Skocz do zawartości

Moje 450 litrów relaksu :)


Vrzechu

Rekomendowane odpowiedzi

@did dzięki :) Acei wyjątkowo ładnie się wybarwia :) Poniżej zdjęcie obecnego szefa zbiornika ;) 

1664878665648.thumb.jpg.ed9cad0f8c31c955af382d3f61aa8b04.jpg

@marcin73m dzięki :) co do tafli to akurat zdjęcie zrobione po porządkach w akwarium i trochę tam w dnie grzebałem, ale muszę przyznać, że temat filmu na tafli staram się zwalczać skimmerem Eheima ;) całkiem nieźle sobie radzi chociaż czasami są dni, że utrzymuje się dłużej... 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Vrzechu napisał:

ale muszę przyznać, że temat filmu na tafli staram się zwalczać skimmerem Eheima ;) całkiem nieźle sobie radzi chociaż czasami są dni, że utrzymuje się dłużej...

Na oryginalnej gąbce trzeba go dość często czyścić. Polecam wymianę gąbki na 10ppi, zauważysz znaczną poprawę wydajności i nie zapycha się tak szybko.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartek_De właśnie to ciągłe zapychanie mnie denerwowało i teraz eksperymentuję w ogóle bez gąbki. Tak sobie pomyślałem, że skimmer ściągnie film w głąb akwarium a tam zostanie zabrany przez któryś z kubełków. Jak na razie wydaje mi się, że działa to zgodnie z moimi oczekiwaniami :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vrzechu napisał:

1664828690032.thumb.jpg.dd512e7c95f30e34c35950f19c038ee6.jpg

Mała aktualizacja mojego zbiorniczka :) Lokatorzy znacznie zwiększyli swoje rozmiary. Metriaclima Msobo Magunga niestety musiałem wprowadzić drugi raz stąd znaczna różnica w wielkości. Dołożyłem drugi filtr (JBL e1501) - w razie awarii jednego kubła, drugi sobie powinien poradzić. W najbliższym czasie będzie zmiana oświetlenia na moduły LED działające w kooperacji ze sterownikiem Led Dimmer Pro V6 :) 

Pozdrawiam!

Acei naprawdę ładne, ale Crabro ładniejsze. Ta czarna smoła to jeden z nich? Msobo dają fajny kontrast. Ogólnie ładne grubasy wybrałeś. Tylko czekać aż zbiornik urośnie ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ryby dobrej jakości i chyba dobrze karmione 😉 . Sporo Ci urosły Acei i szerszenie i faktycznie, aż miło się na nie patrzy. Ciekaw jestem ujęcia z bliska tego "czarnucha" , intryguje mnie. 😄 Nie widzę natomiast Labeotropheusów, dalej je masz?  Całokształt bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KapitanCzysty mówisz - masz ;) "Czarna Mamba" :P oraz Kulfon :) Labeotropheusy nie rzucają się bardzo w oczy bo są tylko 3 samice i 1 samiec, ale mają się dobrze i samice między sobą wykazują najwięcej agresji ze wszystkich moich podopiecznych. Mimo posiadania 3 Synodontisów uchowały się nawet 2 maluszki. Z moich obserwacji wynika, że samica trzymała w pyszczku większą ilość młodziaków, ale jak tylko jakieś jej uciekły to zostały pożarte. Te 2-3 sztuki nosiła tak długo, że już martwiłem się, że nie przeżyje bo bardzo schudła i wszystko trwało chyba 4 tygodnie. Wypuściła je jak były już naprawdę spore jak na narybek i dwa udaje mi się czasami dostrzec. Sama bardzo szybko wróciła do formy a następna już inkubuje :P Jurny ten Kulfon :D 

 1664920731354.thumb.jpg.3103017d8955715d013d49a32cf0637b.jpg

1664920756525.thumb.jpg.2a7d7252ef513f411f3079c45be6a1c8.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko teraz o ładne p.crabro, nie są one raczej odławiane, na rynku większość ryb to pokolenie FXXXX, często daje o sobie znać chów wsobny. 

Twój młody samiec Crabro ładnie się zapowiada (jest intensywnie czarny, ma ładne proporcje), pozostałe osobniki również wyglądają dobrze, mają wyraźne pasy, intensywne ubarwienie, ładne proporcje. Pamiętasz gdzie/od kogo nabyłeś swoje ryby ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informację.

Cierpliwie rozglądam się za nimi jako ostatni punkt obsady w założonym pod koniec lipca zbiorniku.

Patrzyłem na oferty różnych hodowli i są dostępne tylko w dwóch m.in. w Tan-Mal.

Oni mają sporo ryb z dobrych  niemieckich i duńskich hodowli (a tam też p.crabro są dostępne bo niedawno sprawdzałem).

Też czasem z dystansem patrzę na to F1 ale kupując z dobrego źródła mam chociaż realna, uzasadnioną nadzieję, że ryby są dobrej jakości i nie jest to 10 pokolenie bez wymieszania krwi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.