Jump to content

Tunze Turbelle NanoStream - czy wystarczy?


g.pajak

Recommended Posts

Szybkie pytanko, czy ta oto pompa cyrkulacyjna:

http://allegro.pl/item524543876_tunze_turbelle_nanostream_6045_warszawa.html

wystarczy mi do akwa o powierzchni dna 200x60 cm.

Akwa wyląda tak:

http://galeria.klub-malawi.pl/details.php?image_id=7746

Pompa ma zamiatać mi dolną część akwarium, dno. Chciałbym zamontować ją w ok 1/3 wysokości akwaria, licząc od dołu.


Ewentualnie może, któraś z tych:

Koralia 4: http://allegro.pl/item537211686_koralia_4.html

Koralia 5 Magnum: http://allegro.pl/item537212000_koralia_magnum_5.html

Marea Stream 4400 http://allegro.pl/item539926894_pompa_cyrkulacyjna_marea_stream_4400_jakosc_tunze.html

Marea Stream 6000 http://allegro.pl/item539926894_pompa_cyrkulacyjna_marea_stream_4400_jakosc_tunze.html


A może coś jeszcze mocniejszego?? :twisted:

Marea Stream 10000

http://allegro.pl/item540133330_marea_stream_10000_pompa_cyrkulacyjna_jakosc_tunze.html

Link to comment
Share on other sites

Ja oprócz tego planowanego zakupu mam 3 x Tetra ex 1200 (docelowo zostaną dwie), Grundfosa 26/60 podłaczoną do dwóch mechaników narurowych. Grundfos daje mi ok 3000l/h ale tylko w górnej partii akwarium, na wysokości od 50 do 70cm licząc od dna. Ustawione to jest tak, żeby wzburzało taflę wody, przez co napowietrzało - nie lubię bombelków w akwa. Wcześniej miałem dyszę wlotową ustawioną na górze a zasys mniej więcej w połowie wysokości i było w miarę ok. jednak "grupa szturmowa KM" (jak to nazwał Harisimi) w galerii, kazała mi wyrzucić rurki z widoku bo były "białe i brzydkie" :twisted::twisted::lol::lol:

generalnie pompa ma zamiatać dno i poprawić cyrkulację w dolnej partii akwarium.


Czy aby to 4500 l/h wystarczy? Zastanawiam sie nad tą KORALIA 5 MAGNUM, różnica w cenie to tylko 60 zł, także w miarę pomijalna przy tym zakupie a przepływ 6500l/h - 2000 większy.

A może dwie takie jak Mutra zaproponował? Jaka jest jakość tych pomp?

Link to comment
Share on other sites

pewnie adekwatna do ceny, aczkolwiek to nie filtr czy kubeł tylko łopatka przymocowana do silniczka. Taka jak ta budżetowa jest też 5000l/h u tego samego sprzedawcy. W sumie za te pieniądze IMO można zaryzykować i kupić.

Link to comment
Share on other sites

Taka jak ta budżetowa jest też 5000l/h u tego samego sprzedawcy

No właśnie ją oglądałem :wink:


Wydaje mi sie, ze to od naszych skośnookich braci te pompy... ale z drugiej strony faktycznie, to tylko "silniczek i śmigiełko" :D

A ku jakiemu przepływowi się skłaniać??

Link to comment
Share on other sites

Ja dałbym większą , np. Tunze 6085.

Te pompy mają to do siebie , że mają duży przepływ , ale też szeroki strumień wypływu.

Ja mam dwie 6045 w baniaczku o dł. 90cm i w takim jest dobrze , Twój jest za duży.

Nie dawałbym pomp Marea zwłaszcza 10000 bo to wielkie krowy są , choć u Ciebie z racji wielkości baniaka tak by nie raziły.

Te Chińskie wynalazki co prawda taniutkie są , ale ... już widziałem z uszkodzonym kablem zasilającym , po prostu izolacja sparciała po ok roku:(.

Ale żeby nie być pesymistą to znam też takich którzy chwalą sobie te pompy:)

Ale tutaj dałbym o przepływie 5000l.h , te 3200 będą za małe.

Jeśli Cię stać to weź jakieś pompy sterowalne , np. Tunze 6055 lub Tunze 6100.

Wydatek wprawdzie rzędu 1300pln , ale efekt fali w baniaku.... bezcernny.

Poza tym bezpieczeństwo , te pompy są zacilane napięciem 12V , więc nawet jak je uszkodzisz , nic Ci się nie stanie:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Tak. Prawidłowa nazwa to Cyrtocara moorii. Na zdjęciach nie ma żadnej maylandii (obecnie metriaclima), wszystko poza Acei (dwa samce) to non mbuna. Według mnie wszystkie oprócz Fire fisha to różne odmiany A. stuartgranti sam zobacz ile tego jest https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara stuartgranti/index.html https://www.malawi.si/Malawi/Haplochromises/Aulonocara/Aulonocara sp. 'stuartgranti maleri'/index.html Równie dobrze mogą to być krzyżówki, bo Aulonocary bardzo chętnie się krzyżują, a wtedy nie dojdziesz z tym do ładu.
  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.