Skocz do zawartości

Mułapka


eljot

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ ta mułapka to intrygujące urządzenie. Chociaż

nabąblacz Aquanox
wygląda równie ciekawie.

ze strony sprzedawcy:

Wzrost świadomości ekologicznej setek milionów ludzi na całym świecie dzięki zetknięciu się z Doktryną OmniAquarium (...) Nasza misja Działanie na rzecz zwiększania bioróżnorodności, obiegowości i genomiczności środowisk akwaryjnych i naturalnych poprzez produkcję i sprzedaż sprzętu akwarystycznego zgodnego z Doktryną OmniAquarium.

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ale to brzmi jak Amway :lol:


Niezależnie od tego czy to faktycznie taki rewolucyjny wynalazek, stronka jest prześmieszna.Ktoś ma pomysł jak to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta zasada powietrze wytwarza cyrkulację od dołu do góry i ciągnie zanieczyszczenia po dnie, i wciąga do pojemnika, tylko chyba trzeba go zagrzebać w piasku. Jest to chyba raczej proste urządzenie bo nawet nie ma jego fotek ( z wyłączeniem jednej co się pokazuje na moment )


Ja preferuję mułapkę pionową.

Mam komin w narożniku, wlot wody zasłonięty jest piaskowcem który wystaje nad lustro wody, od dołu jest kamień napowietrzajacy, strumień bąbelków wprawia w ruch wodę i wynosi do góry zanieczyszczenia które wpadają do sumpa. Nie stosuje grzebienia Zaleta, do sumpa wpada dobrze napowietrzona woda, do czyszczenia jest sump a nie dodatkowa tacka w akwarium.

Dodatkowo w przeciwległym narożniku mam na dole wlot do FX-5, a nad nim na samej górze jest pompa cyrkulacyjna która ciągnie wodę od dołu do góry, i w ten sposób gromadzące się zanieczyszczenia w tym narożniku pożera FX-5.


no to mam nawet dwie mułołapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mułapka prezentowana na targach we wrocku, była integralną częścią baniaka z ... podwójnym dnem. Faktycznie "napędzało ją powietrze, to co jest na zdjęciu firmowym było zamontowane w pionie.

Rozmawiałem z przedstawicielem firmy, otrzymałem nieco wyjaśnień, niektóre rozwiały moje wątpliwości ale nie wszystkie. Moje "zarzuty" chociaż nie wszystkie spotkały się również ze zrozumieniem ze strony producenta. Podstawowe wady rozwiązania W ODNIESIENIU DO NASZEGO BIOTOPU (podkreślam to dwa razy)


1. Problem z NIEPORZĄDANYM narybkiem kitrającym się w zakamarkach mułapki

2. Problem z mnożącymi się w tym miejscu ślimakami

3. potencjalny problem z rozwojem glonów

4. problem z usuwaniem nadmiaru mułu


To tyle, moje uwagi. Co do zalet, niewątpliwie czyste dno, chociaż przy naszym zamiłowaniu do kamulców i tak będą powstawały strefy zawirowania cyrkulacji i nieczystości przynajmniej niektóre pozostaną na podłożu. Poza tym uważam, że jest to dobre rozwiązanie do stosunkowo niedużych baniaków, w naszej "branży" dominują raczej takie ponad metr i więcej, i tutaj nie jestem przekonany jak z cyrkulacją.

Wniosek, w dużym baniaku (okolice 2 metrów) zadowalające efekty bawiąc się cyrkulacją można osiągnąć i przy kominie, dużo mniej skomplikowanym. Mułapka jaką widziałem na żywo na stoisku jest urządzeniem JAK NA MÓJ GUST nieco przekombinowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.