jurek035 Opublikowano 23 Czerwca 2010 #41 Opublikowano 23 Czerwca 2010 co by nie powiedzieć- dawno już na forum nie było takiej wymiany poglądów co do akwa to chyba mogę podzilić stanowisko nabe w tej sprawie. traktować na leży je jak troszkę większą odmianę 375 i wydaje się że 4 gatunki to lekka przesada tym bardziej że ma być tam acei.
lukaszn Opublikowano 23 Czerwca 2010 Autor #42 Opublikowano 23 Czerwca 2010 to co koniec kłutni?? nawet jak i urośnie mi jedna sztuka acei w 500l to jedna duza rybcia nie będzie przeszkadzać.. moze i taką masz ale to wyjątek.. teraz poprosił bym czego i ilu sztukach.. bo zamiast pomagać to toczycie kłutnie.. było soę umówić na czacie i tam się do woli kłućcie.... a nie znęcacie się nad moim biednym tematem.. co do kamieni to pragnę podkreślić że mój sąsiad jest kamieniarzem i takie cuda z kamieni zrobi że głowa mała i niezłe sztuki czasami ma.. na koniec kamolki do betoniarki aby krawędzie pozbijać i super będą.. nie ??? jak radzicie zapodać jakiegoś nurzańca czy gołe kamole i korzenie??
lukaszn Opublikowano 23 Czerwca 2010 Autor #43 Opublikowano 23 Czerwca 2010 3 gatunki ale nieduże tylko ten acei przerost.. ale po co odrazu pchać na hama.. zamówię sobie na początek 3 jakieś gatunki a 4 wyjdzie w trakcie czy dodawać czy nie.. narazie napiszcie mi skład składający się z 4 gatunków i po ile sztuk.. ja wybiorę 3 i te 3 przyjdą jako pierwsze.. może tak być??
Polit Opublikowano 23 Czerwca 2010 #44 Opublikowano 23 Czerwca 2010 Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie dotyczące obsady,to P.Acei jaki by nie był nadaje się do tego akwarium. Ps.Rozmiar Acei mam na myśli między 10 a 18cm,żeby jakiś "ekspert" nie pomyślał o 30cm rybie. Obsada: Metriaclima estherae red-red Pseudotropheus elongatus mphanga Pseudotropheus acei Melanochromis cyaneorhabdos
eljot Opublikowano 23 Czerwca 2010 #45 Opublikowano 23 Czerwca 2010 A ja ci podam całkiem inną obsadę z mniejszych pyszczaków, wybieraj. Metraclima msobo "magunga" Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot” Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga" Melanochromis dialeptos
lukaszn Opublikowano 23 Czerwca 2010 Autor #46 Opublikowano 23 Czerwca 2010 POLIT ale w obsadzie koniecznie chcę: Ps. Saulosi pseudotropheus socolofi moze być: Melanochromis cyaneorhabdos acei czy ta obsada pasuje?? radzicie z roślinkami robić czy bez??
Polit Opublikowano 23 Czerwca 2010 #47 Opublikowano 23 Czerwca 2010 A ja ci podam całkiem inną obsadę z mniejszych pyszczaków, wybieraj. Metraclima msobo "magunga" Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot” Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga" Melanochromis dialeptos Niezbyt dobrym pomysłem jest połączenie dwóch odmian barwnych elongatusa..... Ps. Saulosi pseudotropheus socolofi Melanochromis cyaneorhabdos acei Powinno być ok
lukaszn Opublikowano 23 Czerwca 2010 Autor #48 Opublikowano 23 Czerwca 2010 to teraz mi poradz w jakich ilościach??
eljot Opublikowano 23 Czerwca 2010 #49 Opublikowano 23 Czerwca 2010 Polit, akurat przy tych odmianach, zarówno samce jak i samice są całkiem odmiennie ubarwione więc bardzo mało prawdopodobne aby doszło do krzyżówek, chyba że masz jakieś inne zastrzeżenia? Lukaszn, jak masz zamiar kupić młode ryby to po 10 z gatunku, później zredukujesz do pożądanych haremów.
Kroczek33 Opublikowano 23 Czerwca 2010 #50 Opublikowano 23 Czerwca 2010 A ja ci podam całkiem inną obsadę z mniejszych pyszczaków, wybieraj. Metraclima msobo "magunga" Pseudotropheus sp. “elongatus neon spot” Pseudotropheus sp. "elongatus mpanga" Melanochromis dialeptos Mało tego że dwie odmiany Ps.elongatus to jeszcze dialeptos może być agresywny. lukaszn Najlepiej 1+3/4 haremy. Najpopularniejsze bo najskuteczniejsze.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się