Skocz do zawartości

jak wzmocnić komodę pod 120x40x50 ???


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

moje pytanie skierowane jest do malawistów którzy posiadają zbiorniki 120x40x50 lub nieznacznie większe.

posiadam komodę o wymiarach 135dłx35szerx89wys w środku są 2 ścianki które dodatkowo podtrzynują blat na którym jest zbiornik 80x35x40.

bedę musiał poszerzyć blat na min 40cm więc chcę kupić w castoramie docięty na wymiar blat 135x40x2.8grubośc założyć od spodu 4kpl nóżek do poziomowania i szczeliny na wypadek jakiegoś wycieku(żeby panele nie puchły :D ).

czyytając inne posy chce też wzmocnić plecy wymieniając płytę 2mm na płytę wiórową 1,8mm.Czy to wystarczy???? czy jeszcze dodatkowo wzmacniacie szafki od wewnątrz????

proszę o pomoc.

pozdrawiam:

bart :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja szafka pod 375l ma identyczna budowe jak twoja komoda. wystarczy wzmocnic plecy i na gore dac plyte 18 mm.niekoniecznie musi byc to blat.

a co do nozek zeby panele nie puchly- nie bardzo kumam :lol: przeciez woda i tak poleci na ziemie a nie zatrzyma sie na poziomie nozek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czester dobrze prawi... wyobraz sobie akwa ok 240 litrow + piasek + kamienie w srodku no i ryby :lol: no i oczywiscie waga szafki

Waga podejrzewam ze ok 330 kg . nie wiem jak sie ma to do wytrzymalosci cienkiego gwintu.w mojej szafce nie ma nozek tylko takie 5 mm plaskie nozki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 cieńkie plastikowe elementy zwane nużkami należało by zdemontować, po pierwsze dlatego że mogą w końcu pęknąć, po drugie dlatego że cały ciężar nacisku jest właśnie na nie, może dojść do odkształcenia środka dodołu i w tym miejscu (środku ) będą największe naprężenia na które trzeba zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,dzieki za podpowiedzi,dziś wzmocniłem plecy płytą pełną 18mm oraz kupiłem 2 na dotychczasowy blat po to żeby poszeżyć go o te 5cm. boki poskręcałem konfirmatami po 4 szt z każdej strony oraz na środku do pionowych słupków przykręciłem plecy.szafka od razu nabrała stabilności :D

nóżki, hmm mają 1cm w sumie były 4 teraz mam ich 12 więc nie odkształci się spód bo są rozstawione co 15 cm.

chodzi mi o przepływ powietrza między spodem szafki a panelami ew wodę mogę zawsze przetrzeć :)

mam nadzieje ze teraz wytrzymają scianki pionowe sa 4 po 1,4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm te nózki to plastikowe podstawki w kształcie koła o średnicy 5cm i wysokości 1cm, i nie wiem czy zostawić czy odkręcać i niech komoda bezpośrednio leży na panelu??? teraz pianka na płytę i czekam na szkło,piasek kamole i poczekam czy wytrzyma cała konstrukcja, potem zalewanie 1/4 zbiornika i poczekam co będzie, potem 1/2 zbiornika i znowu poczekam... i tak do 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.