Skocz do zawartości

Obsada 200-220x40x50


misiek80

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zróżnicowanie kolorystyczne to proponuję 

Hara

Acei

Labeotropheus trewavase mc/ob/o/bb/zwykły - warto pomieszać jeśli się da, będzie jeden gatunek ale bardzo zroznicowany

Yellow

Jeśli by była taka możliwość i rezygnacja z któregoś z gatunków to wzamian dorzuciłbym Demasoni. Niebieski w czarne pionowe pasy, czyli kwintesencja Malawi. Yellow i Acei to jednolity kolor temu warto by było zmienić na coś charakterystycznego. Osoboscie gdybym robił układ z charakterystyczną obsadą to bym wstawił :

Msobo

Hara

Labeo mc/ob/o/bb/zwykły--tu mieszamy. 

Demasoni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raczej nie pogodzisz jeśli przywalisz z zielskiem odbije ci siec o na yellow, zaczną pojawiać się czarne plamki wolniej będą rosły. Jeśli przywalisz z mięsem padną Ci demasoni. Jest tyle ryb w żółtym kolorem że można znaleźć coś bardziej roślinożernego. Polecam johanni, interruptusa, koningsi, Msobo lub trewavasae.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, misiek80 napisał:

Czy udało się komus pogodzić je żywieniowo w jednym akwa z yellow? Wiem,że to dwa odrębne żywieniowe bieguny.

Mam tak w tej chwili jak pytasz.  Jakie pokarmy ? Naturefood premium cichlid ( dla wszystkożerców), wymieszany z Hikari Vibra Bites ( dla mięsożerców), oraz spirulina ( nie pamiętam ilu procentowa ale jakaś z niską zawartością glonów). Wszystko mam wymieszane w jednym   pudełku. Często podaję też mrożonkę  ale tylko wodzienia. Przy takim zestawie pokarmów jak ja mam warto pamiętać aby raz w tygodniu podać d-alio plus  ( ma dużą   zawartość czosnku). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Cześć. Na non mbunę mam moim zdaniem za mało miejsca. (Proszę o potwierdzenie czy dobrze myślę), poza tym starałem się zrobić sporo kryjówek i grot... Myślę o trzech gatunkach. na początku miałem koncepcję na: 1. Chindongo demasoni. 2. Pseudotropheus interruptus i tu nie mam koncepcji... Lub 1. labidochromis caeruleus i tu mam pytanie czym różni się Kakusa od Lion’s Cove? 2. Pseudotropheus cyaneorhabdos Maingano. i 3. Metriaclima estherae - podobają mi się OB - I stare pytanie jak zawsze kupić od razu samca i parę (kilka nie dwie samic), czy po 10 szt z każdego gatunku i obserwować i być światkiem wzrostu, wybarwiania itp...
    • Hej. Gratuluję, ładny,estetyczny zbiornik👍Tło z TerrArt, czy może AquaDan? Ładne gruzowisko pod mbune💪
    • A i termometr Poproszę o uwagi. Bardzo cenię sobie waszą wiedzę.
    • Filmik i inne fotki: https://youtu.be/eSZFGCntqOY Lampa Skylight ENTRIQ, akwarium 140x50x63. Skimer schowany w tle i apka... Całość na dwóch filtrach Oase BioMaster Thermo 850 plus pianka dźwiękoszczelna - są naprawdę cichutkie
    • Cześć. Zatem nastał ten dzień Ogłaszam stan zalania... i nie siebie tylko akwarium Dłubałem, marudziłem, przekładałem (pewnie to nie koniec pieśni... ), i jest: 🎺 (fanfary).
    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.