wojtass Opublikowano 1 Czerwca 2009 #61 Opublikowano 1 Czerwca 2009 Zatem gk/kh/no2/ph - zoolek a no3 np jbl Zoolek no3 pewnie dziala tylko na wodzie ktora maja w laboratorium. Musi chyba byc jakas specjalna woda, bo to ogolnodostepna wedlug tego testu ma zawsze 0. Wiec skoro ich testy no3 sa tak beznadziejne to innychg rowniez nie polecam od nich, bo widocznie sie na tym nie znaja. Lepiej kupic te co dzialaja. Osobiscie polecam Sera
czester_ Opublikowano 1 Czerwca 2009 #62 Opublikowano 1 Czerwca 2009 na zdrowie mu! Nie jeden okrzemek Ci jeszcze wyrośnie, nie przezywaj tak tego:)
mikołaj. Opublikowano 1 Czerwca 2009 Autor #63 Opublikowano 1 Czerwca 2009 Co do testów ja mierzyłem testami JBL i tam jest dokładniejsza skala więc ja polecam JBL .
mikołaj. Opublikowano 2 Czerwca 2009 Autor #64 Opublikowano 2 Czerwca 2009 Moje ryby stały się bardzo płochliwe pierwszego i 2 dnia były spokojne pływały se po akwa na luzie niczego się nie bojąc a teraz jakby miały świra boją się i są tak płochliwe że jak podchodzie do akwa to widzie tylko wzburzony piasek który zaczyna opadać .Czy to efekt nowego zbiornika czy czego w starym zbiorniku też się tak zachowywały czasami , więc pytam czy to powód złych parametrów wody czy nowego otoczenia a morze niedojrzałego baniaka . :? :shock:
Darrooo Opublikowano 2 Czerwca 2009 #65 Opublikowano 2 Czerwca 2009 Nie przeglądałem całego wątku. Ale u mnie jest odwrotne zachowanie , jak tylko podchodzę , to wszystkie głodomory są przy przedniej szybie. Zrób jednodniową głodówkę i zaobserwuj jak zareagują na Twoją obecność. Jeżeli karmienie też nie będzie ich interesowało , to przyglądnij im się dokładniej. Rybciom i parametrom wody.
mikołaj. Opublikowano 3 Czerwca 2009 Autor #66 Opublikowano 3 Czerwca 2009 W starym zbiorniku tak miałem jak ty jak tylko podchodziłem do akwa to wszystkie tłumiły się przy powierzchni wody . Teraz jak podchodzę to wszystkie zwiewają a jak sypie pokarm wypływają . :x
nabe Opublikowano 3 Czerwca 2009 #67 Opublikowano 3 Czerwca 2009 Zmierz NO2 i NO3 najpierw. Zmieniałeś coś jeszce, dekoracje, oświetlenie, dodawałeś nowe osobniki?
mikołaj. Opublikowano 4 Czerwca 2009 Autor #68 Opublikowano 4 Czerwca 2009 W odsadzie nic nie zmieniałem ani w wystroju NO2 i NO3 zaraz zmierzę i podam .
aarset Opublikowano 4 Czerwca 2009 #69 Opublikowano 4 Czerwca 2009 W starym zbiorniku tak miałem jak ty jak tylko podchodziłem do akwa to wszystkie tłumiły się przy powierzchni wody . Teraz jak podchodzę to wszystkie zwiewają a jak sypie pokarm wypływają . :xA może przyczyna jest prozaiczna: permanentne grzebanie w zbiorniku i robienie wokół niego zamieszania?
mikołaj. Opublikowano 4 Czerwca 2009 Autor #70 Opublikowano 4 Czerwca 2009 Ostatnio mało grzebałem w zbiorniku a w około nie wiele się dzieje .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się