Skocz do zawartości

Co podac do stołu :D


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za kilka dni będę miał rybki od Dr. Pawlaka a będą to:

Cynotilapia afra cobue i Metriaclima msobo Magunga, może za jakiś czas dokupię rdzawych. Rybki obecnie są w rozmiarze 2,5 do 3,5 cm zamierzam wziąć po 10szt czyli razem 20szt rybek. Dumam nad dietą dla tych rybek, wiem że powinna być urozmaicona i najlepiej żeby były to firmy O.S.I, Dainichi, Naturefood do tego mrożonki i lub "żywiec" czyli żywy pokarm. Doradźcie proszę co z tych znanych firm podawać tym rybkom, które zamówiłem, na pewno spirulinę od O.S.I a pozostałe mięsne pokarmy, jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi pokarmy w kierunku diety mięsnej, które ja stosuję to:

- bardzo ładnie "pachnie" mięskiem NF Cichlid Premium i moje ryby go uwielbiają.

- O.S.I. Cichlid - płatki lub granulki dedykowane dla pielęgnic ze składem w kierunku diety mięsnej

- O.S.I. Vivid Color - pokarm wybarwiający, uzupełniający ze składem w kierunku diety mięsnej.


Mrożonek i "żywca" nie podaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naurefood Plant - roslinka



Tak z ciekawości pozwolę sobie zapytać się w tym temacie, żeby nowego nie zakładać: zauważyłem, że jako jeden z pokarmów bazowych w diecie ryb ukierunkowanych na rośliny jest wymieniany pokarm NF Premium Plant. Dlaczego nie stosujecie NF Premium Plant Cichlid ? Ja akurat nabyłem ten drugi (zresztą za namową Pani Mierzeńskiej) i wydaje mi się, że chociażby z samej nazwy jest dedykowany dla naszych pysiów chyba, że się mylę ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to już ustaliliśmy, że jest NF Premium Cichlid (mięsny) oraz NF Premium Plant Cichlid i NF Premium Plant (obydwa roślinne). A pytanie moje jest takie: co Was skłania do wybrania NF Premium Plant zamiast NF Premium Plant Cichlid ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rybki obecnie są w rozmiarze 2,5 do 3,5 cm zamierzam wziąć po 10szt czyli razem 20szt rybek.


zdecydowałem sie na zakup:

O.S.I Spirulina Flakes

O.S.I Cichlid Flakes

NF Premium Color Plus

NF Premium Plant

Jaki rozmiar pokarmów brać w przypadku NF rozmiar dla ryb do 8cmm czy ten juz dla starszaków od 8cmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarm NF rozmiaru S to straszna drobnica, choć ja nim w dalszym ciągu karmię swoje 9-12 cm ryby i nie narzekają. Sądząc po wielkości ziaren pokarmów rozmiaru M wydaje mi się, że Twoje 3 cm ryby powinny sobie poradzić z jego konsumpcją, aczkolwiek tak jak napisałem powyżej duże ryby też wsuwają NF rozmiaru S, więc wybór należy do Ciebie.


Ja bym na Twoim miejscu się natomiast zastanowił czy zamiast NF Premium Color nie wybrać O.S.I. Vivid Color, bo ten pierwszy idzie składem bardziej w kierunku diety roślinnej, a ten drugi mięsnej. A tak to będziesz miał 3 razy pokarm roślinny i 1 w stronę mięska...


Ponadto jak dla mnie pewniakiem jest NF Premium Cichlid jeśli chodzi o mięsko, a widzę, że się na niego nie zdecydowałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.