pawelmisiek Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #1 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Witam, posiadam zbiornik 420l (140x60x50), zalany jakieś 3 tygodnie temu i aktualnie pływa w nim następująca obsada: 8x hongi 8x membe deeb 8x Pseudotropheus demasoni 6x Pseudotropheus socolofi (Albinos) Nie wiem czemu ale membe deeb są koloru pomarańczowego co pokazują zdjęcia i teraz pytanie czy one wybarwią się na żółto , a samiec jakoś zmieni kolor na niebieski czy nie ? Oraz nie pasują mi troche kolorystycznie hongi i chciałbym je zamienić na jakiś inny żółty gatunek lub inny niebieski , ale nie wiem czy jak wezme jakis niebieski gatunek to demasoni nie beda bardzo dominowac nad tym drugim gatunkiem i nie jestem pewny co wybrać , narazie typ padl nas Crabro , ale może macie inne propozycje co mogę z tą obsadą mieć . Proszę o pomoc.
eljot Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #2 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Nie wiem czemu ale membe deeb są koloru pomarańczowego co pokazują zdjęcia i teraz pytanie czy one wybarwią się na żółto , a samiec jakoś zmieni kolor na niebieski czy nie ? Są pomarańczowe bo mają być a dokładniej brudno-pomarańczowe Samiec powinien wybarwić się na niebiesko.
pawelmisiek Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Autor #3 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Taki kumpel mowi ze ma zolte Ale ok mniejsza z tym podobaja mi sie takie. Temat raczej zamiescilem aby dobrac jeden gatunek zamiast hongi
eljot Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #4 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 8x membe deeb Dla ścisłości to 'membe deep
Marceli Szpak Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #5 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 A spróbuj Acei, mi doradzili, kupiłem i jestem zadowolony To piękna ryba o fioletowym odcieniu i pięknym, żółtym ogonie. Na Crabro masz za mały zbiornik, to wielka i silna ryba. Polecana od 700l. Jeśli zajrzysz do mojego sąsiedniego postu, przekonasz się, że też mam problem z membe deep. 2 samiczki są właśnie mocno pomarańczowe, kilka lekko żółtych. Czy któraś z Twoich samiczek ma lekko zaznaczone ciemne pasy?
brazylia Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #6 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Post wczesniej kolega tez mial tern problem.Tutaj mozesz zobaczyc zdjecie samicy WF , samcowi daj czas na wybarwienie.Ze zdjecia widac ze to sa mlode ryby i jeszzce troche czasu minie aby sie wybarwily. , narazie typ padl nas Crabro , Crabro sobie odpusc, bo jest za duzy do Twojego zbiornika.
pawelmisiek Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Autor #7 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Wiesz chodzi mi głownie zeby fajnie wygladala przy niebieskim swietle bo mam 2x swietlowka marine-glo i 2x swietlowka daylight czy jakos tak z sera. Demasoni nawet jak sa takie male swietnie wygladaja przy tym swietle , te biale albinosy i membe deep takze super wygladaja tylko te hongi nie wiem co mnie podkusilo je kupic wygladaja ponuro jeszcze jak mam czarne tlo i czarne kamienei to je praktycznie nie widac dlatego chce cos zoltego lub niebieskiego zeby tez ladnie wygladalo. brazylia : czytalem wlasnie ten post , ale moje sa wlasnie bardziej pomaranczowe , ale tak jak pisze temat bardziej dotyczy dobrania gatunku do tej obsady o barwie zoltej lub innej zeby ladnie wygladalo. Mnie sie podoba Labidochromis caeruleus ale slyszalem ze sa zbyt spokojne na ten zbiornik i chyba niektore odmiany sa miesozerne.
brazylia Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #8 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Ze wzgledu na demasoni, L.caeruleus juz tutaj sie nie nada, nie tyle chodzi o "charakter", bo "rozki" tez potrafi pokazac;) a o diete, calkowicie oddmienna niz 'demonki"
pawelmisiek Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Autor #9 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Rozumiem, to czekam na inne propozycje, przydalo by sie moze jakis gatunek wszystkozerny bo teraz jak sie nie myle mam 3x roslino, 1x wszystko.
aarset Opublikowano 4 Sierpnia 2012 #10 Opublikowano 4 Sierpnia 2012 Moim zdaniem, przy takich wymiarach zbiornika, trzy gatunki będą w sam raz. Dokupiłbym jedynie kilka sztuk Pseudotropheus demasoni.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się