Skocz do zawartości

obsada jednopłciowa - Saulosi


Rekomendowane odpowiedzi

Jak sam zauważyłeś napisałem "nie bardzo im to przeszkadzało" pewnie że dużo lepiej byłoby mieć i samca ale i to pewnie niewiele by dało bo do tarła przystępują tylko dobrane pary o co jest dość trudno (bardzo wybredne samce :wink:

Ocena moja opierała się na tym że rosły nie chorowały i nie były płochliwe (chyba jedna z bardziej spokojnych i płochliwych pielęgnic). Ale tak jak napisałem to całkiem inny gatunek; ja również jestem za koedukacją :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie ile lat mam malawi z moimi sauloskami ale jeszcze żadna mi się nie uchowała jak pisał Hari. Pół roku temu jakimś cudem uratowała się rdzawa i pływa do dziś ale na SETKI narybku ta jedna to śmieszna statystyka.

Wcale nie mam mało kamieni, również nie głodzę ryb etc by pożerały młode (jeśli mozna w ogóle tak robić - nie wiem:) )

Także również ja radzę zaaplikować do akwarium haremik saulosi. Zapytaj ew Sławekosw czy moje saulosi wydają mu naturalnie potomstwo i coś się uchowało. Może geny poszły dalej i spokojnie możesz od któregoś z nas zabrać młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj ew Sławekosw czy moje saulosi wydają mu naturalnie potomstwo i coś się uchowało.


jako iz poczulem sie wywolany do odpowiedzi wiec twierdze jak nastepuje :

rybska od Czestera_ mnoza sie na potege, stan na dzien dzisiejszy - nosza 3 samice :D

czy cos sie uchowalo - nie.. ani pol sztuki.... podejrzewam ze to kwestia wystroju baniaka.. u mnie to wyglada nastepujaco : http://galeria.klub-malawi.pl/details.p ... ode=search

zlosliwcy twierdza ze mam akwa pod non-mbune :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz od któregoś z nas zabrać młode.


Trzymam za słowo ;), w Krakowie bywam często więc na pewno się dogadamy :D:D:D:D:D.


A teraz wracając do tematu:

samica chciała wypuścić młode a za nią 10 innych ryb tylko czeka


U mnie będą czekały najwyżej 2 lub 3 sztuki. Co biorąc pod uwagę rozmiary planowanego zbiornika 240~300 litrów, na pewno wpłynie na poprawę statystyk :evil:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc.


Wydaje mi się, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli do tego zbiornika wogóle nie będzieswz wpuszczał jakichkolwiek ryb.


Rzeczywiście natury chyba nie da się oszukać. W końcu zbiornik w stylu Holenderskim to też jest jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanę okoniem :mrgreen:

W końcu są piękne zbiorniki w stylu niemieckim , tyle że nie z samicami , a samcami we własnym gronie.

Choć sam nie pochwalam takich zbiorników to nie da się ukryć , że są , choćby w Oceanarium w Gdyni , piękne samce aulonek sobie pływają.

Co do samych samic , to u siebie zauważyłem , że samice maingano pozbawione męskiego towarzystwa symulowały między sobą tarło, widziałem też na własne oczy samicę gubiącą ikrę.

Choćby tylko z tego powodu , nie założyłbym takiego akwarium, smutny widok :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio zmianę wystroju, wyrzuciłem łupki i włożyłem serpentynit, tym samym znikły szczeliny. Efekt: zero małych rybek, wcześniej po każdej inkubacji widziałem w szczelinach 1 czy 2 szt młodych, teraz nie widzę nic, zostały tylko w spadku 2 małe samce saulosi, które uchowały się z pierwszej inkubacji i jeden mały saulosi którego płci jeszcze nie znam. Tak więc dekoracje to najistotniejszy element jeżeli chodzi o przeżywanie potomstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.