doolga Opublikowano 27 Kwietnia 2009 #21 Opublikowano 27 Kwietnia 2009 W czerwcu postawię hydroponikę. Jeśli jednak okaże się prawdą, że hydroponika "zasysa" NO3 oraz wszystkie składniki odżywcze, to nie będzie w moim akwa rósł ani jeden porost, ani jeden glon. Wówczas stosowanie Symfonii wpłynie jedynie na jeszcze szybszy wzrost roślin w doniczce, a zatem nie będę miał szans na zielone glony. Czy to rozumowanie jest prawidłowe? dopiero teraz zauważyłem tego posta. Wydaje mi się że wszystko zależy od tego jak wydajna będzie ta hydroponika. Zawsze można dobrać dawkę nawozu tak, że rośliny w hydroponice nie zeżrą wszytkiego. Co prawda glony bedą rosły gorzej niż bez hydroponiki ale nie jest wcale powiedziane że ich nie będzie. W międzyczasie poczyniłem (a w sumie potwierdziłem) obserwację: W moim akwarium wysoki poziom fosforu faworyzuje glony brunatne: Po obniżeniu dawkowania zielone zdecydowanie ruszyły do przodu. Za kilka tygodni zwiększe fosfor i zobaczymy co się stanie. z doborem roślinności do hydroponiki nie ma problemu. W innym wątku wrzuciłem listę kilkunastu roślin. Nie jestem pewien, czy rzeczywiście będę mógł mocniej nawozić akwa aby uzyskać glony przy jednoczesnym posiadaniu hydroponiki. Żeby się nie okazało, że nożyczki do roślin nie wystarczą i będę musiał kupić do hydro sekator Dozuję Symfonię 3 dzień. 1ml/60l/dzien. Rośliny (valisneria) ruszyły. Mam równiez okrzemki - te stoją. Nie pojawia się natomiast zielony glon. Ograniczyłem światło do 8g/dobę (pośrednio słoneczne z jasnego pokoju + 2x54W świetlówki) Czy dozować równolegle żelazo?
mutra Opublikowano 28 Kwietnia 2009 #22 Opublikowano 28 Kwietnia 2009 z doborem roślinności do hydroponiki nie ma problemu. W innym wątku wrzuciłem listę kilkunastu roślin. bardziej chodziło mi o wydajność filtra w sensie eliminacji NO3. Jeżeli zeżrą cały to glony nie będą rosnąć. Jeżeli stosujesz mieszankę symfonii którą Ci poleciłem (symfonia+chelat+potas) u tego gościa, to żelaza nie dodawaj.Jeżeli stosujesz samą, czystą, symfonie to dodaj żelazo i potas. Za kilka tygodni możesz ewentualnie zacząć nawożenie fosforem gdyby glony nie rosły.
maciejborek Opublikowano 11 Grudnia 2010 #23 Opublikowano 11 Grudnia 2010 u mnie przy zwykłych jarzeniówkach białych tylko parę małych grupek okrzemek urosło ale jak założyłem świetlówkę dla roślin to w ciągu 2-3 dni porosło wszystko.
ryrek Opublikowano 20 Stycznia 2011 #24 Opublikowano 20 Stycznia 2011 U mnie tez marnie z zielonym glonem, akwa ma ponad 1,5 roku a glona zielonego nie widac swietłowk i2 zwykłe 2 specjalne aquastar i power glo swieciłem nawet 12 godz i nie widac, lałem symfonie tez nic,podmianka co tydzien 30 litrów akwa 200L,dalej nic Teraz juz nawet tyle nie swiece szkoda prądu jak zobaczyłem ostatni rachunek to załamka,probowałem tez rzadziej podmieniac wode i tez nie działało ,szkoda przydałby sie dywanik
MrPatrys100 Opublikowano 10 Lutego 2011 #25 Opublikowano 10 Lutego 2011 I jak po tym specyfiku, który polecił Mutra? pomogło coś w rośnięciu glonów?
kunta Opublikowano 13 Lutego 2011 #26 Opublikowano 13 Lutego 2011 Ja w moim baniaczku miałem zaglonione kamloty już po miesiącu i to ładny zielony glonik. Fajnie widać to na przykładzie mojego akwa że oświetlenia ma bardzo duży wpływ na glony - pod HQI glony chyba z 1cm mają i im dalej tym mniejsze i rzadsze.
Staszek20VT Opublikowano 28 Marca 2011 #27 Opublikowano 28 Marca 2011 Pozwolę sobie podłączyć się do tematu glonów. Ja natomiast chciałbym je ograniczyć, bo kupiłem śliczne białe wapienie i już są zielone Nawet odchody pyszczaków są zielone... czy to OK? Dziś na dosłownie 30 minut zostawiłem siatkę na rybki w prądzie wody z filtra wewnętrznego i po wyjęciu jej była pokryta zielonkawym nalotem. Nawet grysik w podłożu parę cm w głąb zielenieje... Doradzicie coś, czy tak ma być? I tylko z szyb usuwać drapaczką? Pozdrawiam, Staszek
yaro Opublikowano 28 Marca 2011 #28 Opublikowano 28 Marca 2011 tylko z szyb skrobać. Z glonami to walka z wiatrakami.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się