Skocz do zawartości

Sera Siporax i ogólnie bio ceramika


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wnioski z dyskutowanego wątku są bardzo podobne do tego co my proponujemy. Gąbka np. niebieska aquamedica w kuble - czemi nie,rozwiązanie świetne.Chociaż jeśli chodzi o prefiltr na wlocie panowie którzy powątpiewają w jego zasadność, a więcej - uważają nagromadzony w filtrze muł za dobre podłoże dla nitryfikacji - chyba nie mieli do czynienia z rybami o tak dużej przemianie materii jak pyśki.Nie ta skala problemu,tradycyjnie użyty kubeł bardzo szybko się zapcha, wtórnie gromadzone zanieczyszczenia będą fajną bombą azotanową.

Opublikowano

A biobale to się w ogóle nie zapychają, ale wolałbym jednak mieć w filtrze kubełkowym tą samą ilość ceramiki albo gąbek :) Jakaś tam powierzchnia filtracyjna też się liczy,inaczej równie dobrze możnaby nasypać żwiru, pociętego peszla, keramzytu.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Napisałem do frmy Sera żeby się odnieśli do podanego przezemnie na samym początku linka i odpisali mi:


cyt. " Witam serdecznie,

Przeczytałem Waszą dyskusję i należy z wieloma wypowiedziami się zgodzić.

Większość ceramik, albo się zapycha albo ma bardzo małą powierzchnię do osiedlania się bakterii nitrifikacyjnych.

Zwykły wkład może mieć większą lub mniejszą porowatość (zał.- „zwykła ceramika”) gdzie jedynie powierzchnia wkładu jest miejscem osiedlania bakterii. Drugim rodzajem co jest zgodne z rysunkiem jednego z kolegów (zał- „odniesienie.jpg”) ma otwory (wgłębienia i puste komory)ale niestety do niczego oprócz marketingu one nie służą.

W obu przypadkach im jest większa porowatość tym lepiej ale wadą tych wkładów jest stosunkowo mała ilość bakterii do miejsca zajmowanego w filtrze przez ceramikę.

W sprzedaży mamy opatentowany produkt o nazwie Sera Siporax(zał.-„siporax zdj 1”). W procesie produkcji jest to stop szkła z solą po czym pod wysokim ciśnieniem owa sól jest wypłukiwana. W efekcie powstaje wkład z milionami kanalików. Praktycznie każdy kanalik ma wlot i wylot co powoduje dużo większą powierzchnię do osiedlania bakterii nitrifikacyjnych i brak zamkniętych „komór”(zał.- „siporax zdj 2”)Porowatość i strukturę można zauważyć pod mikroskopem (zał.- „siporaxzdj 3”) Jeden litr Sera siporax wystarcza na optymalnie urządzone 200 litrowe akwarium przy czym aktywna powierzchnia jednego pierścienia to 1 m2. Warto przeliczyć również jaką objętość musiałby mieć filtr aby pomieścić 34 litry zwykłego podłoża ceramicznego lub 770 litrów plastikowego co jest odpowiednikiem jednego litra siporaxu- chyba stawowyJ


Osobiście, rzecz naturalna, jestem zwolennikiem Sera SiporaxJ

Warto go używać z Sera Filterbiostart oraz /sera Bio Nitrivec.



Pozdrawiam

Robert Zdunek

Dyrektor d/s sprzedaży

Tel.kom. 0501 289 750

e-mail: robert.zdunek@aziarko.pl http://www.aziarko.pl


dołączono też zdjęcia zwykłej ceramiki i i firmy Sera


ceramika zwykła

c9c3e29f6be84fe2bc27fa63edd53748.jpg

ceramika Sera

f39701ff96d4415cb4766629a2a42baa.jpg

odnośnik

52084bf91f494d589bbe27e47d631a58.jpg


56945f32dff54df096f352b6a97a6ba8.jpg


f86fc603bcdb41f7be7598975ba7813d.jpg

Opublikowano

Wszystko ok.tylko zastanawia mnie jedna rzecz. Jak można wypłukać sól zalaną szkłem? Jakie to jest ciśnienie? To lite szkło, czy domieszka jakiegoś krzemianu ? A może chłyt materkindody?

Nie żebym się czepiał, ale jest fajny temat i trzeba precyzyjnie go rozwinąć.

Opublikowano

Przypuszczam, ze moga to robic podobnie jak sie robi sztuczna zywa skałe w morskich. Mieszasz cement z sola kamienna 1:1 czekasz az wyschnie, a potem chyc do wody i wiekszosc soli sie rozpuszcza zostawiajac bardzo porowata, naturalnie wygladajaca skałe z masa kanalikow i dziur w srodku...


Wystarczylo by przelamac jeden ring i zobaczyc czy w centrum ma mniej dziurek niz przy brzegach. Jesli tak to raczej robia wlasnie cos takiego..

Opublikowano

Po tym można stwierdzić że bio ceramika raczej nie jest taka lux i się zapycha bo nie a kanalików na wylot. Siporax ma takie kanaliki to znaczy że się nie zapycha ? myślę że jednak się zapycha, ale jak szybko ? pół roku czy ze dwa tygodnie ? i czy można ją później jakoś wyczyścić ? np wypukać w czymś , wysuszyć ? i użyć ponownie.


Czy gąbka nie jest lepsza można ja zdusić wypłukać i jest czysta, ma w sobie mnóstwo kanalików i po czyszczeniu ma dalej w sobie bakterie nie trzeba czekać na zasiedlenie się ich i filtracja biologiczna nie zmniejsza się tak.


Czy ceramika to bzdura ?. Pozdrawiam.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.