Skocz do zawartości

Nowe akwarium 450l osprzęt i mieszkańcy


Parasolka

Rekomendowane odpowiedzi

Z tymi dwoma grzałkami to chodzi oczywiście o awarię którejś.Np.gdy jedna się zepsuje i będzie non stop grzać to taka 150W nie nagrzeje wody do 34st.ale gdy całkowicie padnie to druga nie pozwoli do nadmiernego wychłodzenia wody...

A tak btw ja używam jednej 300W JBL :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, bo zamkniemy temacik :mrgreen: to nie przepis na ciasto ( na które nas chyba zaprosisz by oglądnąć baniak)... a może troszkę poczytasz forum, użyjesz opcji szukaj...co ty na to ?


zaproszę na ciasto ...albo leczo :)


wszystko kupione do baniaka ;) tylko testów nie mogę nigdzie znaleźć. Teraz czekam na dowóz zamówionych rzeczy ... akwarium max 14 dni roboczych .....


05-02-2011 dziś zakupiłam chyba ostatnią rzecz a mianowicie 65kg serpetynitu, mam zamówione testy JBL. Teraz tylko czekam na baniak i będziemy ustawiać i zalewać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Jestem nowa, więc chciałabym też uzyskać kilka porad bo mój baniaczek będzie troszkę większy niż koleżanki - 160x60x60 profilowany - wiem że wszyscy woleli by proste ale proszę nie krytykujcie mnie zwalę to na męża :P bo on tylko rzucił hasło a wręcz nakazał większy baniaczek a na mojej głowie reszta:).

Proszę was o powiedzenie czego mi brakuje "do szczęścia":

- oświetlenie 2x80W t5 i reszta oświetlenia - nadrobić ma 5szt led w pokrywie aluminiowej (na zamówienie)

- Filtr JBL e1500 (jakie ma mieć wypełnienie żeby grało z resztą - bo to standardowe na pewno nie jest dobre i ewentualnie jaki jeszcze dokupić, myślałam jeszcze o głowicy pompie 2000l/h)

- grzałki 300W i chyba 200W :) - już się gubię:P

- piasek kwarcowy 0,5-1,2 granulat 90kg

- wapień filipiński - 25kg

Wapień i piasek jest (wiem że nie polecacie ale już niestety musi zostać :) )

- łupek ewentualnie sobie przywiozę od znajomego

- testy JBL COMBI czyli chyba wszystkie

- nie wiem czy dobrze zrobiłam zamawiając napowietrzacz 400l/h jeśli byłaby ta pompa - choć bardzo mi się podobają na tylnej ścianie bąbelki:P

Na obsadę mam czas, dodam że chcę mieć kilka roślinek - już wyczytałam jakie przetrwają w Malawi i z jakimi gatunkami ryb:)

- przy zalaniu wodą dolewać jakieś uzdatniacze czy lepiej samo niech się stabilizuje? Wiem że mam robić testy - tylko jak często i kiedy najlepiej je robić żeby były wiarygodne?

Co do cen ewentualnego dokupienia sprzętu to wolę te po środku bądź w stronę górnych półek. To co kupiłam to z polecenia sprzedających na allegro bądź wyczytania z forum - ale tego jest stanowczo za dużo:P:)

Bardzo była bym wdzięczna jeśli by mi ktoś doradził. Wcześniej miałam 100l akwarium z obsadą skalarów później przerobiłam na pyszczaki ale to nie to samo co 576l :)

Jeszcze chciałabym zapytać o ten styropian ? do czego on wam jest potrzebny? słyszałam ze pod skałkami ma być podkładka żeby to pracowało - czy ten styropian to właśnie po to?

Nie jestem tak doświadczona jak Wy więc moje pytania mogą być dla niektórych zabawne:)

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ktory masz sluzy do filtracji biologicznej.

Musisz pomyslec nad czyms co zapewni filtracje mechaniczna oraz cyrkulacje wody w zbiorniku. Imo 2000lph moglby dac rade pod warunkiem poprawnej cyrkulacji - czyli musialo by zdmuchiwac wszystkie nieczystosci w jego strone i tu chyba bez cyrkulatora sie nie obejdzie.

Styropian pod kamieniami sluzy do zniwelowania nacisku punktowego na szklo bo jak wiesz kamienie nie sa idealnie plaskie i zawsze na czyms "stoja". W tym wlasnie miejscu nastepuje kumulacja nacisku/naprezen i szyba moze peknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Wystarczy At-203 + falownik jvp. Półka cenowa fajna a i jakośc dobra.

Generalnie mam tylko zastrzeżenie co do dwóch grzałek - po co ? I dlaczego takie mocne ? Na każdej grzale masz wykres z zależnością temp.otoczenia a temp. w akwa.

Imo, jeżeli w mieszkaniu masz w zimie ok 21*C to wystarczy 1x200W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o coś takiego Ci chodziło - http://allegro.pl/pompa-obiegowa-resun-king3-2300l-h-i1515247809.html?source=oo

http://sklepy.allegro.pl/pompa-glowica-2000-l-h-atman-2latagwarancji-i1511839763.html

http://sklepy.allegro.pl/pompa-cyrkulacyjna-2000-l-h-os-ceramiczna-i1514007325.html

http://www.aquariumsklep.pl/pompa-aquarium-systems-new-jet-nj2300-p1695.html#

http://www.aquariumsklep.pl/pompa-aquarium-systems-new-jet-nj3000-p1696.html

właśnie znalazłam to - j.w.

Jeśli At-203 i falownik to rozmieścić je - At po przekątnym rogu co wlot filtra a falownik ma też w tym samym kierunku co At wirować wodę, tak? (na mój skromny rozumek :P )

A co do grzałki to właśnie się dałam naciągnąć, pytałam się czy 300W wystarczy powiedział że może być za słaba i mówił dodatkowo o 150W a ja jak zwykle przedobrzyłam i wzięłam 200W :( może się uda odwrócić co nie co a jak nie to opchnę komuś :P

W domu mamy tak między 20,5-23 bo mam 2 małych urwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.