Skocz do zawartości

czester_

Użytkownik
  • Postów

    3 663
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez czester_

  1. Nie wiem czy mnie ktoś zaraz nie zdzieli ale ogólnie nie spotkałem się ze złymi filtrami. fakt czasem chińczyki są troche głośne (to tez trzeba trafić) ale ogólnie robią swoją robote w akwa do którego są przeznaczone. resun, ataman, weipro, fluval i tak można wymieniać. BArdziej liczy się przepływ ale ten realny. Dlatego sugeruje poszukać czegoś od 1100l/h do 1500l/h, a jak cos to się przyciszy.
  2. Jeśli chcesz to wpakować do panelu polecam jednak coś mocniejszego.
  3. Do 200l może być. Przy 120cm jednak jest juz za słaba patrzac jak zbiera mi teraz resun
  4. Sory ale poprostu szukać Ci się nie chce:/ Wpisałem do szukajki "odławianie" i identyczny temat jeszcze na tej samej stronie znalazłem, a nawet więcej tego było. viewtopic.php?f=28&t=1123&p=9783&hilit=odławianie#p9783 Gdzieś ktoś pisał kiedyś o instrukcji obsługi google. Tu chyba też bedzie taka potrzeba...
  5. Mi w tamtym tyg. wpadł halogen do akwa:) Robiłem zdjęcia i doświetlałem rybcie i nagle bach. Ale zyją do dzis.
  6. Jestem tego samego zdania co sabotage, głębia rulez;)
  7. Spróbował bym najpierw ze smarem;)
  8. Do 3 razy sztuka i mówie całkiem serio. Mi również po zakupie tak ciekł aż nie nauczyłem się go składać a staruszek troche juz ma. Ew spróbuj wytrzec dobrze tą uszczelke i dokładnie nałożyć. Smar napewno mają w Sklepie Malawi, czy gdzies jeszcze? nie wiem. Uszczelka z 204 jest ta sama.
  9. BArdzo częsta przypadłość fluvali. Możesz spróbować 3 rzeczy. 1. Wyłączyć, złożyć jeszcze raz (starać się równo i dokładnie), wczesniej wydmuchaj całą tą wode z tych kanalików gdzie lezy uszczelka. 2. Jak nie pomoże kup smar do uszczelek( cos kolo 5zł ) i przesmaruj dokładnie uszczelke. Słyszalem tez o smarowaniu wazeliną ale nie sprawdzałem także "na własną odpowiedzialność";) 3. Nowa uszczelka;) Jednak z własnego doswiadczenia powtarzanie punktu 1 i 2 daje zadowalające rezultaty. Troche to wkurzające fakt ale co zrobić. No chyba ze masz go jeszcze na gwarancji to sprawa prostsza ale trzeba załatwiać filtracje zapasową.
  10. Ładna mi prośba:) Ja bym to nazwał KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!
  11. A poczytałeś o nim? Mułojad: pH 7, raczej miękka, dorasta do 18cm Czyli na wstępie już 3 rzeczy które go dyskfalifikują. Do tego jest to ryba żerująca przy dnie, a pyszczaczki są raczej terytorialne. Druga sprawa, że ja tam "mułku" nie mam i przy odpowiednim karmieniu nie potrzeba takiego stworzonka w akwarium. Po trzecie nie ten biotop jak wspomniales.
  12. 3 lata uzywam elektroniczny do sterowania dwoma świetlówkami i póki co przestawiałem tylko na zmianie czasu. Wg mnie elektroniczne są dokładniejsze i pewniejsze, a tam 15zł więcej to jeszcze nie majątek. Ma ktoś np stałą podmiane na miechanicznym?
  13. Ja bym dał grubszy blat tak jak te kuchenne 40mm. Może pęknie, może nie, a lepiej kupic grubsze i mieć problem z głowy
  14. u mnie sie brały i zbiły:/
  15. Elektroniczne programatorki rulez:) Daniel z twojej instrukcji to i ja bym nie rozumiał
  16. A próbowałeś go na różnych wysokościach uruchamiać. Może fakycznie staruszek swoje przeszedł i sił brak?
  17. Jeśli skubią Ci w termometr musisz go jakoś lepiej zabezpieczyć. Gdy troche podrosną nie będą mialy problemu ze zbiciem go uderzając o szybe.
  18. A może on sie zapowietrza i dlatego przestaje chodzic? Czy moze jest cisza? trudno cokolwiek powiedziec jak sie tego nie widzi..
  19. A moze on nie daje rady zaciągnąć tej wody? Weź wylotową rurke do ust i zaciąg się zeby mu woda popłynęłą po całym układzie.
  20. a jak robisz rozruch to słychac duże stuki z obudowy?
  21. Tez mam pokrywe ze sklejki 12mm. Jak przesmaruje sie wszelkie możliwe krawędzie i dziurki silikonem to nie ma prawa napęcznieć. Ew. szyba na akwa albo wentylatorki jak kolegaq wyżej napisał. Co jak co ale IMO drewnopodobne pokrywy są najpiękniejsze.
  22. Jak ci prąd dochodzi to raczej awaria silnika... mniej bym tu wirnik obstawiał. Sam w sobie nie wiem jak wirnik moze sie zepsuc. A co z rybami?? ja bym wrzucił poprostu ze dwa wewnętrzne z duzymi gąbkami i patrzał na parametry.
  23. Mam nadzieje ze nie karmisz dwoma pokarmami. Musisz jak najbardziej uroizmaicić diete, również pokarmy wybarwiające. Jeśli reszta ryb jest młodsza i mniejsza duża szansa, że przejmie dominacje po aklimatyzacji i odzyska dawną forme i barwy
  24. czester_

    Karzeł ?

    Ciężko powiedzieć... moim zdaniem jeszcze nadrobi ale będzie rósł o wiele wolniej. Z tego co piszesz ryba jest raczej słabszym osobnikiem, cały czas płoszona. Czasem taka sytuacja w akwarium kończy się codziennyi zaczepkami i zgonem. Ryby są jednak jeszcze młode dlatego wszystko powinno wyklarować się w przyszłym roku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.