Skocz do zawartości

Nowe akwarium 450l osprzęt i mieszkańcy


Parasolka

Rekomendowane odpowiedzi

- wapień filipiński - 25kg

Wapień i piasek jest (wiem że nie polecacie ale już niestety musi zostać )

- łupek ewentualnie sobie przywiozę od znajomego



Zdecyduj się na jeden,dwa różne rodzaje kamieni w akwa nie wyglądają ładnie.

Szkoda że już masz tego filipińczyka,w takim akwarium z innych kamieni można by coś ładnego wyczarować...


Jeśli At-203 i falownik to rozmieścić je - At po przekątnym rogu co wlot filtra a falownik ma też w tym samym kierunku co At wirować wodę, tak? (na mój skromny rozumek )


Nie,atmana dajesz przy tylnej szybie a falownik na przeciwko ma dmuchać wzdłuż przedniej szyby.Zasys kubła na tej samej szybie co cyrkulator(tylko przy tylnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety już zamówiłam (presja męża :) ) teraz wiem że nie trzeba się spieszyć :)

Łupki w takim razie odpadają - a z wapienia może da się coś fajnego zrobić zobaczymy jak przyjdzie :)

Oki dzięki bardzo za wyjaśnienie z ta cyrkulacją.

Czyli tak na podsumowanie - styropian 1cm wystarczy na dno?? a te wkłady co w zestawie filtra zostawić czy zmienić któryś ?

Testy zrobić po zalaniu, kilka dni później i wtedy się okaże co dalej :P

Reszta najprędzej wyjdzie w praniu :) pewnie i tak coś przeoczyłam :)

Już nawet nie wiem o co jeszcze pytać :) Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś ciekawostki dla mnie to chętnie poczytam co nie tak robię:) - krytyka mile widziana :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki baaaardzo:) sory że Was tak "katuję" :) to już moja 3 noc zarwana (nie licząc tych spędzonych na wyborze akwarium - zestawu - oświetlenia!) i mam troszkę mętlik w głowie tyle na raz tego wszystkiego nie da się przeczytać :) no i jeszcze dzieci w domu chore ... przyda się nie tylko nerwosol ale coś mocniejszego :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Baniaczek juz zalałam wczoraj. Podłączyłam sprzęcik tylko troszkę się od tego obiegu wody piasek miesza w akwa. Mam widoczne małe "fale" na dnie i przesuwa się piasek po dnie z prawej na lewą (zatacza takie koła - na tylnej szybie w prawo na przedniej w lewo). Nie wiem czy mam dobrze ustawiony sprzęt. Wlot filtra zew. z prawej na dole, wylot u góry z lewej, wylot Atmana również z lewej na górze (no wlot gąbki poniżej:)) - to w tym samym kierunku , cyrkulator wzdłóż przedniej ściany na przeciw wlotu filtra zewnętrznego. Mam wrażenie że to troszkę za duży wir:) Martwi mnie ten przesuwający się piasek od obiegu wody:) mam po bokach zrobione kryjówki ze skał dość duże i małą na środku. Wolałabym żeby ten piasek pozostał na swoim miejscu:) jest bardzo drobny - granulat do 0,2mm - biały:)

Coś będę musiała kombinować z tym obiegiem czy tak zostawić?

Najwyżej fotkę jutro dołącze to może ktoś doradzi jak zobaczy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wymienić ten pył na piasek o większej granulacji np 0,8-1,2mm, póki jeszcze nie ma ryb. Miałem przez prawie dwa lata takie drobne podłoże i ciągle lekką zawiesinę w wodzie. Nie polecam, szczególnie przy sporej cyrkulacji. Pomimo stosowania różnego rodzaju materiałów filtracyjnych to walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.