Skocz do zawartości

Barszczyk NoN mBuna 160x55x60h


Syrach

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Barszczyk napisał:

Chyba mamy to 😃💥👋👌😜👍👊

 

Bardzo się cieszę, myślę że będziesz zadowolony. Oczywiście musisz uzbroić się w cierpilwość, ponieważ non mbuna dłużej dojrzewa i wybarwia się (szczególnie lethrinopsy). Zdawaj relację, ciekaw jestem jakie będą relację między blue otter i tetrastigma, na tym forum jesteś chyba pierwszy z takim układem.  Co do wielosamcowości blue otter, wg mnie warto spróbować z 3 samcami, wierzę w to że może się udać. U mnie są dwa samce i przez długi czas samiec beta był mocno zdominowany. Jednak od około miesiąca samiec beta zaczął się stawiać, zajął połowę akwarium i nie wpuszcza tam drugiego samca. Zaczął również stopniowo się wybarwiać i wydłużają mu się płetwy. Wczoraj pierwszy raz skutecznie przeprowadził tarło z nową samicą, którą niedawno dokupiłem. W tej chwili inkubują dwie samice, każda z innym samcem :). Mam nadzieję, że nie odpuści i wybarwi się podobnie do ładniejszego samca. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, darianus napisał:

Bardzo się cieszę, myślę że będziesz zadowolony. Oczywiście musisz uzbroić się w cierpilwość, ponieważ non mbuna dłużej dojrzewa i wybarwia się (szczególnie lethrinopsy).

Oczywiście jesteś sprawcą tego mojego zamieszania, jednym z najważniejszych recenzentów i opiniotwórców w moim temacie... za co z całego, starego już serca dzięki. 

Jak wiesz o cierpliwości już było.. nie chcę się powtarzać aby nie zakłamywać rzeczywistości ale aktualnie mam podwyższone ciśnienie i jutro pewnikiem zadzwonię z pytaniem "Czy moje szkło już sklejone?"

9 minut temu, darianus napisał:

Zdawaj relację, ciekaw jestem jakie będą relację między blue otter i tetrastigma, na tym forum jesteś chyba pierwszy z takim układem. 

Już bym zdawał, gdybym ogarnął metodologię tematologii forum. Jakoby sam buduję od podstaw i wiele się dzieje.. a nie są to stricte pytania, czy problemy a raczej kronikarstwo.. W każdym razie jak tylko będzie życie, będę się chwalił.

Co do wielkości obsady, planuję zakupy w ilości 10-12 sztuk każdego gatunku, tym samym po wybarwieniu będę decydował o wielkości redukcji. Oczywiście wszystkie rybki planuję kupić w tak zwanej wielkości handlowej od 2 do 4 cm.

Również i Tobie @darianus gratuluję pięknego, przemyślanego baniaka, bardzo ciekawie opisujesz co się w nim dzieje, aż chce się mieć swój ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Barszczyk napisał:

Jak wiesz o cierpliwości już było.. nie chcę się powtarzać aby nie zakłamywać rzeczywistości ale aktualnie mam podwyższone ciśnienie i jutro pewnikiem zadzwonię z pytaniem "Czy moje szkło już sklejone?"

Gratulacja bardzo fajna obsada osobiście też marzy mi się tetrastigma, ale koledzy na forum trochę zbili mnie z tropu jej podobieństwem do posiadanych przeze mnie Copadichromis borleyi Kadango, ale może w myśl zasady że czerwieni w Malawi niegdy nie będzie za dużo dołożę je jednak do mojej obsady. Jako że obsada wydaje się ustalona to czekam na dalsze relacje Z ,,PLACU BUDOWY,, w innych działach i życzę powodzenia. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, darianus napisał:

Jak byś chciał to mam sporo młodzieży po moim pięknym samcu blue otter. Mogę Ci sprezentować gotowy układ 3+5/6 w gratisie. Mam w akwarium 112l dwa mioty. Nie gwarantuję jednak jakości, ponieważ nie jestem hodowcą.

WOW.. po prostu nie wiem co powiedzieć... Super, extra.. oczywiście bardzo chętnie.. tylko wiesz, że dopiero na koniec lutego.. Normalnie, jestem w przeszoku. Dziękuję @darianus

23 minuty temu, aro600 napisał:

Gratulacja bardzo fajna obsada osobiście też marzy mi się tetrastigma, ale koledzy na forum trochę zbili mnie z tropu jej podobieństwem do posiadanych przeze mnie Copadichromis borleyi Kadango, ale może w myśl zasady że czerwieni w Malawi niegdy nie będzie za dużo dołożę je jednak do mojej obsady. Jako że obsada wydaje się ustalona to czekam na dalsze relacje Z ,,PLACU BUDOWY,, w innych działach i życzę powodzenia. 

Dziękuję,  będę pamiętał ile fajnych teksów napisaliście aby było mi łatwiej wybrać. Jestem pod wielkim wrażeniem chęci pomocy. Dziękuję @aro600

Nie omieszkam jeszcze dać o sobie znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę nie denerwujcie się na mnie, że  już wszystko ustalone a ja mieszam... aktualnie jest Placidochromis "Blue Otter" i będzie Otopharynx Tetrastigma plus Lethrinops Albus. 

Aktualnie walczę z materią i proszę o Waszą opinię, mam możliwość zmienić po dobrych pieniądzach w renomowanej hodowli Albusa na Lethrinops sp. Gold Harbour Monkey bay. 

Dodaje żółci i życia Lethrinops.  Będzie Good do Placidochromis "Blue Otter" plus Otopharynx Tetrastigma?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.