Skocz do zawartości

NO2- 1,5 tygodnia bez zmian


bartek442

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chwila... Autor wątku napisał, że kolor jest lekko pomarańczowy. Akurat w moim przypadku (mam testy zooleka) lekko pomarańczowy oznacza 0.3 i powoduje u mnie powód do paniki. W kranie mam idealne zero kolor jasno żółty i w akwarium tak samo. Dodam, że NO2 nie wytwarzają ryby tylko bakterie, które są głównie w filtrze w tymże miejscu są bakterie, które zamieniają to na NO3 i prawidłowo powinno być tak, że ilość bakterii przetwarzająca NO2>NO3 jest taka, żeby wyeliminować NO2 do zera, bo dlaczego nie miały by przetworzyć całego NO2 ? Muszą tylko mieć odpowiednie warunki - dostępność tlenu i dwutlenku węgla.

Podobnie jak w denitryfikatorze, NO3 na wyjściu jest zawsze zerowe niezależnie czy na wejście damy 20 czy 60 mg, bakterie wykorzystują wszystko co jest i być może ich rozwój ograniczony jest zbyt małą ilością NO2 lub przy denitryfikacji NO3.


No ale niezależnie od tego, jeżeli ten test ma opcję niższej zawartości to woda z akwarium powinna mieć bezwzględnie najniższa wartość. Chyba, że kolor jasno-pomarańczowy oznacza wg tego testu przedział od 0 do 0.3 i jest to najniższa opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo nie wziął tylko pod uwagę szybkości przepływu wody i powierzchni złoża dla bakterii (to co jest w filtrze, nie całe akwa w którym też będą) co ma wpływ na nitryfikację, ale tak czy inaczej do wody z NO>0 nie wpuszcza się ryb. Złoże za małe albo nie osiągnęło pełnej wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku najpierw pisał że NO3 ma 0,3 kolor pomarańczowy po czym napisał

Moje parametry się nic nie zmieniają!No3- 30 a NO2- <0,3
dlatego spytałem jak to w końcu jest.
]Dodam, że NO2 nie wytwarzają ryby tylko bakterie,
Ale wytwarzają go z amoniaku który produkują ryby i produkują go nieprzerwanie :wink:

Wracając do tematu to mądre "głowy" podają że szkodliwy poziom azotynów zaczyna się od 0,3 dlatego w wielu testach pomiar kończy się na NO2 < 0,3 (np. tetra, tropical). Piszemy że w dojrzałym akwa NO2 powinno być nie mierzalne czyli w testach o których pisałem będzie to wartość poniżej 0,3 w teście JBL którego używam poniżej 0,025 ( idealne 0 to takie moje dywagacje :wink: ) Reasumując to Bartek jeśli masz kolor pomarańczowy to coś nie jest tak a jeśli jasnożółty to się nie przejmuj.

Pozdrawiam

PS

Zgadzam się z aarst'em, powodem że akwa nie może dojrzeć są 50% podmiany które roz... biologię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.