Vrzechu Opublikowano 4 Października 2022 Autor #11 Opublikowano 4 Października 2022 @did dzięki Acei wyjątkowo ładnie się wybarwia Poniżej zdjęcie obecnego szefa zbiornika @marcin73m dzięki co do tafli to akurat zdjęcie zrobione po porządkach w akwarium i trochę tam w dnie grzebałem, ale muszę przyznać, że temat filmu na tafli staram się zwalczać skimmerem Eheima całkiem nieźle sobie radzi chociaż czasami są dni, że utrzymuje się dłużej... 5
Bartek_De Opublikowano 4 Października 2022 #12 Opublikowano 4 Października 2022 3 minuty temu, Vrzechu napisał: ale muszę przyznać, że temat filmu na tafli staram się zwalczać skimmerem Eheima całkiem nieźle sobie radzi chociaż czasami są dni, że utrzymuje się dłużej... Na oryginalnej gąbce trzeba go dość często czyścić. Polecam wymianę gąbki na 10ppi, zauważysz znaczną poprawę wydajności i nie zapycha się tak szybko. 2
Vrzechu Opublikowano 4 Października 2022 Autor #13 Opublikowano 4 Października 2022 @Bartek_De właśnie to ciągłe zapychanie mnie denerwowało i teraz eksperymentuję w ogóle bez gąbki. Tak sobie pomyślałem, że skimmer ściągnie film w głąb akwarium a tam zostanie zabrany przez któryś z kubełków. Jak na razie wydaje mi się, że działa to zgodnie z moimi oczekiwaniami 2
ziemniak Opublikowano 4 Października 2022 #14 Opublikowano 4 Października 2022 4 godziny temu, Vrzechu napisał: Mała aktualizacja mojego zbiorniczka Lokatorzy znacznie zwiększyli swoje rozmiary. Metriaclima Msobo Magunga niestety musiałem wprowadzić drugi raz stąd znaczna różnica w wielkości. Dołożyłem drugi filtr (JBL e1501) - w razie awarii jednego kubła, drugi sobie powinien poradzić. W najbliższym czasie będzie zmiana oświetlenia na moduły LED działające w kooperacji ze sterownikiem Led Dimmer Pro V6 Pozdrawiam! Acei naprawdę ładne, ale Crabro ładniejsze. Ta czarna smoła to jeden z nich? Msobo dają fajny kontrast. Ogólnie ładne grubasy wybrałeś. Tylko czekać aż zbiornik urośnie 3
Vrzechu Opublikowano 4 Października 2022 Autor #15 Opublikowano 4 Października 2022 @ziemniak dzięki Ta "smoła" to również Crabro. Utrzymuje się na szczycie hierarchii mimo tego, że dwa inne samce przybierają takie barwy i próbują go zdetronizować. On jednak szybko "wyjaśnia" tych delikwentów 1
KapitanCzysty Opublikowano 4 Października 2022 #16 Opublikowano 4 Października 2022 Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz? Całokształt bardzo mi się podoba.
Vrzechu Opublikowano 4 Października 2022 Autor #17 Opublikowano 4 Października 2022 @KapitanCzysty mówisz - masz "Czarna Mamba" oraz Kulfon Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje Jurny ten Kulfon 6
S_owa Opublikowano 5 Października 2022 #18 Opublikowano 5 Października 2022 Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny. Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ? 1
Vrzechu Opublikowano 5 Października 2022 Autor #19 Opublikowano 5 Października 2022 @S_owa muszę przyznać, że z ryb jestem bardzo zadowolony. Jest to pokolenie F1. Tzn. tak deklaruje hodowla, ale nie mam podstaw, żeby temu nie wierzyć Obsada zakupiona w hodowli Tan - Mal. Śmiało mogę polecić. 1
S_owa Opublikowano 5 Października 2022 #20 Opublikowano 5 Października 2022 Ok, dzięki za informację. Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku. Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal. Oni mają sporo ryb z dobrych niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem). Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi. 2
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się