Skocz do zawartości

Dla każdego coś kolorowego - przykładowe obsady


meth

Rekomendowane odpowiedzi

IMO akwarium za krótkie, a mieszanka wybuchowa. Może to być też metoda aby utrzymać spokój. Zbyt wiele gruzu może też wzbudzić większą agresję.

Słyszałem wiele opinii o msobo i auratus, że potrafią być niezłymi psycholami. Obecnie w 260 cm mam średniaki tych gatunków, generalnie są spokojne, ale mają też chwilowe niezłe 'odpały' - szczególnie wewnątrz gatunku. Może być grubo w przyszłości.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki układ?

- Metriaclima Msobo Magunga,

- Melanochromis Parallelus (Loriae),

- Cynotilapia Hara Galireya Reef / lub jakieś esterki właśnie, np. Minos Reef albo Red Red.

 

Czy Labeotropheus Trewavasae, np. Thumbi West Red odpada w zbiorniku o długości 130 cm? Urośnie za duży?

Edytowane przez TomekT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie takie ryby i będziesz zadowolony.

Metriaclima estherae red red

Labeotropheus trewavasae thumbi west mc/ob

Labidochromis caeruleus yellow

Cynotilapia zebroides - jaka chcesz czy to jalo reef czy luhuchi czy likoma czy hai reef - wszystko jedno która Ci podpasuje czy będzie dostępna a wszystkie bardzo podobne do siebie.

Mam podobny taki układ plus jeszcze auratusa i na razie ok pod względem agresji.

Jeżeli chodzi o kwestię żywieniową że niby yellow nie pasuje do roślinożerców to karmię z przewagą karm roślinnych i jakoś yellow to nie szkodzi, mnożą się i maja się świetnie a największy samiec yellow karmiony głównie na pokarmach roślinnych ma już chyba ze 13 cm i jest pięknie żółto ubarwiony, więc ta cała fanaberia z dobieraniem pod względem żywieniowym to trochę na wyrost.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tomasz78 napisał(a):

Weź sobie takie ryby i będziesz zadowolony.

Metriaclima estherae red red

Labeotropheus trewavasae thumbi west mc/ob

Labidochromis caeruleus yellow

Cynotilapia zebroides - jaka chcesz czy to jalo reef czy luhuchi czy likoma czy hai reef - wszystko jedno która Ci podpasuje czy będzie dostępna a wszystkie bardzo podobne do siebie.

Mam podobny taki układ plus jeszcze auratusa i na razie ok pod względem agresji.

Jeżeli chodzi o kwestię żywieniową że niby yellow nie pasuje do roślinożerców to karmię z przewagą karm roślinnych i jakoś yellow to nie szkodzi, mnożą się i maja się świetnie a największy samiec yellow karmiony głównie na pokarmach roślinnych ma już chyba ze 13 cm i jest pięknie żółto ubarwiony, więc ta cała fanaberia z dobieraniem pod względem żywieniowym to trochę na wyrost.

Dzięki. Masz podobny układ, ale pewnie w zbiorniku nie krótszym, niż 150 cm? Ja mam 130x54xH60 cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Tomasz78 Dzięki za podpowiedzi, chyba zdecyduję się na takie ryby, decyzja prawie ostateczna. 😉

 

Metriaclima Estherae Red Red / zamiennie Metriaclima sp. "elongatus chailosi" (wg ostatniej zmiany, zdaje się, Metriaclima melissa)

Pseudotropheus Interruptus

Pseudotropheus Elongatus Mphanga

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzesz chailosi to zastanów się czy nie będzie za mało kolorowo, wiem że samce są ładne ale samice są już znacznie mniej barwne, dodatkowo za dużo podobnych ryb w sensie że w pionowe pasy.

Malawi najlepiej wygląda jak ryby są jak najbardziej kontrastowo ubarwione i jest jak najmniej gatunków z niebarwnymi samicami, tak według mnie to max 1 gatunek z niebarwnymi samicami.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.