Skocz do zawartości

Nowe akwarium 450l osprzęt i mieszkańcy


Parasolka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak długo masz ten filtr ? Wiem, że ma go też makok, czester, jarek wozniak...

Ja nie mówie, że jest zły. Po prostu nie bo nie, a wydając 2000 pln dam +100 na markowy kubel.



Tak jak pisałem - ponad dwa lata.

Na dodatek kupiłem sobie kolejny. Zasypałem wkładami, włączyłem i zapomniałem. Działa od 6 miesięcy.

Jedyną rzeczą jaką zauważyłem to fakt, że pompka odpowietrzająca w tym dwuletnim filtrze nie działa już tak dobrze. Jest znacznie większy opór przy pompowaniu. Jednak on się nie zapowietrza jak się w nim nie grzebie, więc korzystam z tego tylko z ciekawości.


Zakładam, że porównując te filtry do samochodów: Fluval, czy Eheim są jak luksusowe niemieckie auto. HW jak mało znana marka azjatyca - " Japońskie wykonanie, niemiecka precyzja".


Pewnie jakbym nie miał jakichkolwiek limitów w życiu, to bym nie kupował HW, a tak dzięki wysokiemu stosunkowi jakość/cena mam dwie sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fluvala 405 i spokojnie starcza do 375l. Jak nie przesadzisz z obsadą, to nie powinno być problemu.


do 450l też spokojnie wystarczy ...czytam, że jest do 400l max ...?



Parasolka,to stwierdzenie "do max.400l" to jest gdy filtra używamy do filtracji mech.,bądź jako "tandem" (bio-mech.).Jako biolog spokojnie wystarczy...ja osobiście mam Eheim 2217 w 450l,jego przepływ to 1000l/h i to jest aż nadto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Parasolka,to stwierdzenie "do max.400l" to jest gdy filtra używamy do filtracji mech.,bądź jako "tandem" (bio-mech.).Jako biolog spokojnie wystarczy...ja osobiście mam Eheim 2217 w 450l,jego przepływ to 1000l/h i to jest aż nadto...



tu go znalazłam http://allegro.pl/eheim-classic-2217-do-600l-wklady-i-zawory-i1436369703.html i najbardziej mi się podoba ale mówisz, że aż nadto ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go po okazyjnej cenie i dlatego śmiga w 450l,filtr ma aż 6l na wkłady więc bardzo dużo wziąwszy pod uwagę że biologia w takim litrażu spokojnie na 2l ceramiki pociągnie.W trochę mniejszym baniaku (338l)mam natomiast Eheim 2215 (620l) który mieści 4l wkładów,imho spokojnie by sobie poradził w 450l tylko z cyrkulacją byłoby już gorzej ze względu na niewielki przepływ.Ale cyrkulator to by rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK co do filtra zew już podjęłam decyzję ;) dzięki a wew Atman 203 wezmę


a ja jeszcze mam pytanko ..bo w moim 25l akwarium jest: żaba, 4 neonki, 2 gurami, 2 brzanki, 1 molinezja i uwaga 15cm glonojad (proszę nie krzyczeć) ..aby przygotować nowe akwarium wpuszczę brzanki a czy glonojad może być nowym i stałym już lokatorem nowego z pyszczakami ?


ps. filtr zew EHEIM - kupiony

odmulacz EHEIM dna grawitacyjny 4002 - kupiony

filt wew Atman 203 - kupiony


(karma dla psa też) ;)

Połączyłem posty. Gorol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w LM kupiłam styropian 2cm...niestety piasek przez Was proponowany nie podoba mi się, jest za bardzo brązowy ....

wyszukałam na allegro taki http://allegro.pl/piasek-kwarcowy-najtaniej-0-75-zl-kurier-18zl-i1421135419.html troszkę wymieszane może z tym http://allegro.pl/zwir-kwarcowy-jasny-2kg-fr-4-3-5-mm-i1420558527.html ... lub tym http://allegro.pl/wyjatkowy-bialy-zwir-kwarcowy-rewelacja-nowosc-i1422650743.html


to mam już filtry zew i wew, odmulacz, styropian, ew piasek.. zostają kamienie, grzałka .... ?

aa mam pytanie bo dziś oglądałam czujnik czasowy "wyłącznik" do wyłączania lub zmiany światła ..macie coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.