Jump to content

Gąbka do filtra Aquael Circulator 1500


waszek18

Recommended Posts

Mam do was pytanko na temat gąbki. Wiem, że temat był wałkowany, ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jaka gąbka jest najlepsza. Posiadam zbiornik 100x40x40 i doradzono mi (tutaj na forum) abym zakupił Aquael Circulator 1500L żeby mieć czyściutko w zbiorniku. Tak też zrobiłem, lecz najważniejsza sprawa. Jaka gąbka. Nie chodzi mi o firmę, lecz o to, czy ta gąbka ma być z maleńkimi oczkami, czy te oczka mają być większe, czy całkiem wielkie. Częstość czyszczenia gąbki to drugorzędna sprawa. Najważniejsze dla mnie aby "gówno" (bez względu na gabaryty) nie pływało ani nie leżało. Proszę powiedzcie jaką gąbkę kupić oraz w jakim kształcie ( o ile kształt ma znaczenie). Zadałem konkretne pytanie i mam nadzieję, że odpowiedzi też będą konkretne ( o ile da się jednoznacznie i konkretnie odpowiedzieć) Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Mam u siebie w 160L Aquael Circulator 1000, na koszyk mam założoną gąbkę od filtra Aquael FAN 2, delikatnie nacinałem otwór w gąbce nie chciała wejść (może za słabo dopieściłem:D ). "Gówno" zbiera dobrze a z racji wielkości oczek, dobrze się trzyma w gąbce i przy wyjmowaniu do czyszczenia tak bardzo nie syfi. Myślę jednak nad zakupem większej (pyski rosną :) ).

Link to comment
Share on other sites

Taką zapodaj i po problemie

http://allegro.pl/gabka-filtracyjna-okragla-12x7-cm-uniwersalna-i2515157837.html ważne by była gęsta. Nie kupuj do swego zbiornika o gąbki kształcie kwadratu bo pół akwarium Ci zajmie. Byś kupek nie miał przy przedniej szybie ważne jest też odpowiednie ustawienie kamieni i wylotów z filtrów. Poczytaj na forum. A i tak bedziesz zapewne musiał uczynić to metoda prób i błędów w swym baniaczku.;) GL

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.