Skocz do zawartości

Kubeł nie chodził kilka godzin


bigb

Rekomendowane odpowiedzi

Najprostsze,skuteczne-uryna.

Ja jakoś nie mógłbym wpuścić ryb wiedząc że narażam je na skoki parametrów.



Perez wcale nie takie najprostsze.

rzeczywiście po dużym skoku rozwijania się bakterii nitryfikacyjnych, w związku z tym że zaczyna brakować pożywki dla nich zaczynają one obumierać.

Więc przegapienie pewnego momentu powoduje że zaczynamy znów od początku.

Dla mnie rybki startowe to najprostszy sposób a i wcale nie taki straszny.

Chciałbym również zwrócić uwagę, że wpuszczenie do akwarium obsady, pomimo tego że akwarium jest juz ustabilizowane musi i na pewno i tak się stanie nastąpi skok parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc przegapienie pewnego momentu powoduje że zaczynamy znów od początku.


Dlatego trzeba zagęścić pomiar wody w decydującej fazie dojrzewania by tego nie przegapić.


Chciałbym również zwrócić uwagę, że wpuszczenie do akwarium obsady, pomimo tego że akwarium jest juz ustabilizowane musi i na pewno i tak się stanie nastąpi skok parametrów.


Tak,ale wtedy te skoki są małe a nie jak przy dojrzewającym baniaku kiedy NH3 wynosi np.2 a później no2 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sensownym zdaniem jakie przychodzi mi do głowy to to że znów się zastanawiamy co jest łatwiejsze i lepsze, a to to samo co szukanie wyższości jednych świat nad drugimi.

Dla jednego będzie lepsza opcja własnej uryny dla innego ryb startowych.

Ja zawsze stosowałem tę drugą opcję i nigdy nie powodowało to śmierci ryb, a zdarzało mi się wymienić całą wodę na świeżą przy całej dorosłej obsadzie, skoki parametrów były owszem skoro wlałem 700 l świeżej chlorowanej wody, ale po wrzuceniu przez córkę 1000 ml spiruliny tropicala nic innego mi nie pozostało.

Efekt wszystkie ryby zdrowe akwarium mi dojrzało w ciągu tygodnia.

Jednak nie było to takie standardowe uruchamianie akwa bo miałem dojrzałą filtrację.

Jednak da się zrobić wszystko bez krzywdzenia ryb, tylko trzeba podejść do tego z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak da się zrobić wszystko bez krzywdzenia ryb, tylko trzeba podejść do tego z głową.


Dokładnie,zauważcie że dla zaczynającego przygodę z akwarystyką startowanie baniaka za pomocą ryb przeważnie kończy się tragicznie.Dla doświadczonego akwarysty start kolejnego baniaka to pikuś,Pan Pikuś.

Ja bym jednak polecił "młodym adeptom" startowanie za pomocą mrożonki,kawałka mięsa czy moczu.Po tym jak przekonają się jak przebiega cykl azotowy w praktyce,będą bogatsi w wiedzę nt."dojrzewania".

Starzy wyjadacze wiedzą że ich "rybkom startowym" nic nie grozi,bo czuwają i co ważniejsze mają ogromną wiedzę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potwierdzenie tego wystarczy przeszukać forum, ile ludzie mają problemów ze skokami azotynów.

Co zrobi młody adept, gdy ryby zaczną być apatyczne, przestaną jeść? Napisze kolejnego posta z cyklu "pomocy". A można tego uniknąć stabilizując cykl a na końcu wpuścić obsadę. Dwa tygodnie bez ryb nikogo nie zbawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Sławku ale i na naszym forum było, że stabilizowało się akwarium cały miesiąc a tu nic. Zero NO3.

Ale zgodzę się w tym przypadku nie zrobi nikomu krzywdy, w źle poprowadzonym akwarium z rybami może je pozabijać.

Więc dla tych co potrafią sobie poradzić - ryby startowe, dla nowicjuszy start akwa od A do Z, czy to za pomocą mrożonki, moczu czy czegokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.