Skocz do zawartości

Dekoracyjne Malawi - wyzwanie


krisq75

Rekomendowane odpowiedzi

Może rzeczywiśccie tak zrobię że rodzicom oddam coś od siebie w tej chwili mam w 300l Saulosi Rdzawe i Dialeptosy.

Ale chciałbym mieć u nich coś innego. ( z serwisowaniem nie ma problemu to tylko 600m poza tym to sama frajda)

Nie jestem też zwolennikiem męczenia rybek (rozmiar szkła) dlatego ogłosiłem szeroko zakrojone konsultacje klubowe :)

A może by zrobić tak rdzawe i yellow w tej 182 ?

Oczywiście w układzie 1+3?

A sobie zostawie Dialeptosa, Saulosi i coś dobiorę?

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem też zwolennikiem męczenia rybek


To dla czego ciągle chcesz dwa gat. ?? Według wielu osób na tym forum to 90cm to tak na minimum nadaje się na malawi. Nie lepiej Ci kupić tańsze standardowe 200l albo chociaż 160l ??? Ja sam uważam, że do 240l które mam w pokoju nie wsadziłbym 3 gatunków a nad dwoma bym się głęboko zastanawiał. Nie wiem jak jest z gustami innych malawistów, ale ja nie lubię jak jest dużo ryb w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdzę że niedługo 375l będzie zbyt małe dla 2 gatunków, osobiście mam 3 małe gatunki w 300l (120x50) i nie sądzę że to przesada.

Tak więc powierzchnia dna 90x45 wydaje się być odpowiednia dla 2 małych mbuna w układzie 1+3.

No i chyba się zdecyduję na Saulosi i Rdzawe.

A jeśli jednak się mylę z 2 gatunkami to może jeden gatunek a jeśli tak to czy Msobo się nada w układzie 1+5 lub 2+8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciesz


PrzecieŻ :wink: Poza tym co to znaczy : mały gatunek ? Chodzi Ci o krótką rybę,niewielką rybę czy może coś innego ? Tu chodzi o usposobienie rybci .. Msobo odpada :twisted: Adi mi tu wzdycha za plecami na ww temat i uwierzcie mi , nie jest to miłe co właśnie słyszę :wink:Mały gatunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w tej chwili to zaczynam żałować że, śmiałem wogóle zapytać Wać o zdanie.

90x45 cm to chyba jednak nie to samo co 80x35 cm w zwykłej 112 że o 45cm wysokości nie wspomnę no i róznicy o 1/3 w litrażu.

Gdyby była możliwość zamiany tego szkła na inne większe nie pisałbym na początku, że to nie wchodzi w grę, takie jest i tyle.

Co do tego że w/w baniak nadaje się dla jednego z 2 wymienianych wcześniej gatunków tj. Saulosi i Rdzawy jako akwarium jednogatunkowe to już wiem po godzinach spędzonych na forum przy dobieraniu poprzedniej obsady. Teraz, także, wiem juz, że te 90cm to ciut za mało na 2 gatunki i OK.

Mała ryba to dla mnie zarówno mała w sensie wielkości (rdzawy i saulosi to OK 10cm) jak i stosunkowo łagodna.

To tyle w kwestii wyjaśnień.

Ale nie wiem dlaczego moi mili tak się unosicie jak ktoś pyta i próbuje znaleźć jakieś ciekawe rozwiązanie?

A może takie nie istnieje albo nie umiemy go dostrzec?

Mam nadzieje, że może ktoś znajdzie inną ciekawą rybcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.