Skocz do zawartości

Wysokie NO3


szulo

Rekomendowane odpowiedzi

doprowadzenie ok, ale odpływ, niestety tu rurka nie może być cienka - na doplywie pcha wodę ciśnienie z kranu, pokonując barierę jaką jest tarcie o ścianki przewodu.

no i oczywiście spadek musi być odpowiedni, bez możliwosci zapowietrzenia się rurki odpływowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złoże bardzo duże, ale czy to możliwe że już by był taki syf że trzeba czyścić. Zbiornik zalany 23.09.2009 ryby wpuszczone 9.11.2009 maluchy w sumie 36szt.

Czy jest możliwe by trzeba było już czyścić wkłady.

Nic nie szkodzi zajrzeć ale trochę mi się nie chce wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dziś panowie nie seriale :wink: tylko cyk bryk po strongu i do roboty. I mi się nie che myśląc ile to rozłączania, potem wyciągania, potem znowu rozkręcanie i wyciąganie, potem wycieranie rozchlapanej wody. A najlepsze jest to że ten wzrok naszych pań jest tak przenikliwy i tak wymowny że znowu akwarium albo komputer i te fora wszystkie :shock: :twisted::twisted: :shock: oj odechciewa się wszystkiego


PS. Bo tak pisać i gdybać można do grudnia a przecież nikt tego za nas nie sprawdzi.

A jeśli chodzi o ta stała dolewkę to można coś takiego zrobić na ten czas (ja takie mam w kotniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odbyłem rozmowę telefoniczną i padła pewna hipoteza na temat szybkiego wzrostu NO3. Mianowicie świderki muszę przyznać że mam ich w baniaku tysiące na początku wpuściłem może 100szt a teraz tego jest mnóstwo bo ryby nie chcą tego jeść. Czy to możliwe że od dużej ilości świderków tak szybko wzrasta NO3?

Jeśli tak to czy kupno kilku helenek będzie dobrym rozwiązaniem na pozbycie się dużej ilości świdrów, podobno helenki tym się żywią tylko nie wiem jak to wygląda z rozmnażaniem tego żeby za chwile się nie okazało że świdrów nie ma a za to jest masa helenek.

Jak macie jakieś zdanie na ten temat to proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ograniczyć populację ślimaków, to w pierwszym etapie najważniejsz jest j.w. czyli ograniczenie karminia, a następnie należy usuwać mechanicznie np. przy pomocy takiego ustrojstwa http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_LimCollect_pulapka_na_slimaki__25_31___3924 . A może warto nauczyć ryby, żeby jadły ślimaki? Antenome Helena odradzam będzie miała cieżkie życie z pyszczakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz ograniczyć populację ślimaków, to w pierwszym etapie najważniejsz jest j.w. czyli ograniczenie karminia, a następnie należy usuwać mechanicznie np. przy pomocy takiego ustrojstwa http://www.zoologiczny.sklep.pl/JBL_LimCollect_pulapka_na_slimaki__25_31___3924 . A może warto nauczyć ryby, żeby jadły ślimaki? Antenome Helena odradzam będzie miała cieżkie życie z pyszczakami.



Jak się nie ma co z pieniędzmi robić to polecam metodę kolegi. A jak wolisz to wydać na pokarm to włącz światło o 2 w nocy wyzbieraj z szyby wszystkie ślimaki. Zabieg powtórz tyle razy ile będzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea kulpa... czester masz absolutną rację 20zł piechotą nie chodzi, że o DIY już nie wspomnę, a przez n kolejnych dni można przecież wstawać o 2 nad ranem jedynie po to, aby łapać ślimaki :D. I też uważam, że pojęcie kosztu alternatywnego jest mocno przereklamowane :wink:. Żeby nie było całkiem OT, to można też przy podmianach odsysać część piachu do jakiegoś pojemnika a nastepnie czyścić go ze ślimaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak normalnie eureka wyjąłem kubeł a tu EUREKA 8 szt małych różne jedna nawet wielkości prawie 5cm, a świderków milion sto tysięcy masakra, a w kuble taka Kambodża ze szok syfilis komo. Jeszcze takiego syfilisu nie widziałem.Więc może i czas przyszedł na porządek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zajrzałem do sumpa i tam jest "czysto" no powiedzmy trochę brązowego nalotu na dnie może z 2mm gąbki czyste i miliony świderków. Więc nie wydaje mi się by brudne złoże było powodem wzrostu NO3 przynajmniej u mnie. Zrobiłem testy od dzisiaj ograniczam ilość pokarmu. Kolejne testy w sobotę zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.