Skocz do zawartości

NO2- 1,5 tygodnia bez zmian


bartek442

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy tak samo jak od niedawna interesuję się akwarystyką. Posiadam akwarium 200l. profil 100/40/50, filtr zewnętrzny Hagen Filtr Elite Crystal Flo 80, grzałka Hagen termoregulacyjna Elite 300W, podłoże 20 kg piasku, wystrój to tło strukturalne wromak oraz ok. 30 kg. piaskowca, oświetlenie standardowe z pokrywą 2x 30, obsada 20 pseudotropheus saulosi pływających w akwa od 2 tygodni a zbiornik dojrzewał od 28.01.2010:

Moje parametry to: NO3- 25, NO2- 0,3 mg/l, ph-8, kh10 gh-10 dodam że to NO2 jest na takim poziomie już od 1,5 tygodnia!Wlałem całą butle denitrolu, okrzemki są już w całym akwarium a NO2 nie chce być za cholerę niewykrywalne!Ryby mają się dobrze ale zauważyłem nadmierne ocieranie się o dekoracje i podłoże.Co radzicie!!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko podobne do mnie, ja tez niedawno wystartowałem akwarium (2 lutego) 216L profil, 30kg piasku, 30kg piaskowca i też saulosi :) I nawet filtr mam taki sam z tym, że 60-tka. Kurcze gigantyczny ten filtr kupiłeś :) Nie wiem co w nim będziesz trzymał :) On ma 10 litrów pojemności :) Chociaż widziałem, że jakaś mądrala Ci pisała, że będzie za mały :D

Miałem taki sam problem, przez ponad tydzień NO2 było na poziomie 0.3 kombinowałem i kombinowałem i nic aż się skończył test, kupiłem w sklepie drugi identyczny i pokazał NO2=0 popatrzyłem na datę ważności starego bi była do 2008 roku a nowego do 2011. Sprawdź datę tego testu bo może też masz przeterminowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie testy mam z tetry więc powinny być w miarę dokładne w porównaniu do innych!Test jest ważny do 2011 roku więc nie jest przeterminowany!Moje No2 jest nadal na tym samym poziomie więc nie wiem co zrobić!Podmiana wody rzed uzyskaniem NO2=0??To dobry pomysł???Czekam na sugestie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolor próbki masz pomarańczowy czy żółty, bo testem tetry zmierzysz tylko 0,3 i poniżej ale ile poniżej to już kiszka. Więc jak próbka jest żółta to NO3 może być nawet 0,05 :wink: (sprawdzone bo mam również ten test i porównywałem pomiary z JBL gdzie skala zaczyna się od 0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie nastąpi oprócz skurczenia portfela. Ludzie nawet dokładnie nie wiedzą, które bakterie odpowiadają za nitryfikacje, chociaż im nadali nazwy a co dopiero żeby mogli je sprzedawać jako kultury :)

Musisz poczekać, rybom nic się nie stanie 0.3 to nie dramat. A ocierać i tak się będą nawet jak NO2 spadnie do zera.

Natleniaj ile wlezie i podnieś temperaturę ile możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje parametry się nic nie zmieniają!No3- 30 a NO2- <0,3 lałem bakterie i faktycznie nic to nie dało akwarium ma już półtorej miesiąca a parametry nie są takie jak powinny.Jak bardzo podnieść temperaturą obecnie mam 26stopni!jak długo ją utrzymywać?co dalej robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.