Skocz do zawartości

Wysokie NO3


szulo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak samo, podobno tak się dzieje z kranówką jak lód pokrywa zbiorniki wodne, filtracja miejska nie nadąża z filtracją.

Widzę, że nadajesz z Radości, ja mieszkam trochę na północ na Tarchominie i również na początku roku coś się porobiło :twisted:

Podobno po roztopach ma być lepiej, ale tylko podobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być moze to efekt zbyt dużego złoża bio, sprawdź dokładnie czy się nie zasyfiło. Ze względu na wielkość, ilośc syfu może być znaczna, a przepływ bez zmian.


Co do Deni by Ghost - długość tego węża 2 m nie ma znaczenia - całe DENI zaplanuj w tym "słoiku" (może byc rura PCV, droższa, ale wygodna jest tzw. rewizja, bo można śrubami otwierać z boku) A ten wąż to tylko wąż doprowadzający.


Polecam na zasilaniu zrobić mały bypass (jak w kroplówce) by można było dokarmiać DENI bezpośrednio bez jego otwierania. Ostatecznie można dokarmiać DENI wlewając pożywkę do AKWA, bedzie łagodniej, bo steżenie dużo mniejsze, a i tak dotrze bo bakterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym, aby zamiast tych wszystkich słoików, wężyków itp., do denitryfikacji wykorzystać filtr zewnętrzny np. mini kani aquael'a? Przepływ symboliczny, pobór mocy też - może dałby radę?

Można go wykorzystać jako pojemnik, lecz przepływ do startu ma za duży. Ja mam inny pomysł - jak sądzicie, czy w korpusie narurowym, na wkładzie sznurkowym, dałoby się uruchomić procesy denitryfikacji ? Mam możliwość precyzyjnego wyregulowania przepływu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="orzechopcja" bez 2 strongów się nie obejdzie :D:D

Wpierw trzeba odszukać źródło (przyczynę) potem zastosować lekarstwo (następne 2 stongi) hahahah[/quote]


Oj, ile u mnie się już browca przelało, a przyczyny nadal nie znalazłem. Wodę w kranie mam no3=10, w baniaku przed czy po podmiance =50. Filtracja działa, ryb kilkanaście w 450l., więc nie przerybione akwa...Ja już sam nie wiem :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało rybek masz :wink: hihi Wczoraj jak regulowałem poziom wody w hydroponiku zauważyłem sporo syfu? Mam go podłączonego pod kubeł po części ale tam niewiele leci rurką, no ale z kąt ten syf? może z keramzytu? Albo z kubła naleciało. Filtr działa od 24,10,09?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekosw tylko gdyby zastanowić się nad tym na spokojnie, to samymi podmianami ciężko będzie osiągnąć lepszy rezultat. Zakładając stałe parametry, obsadę itp. tygodniowa produkcja NO3 będzie utrzymywać się na stałym poziomie, a przy cotygodniowej podmianie każdy litr świeżej wody zmniejsza stężenie tego związku jedyni o ok. 0,18%. Jeśli przed podmianą 25% wody miałeś NO3 na poziomie np. 60mg/l, to po podmianie spadnie zaledwie do ok. 50, co standardowymi testami może być nawet słabo wykrywalne. Jedyne wyjscie moim zdaniem to ustalenie przyczyny, albo doraźne zastosowanie jakiejś wydajnej żwywicy lub innego środka np. hydro, deni, RO+Di który pozwoli w krótkim czasie wyraźnie zredukować stężenie NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi się taż tak wydaje że by przejrzeć wszystkie te nasze ustrojstwa filtrujące, zbiorniki jak jest dostęp za kamienie i jak są czyste to niema co szukać, trzeba w filtrach. Ale żeby to zrobić to np, w weekend to od dziś trzeba sobie przyszykować dobra atmosferę w domu. (Bo jak narobimy takiej Rumunii to od razu można słać sobie na kanapie :D:D )


Pomyślałem o pewnym doświadczeniu, rozumiem ze nie wszyscy maja dobra kranówę i bliski jej dostęp przy akwariach, ale jak by podłączył cienki wężyk taki od powierza pod kran i do baniaka i drugi do wylewania grawitacyjnie i włączyć kranówę w obieg niech się podmienia. Tak ustawić 50-70L na dobę, ciekawe wtedy czy to by coś dało poza kombinacja z tymi rurkami :) Podmiana na bieżąco, no ale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.