Skocz do zawartości

Jak doświetlić ciemny kąt w salonie..?


jim

Rekomendowane odpowiedzi

Te rodzime występują również w Malawi "Występujące na terenach wokół jeziora wapienie i marmury wpływają na parametry wody w Malawi, przede wszystkim na wysoki poziom zasadowości – pH waha się od ok. 7,6 do 8,8. Twardość ogólna wody wynosi 4-6, a węglanowa 6-8 stopni niemieckich." cytat z http://www.malawi.pl/

Rybki z linku będą żyły i 112 ale czy to dla nich dobre? Spytaj tu http://klub-tanganika.pl/forum/

Tanganika..? Tak. Hello Africa!!!

Hello forum.klub-MALAWI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:


[center:udyl2suo]IMG_0742.jpg[/center:udyl2suo]


Wylewanie wody miało być początkowo za pompą, a dolewanie przed filtrem mechanicznym, ale ze względu na filtr mechaniczny na zasilaniu w wodę (nie ma na schemacie i fotkach) chciałem mieć możliwość puszczenia w kanał wody w nim stojącej przez tydzień od podmiany do podmiany bez wpuszczania jej w obieg.


* * *


Testów oświetlenia ciąg dalszy, czyli jak wysłać w kosmos producenta belki oświetleniowej :)


Ponieważ "hydraulikę" zrobiłem z PCV i oczywiście zostało rurek, kolanek itp. złożyłem (dosłownie) listwę oświetleniową.


[center:udyl2suo]IMG_0745.jpg[/center:udyl2suo]


Testowana poprzednio świetlówka została zamieniona na 18W sylvanię coś tam 10000K i po założeniu prowizorycznego odbłyśnika z 2 warstw (usztywnienie) folii alu efekt jest identyczny, przy redukcji 12W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten Twój schemat.

1. Czemu spust wody za mechaniką i przed pompą - woda będzie Ci spływała tylko siłą grawitacji, dodatkowo do tego każdy syf jaki wleci z wodociągów znajdzie się w akwa, lub zasyfi biologię.

2. Ze schematu wynika że mechanika i biologia będą miały taki sam przepływ - nie za dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten Twój schemat.

1. Czemu spust wody za mechaniką i przed pompą - woda będzie Ci spływała tylko siłą grawitacji, dodatkowo do tego każdy syf jaki wleci z wodociągów znajdzie się w akwa, lub zasyfi biologię.

2. Ze schematu wynika że mechanika i biologia będą miały taki sam przepływ - nie za dobrze....




a jak bys ty to zmienił. Rozrysuj jak możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten Twój schemat.


Ad 1. Wylot mam ponad metr poniżej, przy spuście 1/2" przepływ jest wystarczający - testowane, poza tym zawsze mogę tam dołożyć bezrobotną OR2500. Jak zakręcisz zaworek między pompą a bio to nic nie wleci, bo woda jest nieściśliwa w rozważanym przedziale ciśnień. :)

Ad 2. A jak masz sumpa to co z równymi przepływami?


Ad "poza tym". Nigdzie nie napisałem, że mam wodę z chlorem z wodociągów.. :twisted:


Co do Twojej koncepcji, to nie widzę sensu dodatkowego narurowca przed, a zasadniczej mechaniki za pompą. Dlaczego? Bo tam będzie największy syf i drastycznie wzrosną opory na ssaniu, a właściwy mechanik będzie robił za biologię, bo nim się zabrudzi to zarośnie bakteriami. No i wprowadzasz dodatkowy opór. Właśnie ze względu na rosnący spadek ciśnienia na zabrudzonym wkładzie zastosowałem dwa równolegle.


EDIT.


Wersja koncepcyjna zabudowy zbiornika. Obramówka będzie w kolorze palisander, z braku innego materiału testowego chwilowo czarna.


[center:1c8f9rz2]IMG_0748.jpg[/center:1c8f9rz2]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do Twojej koncepcji, to nie widzę sensu dodatkowego narurowca przed, a zasadniczej mechaniki za pompą. Dlaczego? Bo tam będzie największy syf i drastycznie wzrosną opory na ssaniu, a właściwy mechanik będzie robił za biologię, bo nim się zabrudzi to zarośnie bakteriami. No i wprowadzasz dodatkowy opór. Właśnie ze względu na rosnący spadek ciśnienia na zabrudzonym wkładzie zastosowałem dwa równolegle.



Właśnie dlatego że będzie tam największy syf daje się korpus przed pompą jako prefiltr (u mnie zatrzymuje wszystko większe niż 0,5mm). W chwili obecnej korpusy przed pompą zasyfią Ci się szybko o dopiero wzrosną opory.

Kolejną sprawą jest umiejscowienie pompy i wiem z doświadczenia (poprzednio tak miałem) że pompa dużo lepiej tłoczy niż ssie więc jeszcze jeden minus w temacie sprawności.

Co do zarastania mechanika biologią to ile Ty masz zamiar mieś brudne filtry - u mnie max 2 tygodnie bez czyszczenia wytrzymują... i to z prefiltrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie dałbym osobny obieg do napełniania akwarium, pomijając biologa, chlor w wodzie kranowej doskonale radzi sobie z bakteriami nitryfikacyjnymi, więc starał bym się aby woda ta nie dotykała mi w ogóle filtra bio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.