Skocz do zawartości

Urlop


MARCEPAN

Rekomendowane odpowiedzi

meth - ale to 3 kosteczki na dwa dni :)

Może nie będę musiał kupować karmnika, kuzyn zgodził sie wpaść co drugi dzień. Trochę mnie uspokoiliście, krmnik kupię w przyszłości, na razie muszę zacisnąć pasa i liczyć na zdrowy rozsądek kuzyna. Miałem już mały problem z ocieraniem i kiedy zrobiłem im kilka głodówek w czerwcu, problem zniknął. Przestały się ocierać, więc jak w czasie urlopu też troszkę pogłodują, to tylko im na dobre pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie automatyczny karmnik i będziesz mial problem "wyjazdowo-urlopowy" z głowy

drak i tu sie z Toba nie zgodze.. nie wiem czy wiesz ale czesto granulat or platki pobieraja wilgoc i robi sie jeden zlepek pokarmu... w przypadku wyjazdu na mniej niz 10 dni to nie ma co glowy sobie karmnikiem zawracac.


lepiej karmić odrobinę niż nie karmić wcale

jak wyzej


tym bardziej że w okresie letnim nie jesteśmy w stanie obniżyć temp. wody.


nie wiem czy wiesz ale jeden z naszych odgornych kolegow (chyba Mars, ale nie pamietam dokladnie) ma zrobiona instalacje do chlodzenia wody umieszczona na balkonie. zdaje sobie sprawe ze nie kazdy moze sobie na to pozwolic, ale obalam twe stwierdzenie ze nie jestesmy w stanie obnizyc temp.

ot tyle w tym watku.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się panie kolego , ja używałem ponad miesiąc (a co tu mówić jakieś smieszne 10 dni) i żadna wilgoć oraz pleśń się nie zainkubowała.

A napakowane miałem po brzegi i to dwa w dwóch akwariach pokarmem o różnej "konsystencji".

Po to kupiłem i doskonale się sprawdziło, teraz jednym czasem dokarmiam, drugi leży w szufladzie.


Odnośnie obniżenia temp. to mam na myśli spowolnieinie metabolizmu, więc obniżenie dość znaczne temp. np. z poziomu 26-27 (jeśli nie więcej w okresie letnim) do poziomu dolnej tolerancji czyli jakieś 21-22 st.

No to już trzeba mieć chłodziareczkę jak sie patrzy ,a to ma promil z nas,a wieć nie większośc i to dokładnie miałem na myśli.

A skoro nie możesz obniżyć to oznacza utrzymanie metabolizmu raczej na wysokim poziomie ,a więc...

I tu ten niuansik że lepiej karmić mało niż wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.