Skocz do zawartości

obsada 1050l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Decyduję sie jedna na rybki jak najbardziej kolorowe /jak to początkująca.

Tak więc MBUNA!

Prosze o pomoc w obsadzie jak najbardziej kolorowej oraz żeby były to większe rybcie.PLEASEEEEEE.......;)

--

Witam!

Decyduję sie jedna na rybki jak najbardziej kolorowe /jak to początkująca.

Tak więc MBUNA!

Prosze o pomoc w obsadzie jak najbardziej kolorowej oraz żeby były tam też większe rybcie.PLEASEEEEEE.......;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja rada - jak dla początkującej - dobieraj zgodne żywieniowo a unikniesz kłopotów ;)


nie przekraczaj 6 gatunków w różnnych rozmiarach, a może wtedy nawet niektóre będziesz mogła trzymać kilkusamcowo ;)


sama wybierz co Ci się podoba zgodnie z j.w. i poskreślamy :P

tylko raz zaproponowałem całość obsady - za drugim piłeczka po Twojej stronie :P

ja zmieniałem ze 30 razy koncepcję :P także nie ma łatwo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy drodzy, a myślicie, że co robiłam przez długi weekend?

Toż mąż się ze mną rozwiedzie.....:confused: Mbuny, non mbuny , aulonki śnią mi się po nocach;) Jako dla początkującej, non mbuna ma za mało kolorowe samice:( A z alonków wybrałam ew.aulonocara stuartgranti maleri maleri i usisya.Inni mięsożercy to copadichromis borleyi kadango,borleyi mbenji, cyrtocara moorii, nimbochromis polystigma. A z wszystkożernych metriaclima estherae ob, msobo magunga, membe deep ,pseudotropheus socolofi,soulosi coral, crabro. No i wiem, że sa pomieszane nbuma z non-nbuna.Podobno w tym litrażu można już coś "pomieszać"Proszę o Wasze propozycje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj typ:


Labeotropheus trewavasae lub labeotropheus fuelleborni (odmiany wedle uznania i dostepnosci)

M. zebra chilumba Maison reef

P. demasoni

M. auratus (lub inny gatunek wedle uznania)



z kazdego gatunku kup co najmniej 15 mlodych - w takim akwa niektore gatunki beda funcjonowaly w grupach kilku samcow

jedynym wyjatkiem jest demasoni tu polecam zakup okolo 20 sztuk - pozniej ewentualnie redukcja ale w ostatecznosci,

trewki spokojnie da rade wielosamcowo, demasoni obowiazkowo wielosamcowo


oczywiscie to tylko propozycja ale kulfony musza byc obowiazkowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.