść opublikowana przez czester_
-
Pierwsz (chyba) ofiara śmiertelna
czester_ odpowiedział(a) na czester_ temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Jest ślepy jak pień:/ Póki był w małym kotniku to sobie radził ale jak przeniosłem go do 50l to poprostu nie wie co robić. Wyczuwa pokarm ale nie wie gdzie leci i zbiera wszystko jak leci z dna. Po głowie mi chodzą myśli, że może dać jej czas i nauczy sobie z tym radzić ale z drugiej zaś strony nie ma szans w ogólnym. Kurcze nie mam zielonego pojęcia co robić ale chyba nie ma wyjścia... -
z ust mi to wyjąłeś Tak trzymaj... zaproponuj coś potem i doradzimy.
-
Poczytaj w tematach o obsadach do 120cm..
-
Hehe nie chciałbym widzieć mojego szamba w domu:P Ale ciekwe czy jakby te bydlaki do jeziora wpuścić dały by rade... patrząc na moje akwa z hodowlą świdrów jezioro to chyba raj;)
-
Od pewnego czasu staram sie poprostu nie patrzec w wiaderko przy podmianie... żal mi tych ślimaków ale choćby nie wiem co zawsze troche do kibla wpłynie. Na początku hehe jeszcze wybierałem co większe ale prawda taka że jeśli ślimak młody i mały to trudno go nie pomylić z gównem;) Przyczynimy się jeszcze do tego że świdry będą występować u nas w jeziorach naturalnie:)
-
Ja mieszam dno i usówam wszystko jak leci i nie widze pomimo ilości tej armii jakiś zmian parametrów. Co innego, że około setka świdrów to przy każdej podmianie ginie;)
-
Jest równo z lustrem wody... I TO JEST MÓJ BŁĄD. Nie rób tego błędu. Zastosuj grzebień jak przy kominach lub porób szpary między kamieniami. Już tłumacze dlaczego; mianowicie woda nie ma gdzie płynąć. Leci na dół bo taki miałem zamysł jednak u góry robi się taka "martwa strefa". Przez to źle rozbija mi się tafla wody i nieraz widać film bakteryjny. Musze włączać napowietrzacz by go usówać.
-
Ja mam grzałke właśnie w takim kominie jak piszesz. Ustawiłem ją z przodu za wylotem wewnętrznego.
-
Cykl azotowy jeszcze sie nie rozpoczął albo źle przeprowadziłaś testy. Tydzień to tak czy inaczej mało...
-
Odgrzebałem mój stary temat. Może coś pomoże. viewtopic.php?f=28&t=1239
-
Raczej sobie odpuść Przyznam, że post potraktowałem z dużym uśmiechem aczkolwiek nie mam pojęcia czy by nie można było podać. Jednakże na zdrowy rozum to nie wiadomo co jadł i gdzie chodziła ta padlina;) Druga sprawa to myśle że śluz również mógłby zaszkodzić rybcią.
-
moje akwa z pyszczakami
czester_ odpowiedział(a) na rzymek1995 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Młody kolego jesteś na forum malawi i jak gdzieś chcesz poczytać o rybach to właśnie tu. Spora lektura cię czeka:) -
do 12 miesięcy
-
moje akwa z pyszczakami
czester_ odpowiedział(a) na rzymek1995 temat w Obsada akwarium z pyszczakami
Ojejku... że tak powiem. Słuchaj www.klub-malawi.pl Tam są artykuły. Polecam zaraz poczytać poradnik dla początkującego, zakładanie malawi i wszystkie inne tematy związane z zakładaniem. Zdobądź troche wiedzy i to zaraz a potem będziemy zaradzać. -
Ale jak to się nie zgadzasz... co prawda w biologie się nie wgłębiam bardzo ale np. w takim razie dlaczego osoby spokrewnione nie mogą się pobierać? to przeciesz nie tylko wymysł kościoła a genetyka. Dzieci rodzą się potem upośledzone, nawet czasem bez oczu, nóg itp. O tym można akurat przeczytać. Jak to się ma do ryb to dokładnie nie wiem ale geny to geny..
-
Może i nie uzyskasz.. ale za to uzyskujesz przy czystej tylniej szybie świetnągłębie. Dodatkowo naprawde bardzo ładnie to wygląda i jeśli tło jest w miare łedne i realne cięzko czasem kapnąć się gdzie jest.
