mikołaj. Opublikowano 28 Maja 2009 Autor #41 Opublikowano 28 Maja 2009 NO 2 trochę spadło a zapomniałem powiedzieć że drugiego dnia po zalaniu zbiornika wpuściłem do niego malutkie molinezje i żyją do tej pory . Czy mogę już wpuszczać moje dorosłe pyszczaki ? Przypomnę że połowę zbiornika napełniłem wodą z akwarium , wlałem bakterię i mierzę regularnie NO2 a na dodatek reszta wody którą wlałem była odstana .
mikołaj. Opublikowano 28 Maja 2009 Autor #43 Opublikowano 28 Maja 2009 NO2 = 0,025 wiem że powinno być 0 .
eljot Opublikowano 28 Maja 2009 #44 Opublikowano 28 Maja 2009 Może podaj wszystkie parametry bo na wyrywki to się pogubimy
mikołaj. Opublikowano 28 Maja 2009 Autor #45 Opublikowano 28 Maja 2009 To podam jutro albo w piętek bo testy wtedy przyjdą na razie wiem tylko NO2 i Ph . :?
mikołaj. Opublikowano 29 Maja 2009 Autor #46 Opublikowano 29 Maja 2009 NO2 = O NO3 = 40 GH = 2 PH = 8,5 Co wy na takie wyniki jeszcze sprawdzę KH czy jest coś jeszcze co powinienem sprawdzić jak tak to powiedzcie .
aarset Opublikowano 29 Maja 2009 #47 Opublikowano 29 Maja 2009 Sprawdz jeszcze twardość węglanową(kH) jest ważna w utrzymaniu stałego pH. Co do cyklu azotowego to wygląda na to, że się zamknął, ale kontroluj jeszcze NO2.
mikołaj. Opublikowano 29 Maja 2009 Autor #48 Opublikowano 29 Maja 2009 Mogę już jutro wpuścić pysie .
eljot Opublikowano 29 Maja 2009 #49 Opublikowano 29 Maja 2009 Trochę niziutkie to Gh (zrób test jeszcze raz) . A jakie masz Gh w tym małym i kranówie? jak w małym to samo to ja bym wpuścił lepiej niech się już nie męczą w małym akwa. Są sposoby na bezpieczne podwyższenie twardości na pewno ktoś ci doradzi ja tego nie robiłem bo mam twardą w kranie
mikołaj. Opublikowano 30 Maja 2009 Autor #50 Opublikowano 30 Maja 2009 Pysie już wpuściłem i mają się świetnie zarazie mają dietę potem podam dokładne parametry wody bo dzisiaj dokupiłem dwa testy na KH i SIO2 .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się