-
Pierwsz (chyba) ofiara śmiertelna
czester_ odpowiedział(a) na czester_ temat w Choroby, leczenie, profilaktyka.
Cały czas jest w kotniku. Przełowiłem ją na chwile zobaczyć co się będzie działo. Chyba ją jeszcze zostawie. -
Panowie co radzicie? Dostała mega strzała chyba tydzień temu. Odłowiłem, karmiłem ale z tego co widze chyba nie ma co jej męczyć:/ Rybcia najprawdopodobniej ślepa. Białe plamki na oczach. Stara się pływać jakby coś widziała ale zdarza jej się dobić do roślin, kamienia. Ponadto przeganiana ucieka na max 10cm jakby nie wiedziała co jest dalej. Nie wiem czy odłowić ją do kotnika i leczyć czy może zostawić na noc albo dobić. Męczy się... szok tylko że to największe rybsko a dostaje strzały od saulosi jak leci.
-
Szpachle można kupić w każdym budowlanym. Zajeżdzasz do pierwszego lepszego sklepu i bedzie do wyboru pare puszek. no nie wierze że nie ma..
-
Fan3 nie ma żadnego przepływu:P Oczywiście przesadzam ale jest to filtr który w warunkach malawi się nie sprawdza zupełnie. Każdy kto go miał gdy ryby troche podrosły zmieniał bo nie wydalał. Naprzykład taki szut będzie o wiele lepszym partnerem w czyszczeniu;)
-
Bez patrzenia na schemat mogę ci odpowiedzieć... kup filtr wewnętrzny a zabawke fan3 daj dzieciom;)
-
Ja Ci powiem jeszcze inaczej... usiadłem przy akwarium zawieszzony na 30min i w głowie miałem twój temat. Doszedłem do dwóch słusznych wniosków... 1. Nigdy nie miałem tych gattunków ale; - więcej radości sprawia mi oglądanie moich 11 rybek i dwóch gatunków pływających sobie po akwarium niżeli oglądanie nawet 15 ryb i 3 gatunków w takim baniaku. - Robi się wtedy IMO przesyt... akwarium jest dla mnie oazą spokoju, wyciszeniem, a nie kolorowym cyrkiem;P (gdzie nie mogę spokojnie popatrzyć na żółtą rybe bo 6 razy przepłyną mi dwa inne kolory) A tak każda ma swój kąt, swoje miejsce. - Nie ma problemu z wystrojem. Fajnie jak tło, kamienie pasują do ryb... jak jest za kolorowo to jedna odstaje i choć malawi jest takim kolorowym cyrkiem to jakby się troszke przybliżyć z kamerą na metrze napewno nie spotyka się tyle rybska. - Gdybym był na twoim miejscu ze swoimi doświadczeniami i gustem zostałbym z dwoma gatunkami. 2. Również gdybym był na twoim miejscu po dłuższych przemyśleniach za chiny ludowe nie oddałbym żadnej mojej kochanej ryby choćbym wiedział że tak trzeba. I jest to jednym wielkim paradoksem ale taka prawda. Tak więc ja chyba kombinowałbym jakieś jednogatunkowe ew. został z tym co mam. Moje spostrzerzenia jak teraz czytam są śmieszne i dziecinne:) Ale no nie potrafiłem inaczej tego sformułować za co przepraszam.
-
U mnie zaczęły rosnąć pędzelkowate z 2 miesiące temu. Obecnie ich nie ma:P Nic narazie nie mówie bo jestem w fazie testów ale zasługą w moim przypadku była chyba symfonia złota. Póki dodawałem glony rosły na potęge... ale narazie póki się nie upewnie cii;)
-
Ja także zostawiłbym 2 dorosłe gatunki. Jak patrze na swój baniak to 3 tam za nic nie widze.
-
Mniejszy bije wiekszego czyli zabity rdzawy :(
czester_ odpowiedział(a) na slawek gorol temat w Off Topic
Heh moj dominat akwa saulosi sporadycznie równa z ziemią największego rdzawego. Juz nie licze nawet ile razy go odławiałem. Aktualnie również jest w kotniku bo dostał takiego strzała ze mogłem go ręką wyłowić. Sławek twój malec ma to po tatusiu...
