Jump to content

Co to może być


Recommended Posts

Rybki mam w akwa od 4 tygodni. Już wczesniej wpomninałem o moim yellowku w tym topicu: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=2694&highlight=. Przypomnę, że to była najmniejsza rybka w akwa. No i ponad tydzień temu niestety padła.

Dziś wracam do domu i patrzę , że padł mi jeszcze rdzawy- także najmniejszy. Nic w jego zachowaniu nadzwyczajnego nie widziałem wcześniej. Trochę był nieśmiały. Ale podpływał zawsze do pokarmu. Wczoraj wieczorem wykopał sobie dołek przy skale i juz nie chciał się z niego ruszać. A dziś już leżał na piasku z wytrzeszczem oczu. Wczoraj wytrzeszczu nie miał. Boje się, że to nie koniec. Kolejny yellowek zachowuje się dziwnie. Znów siedzi głownie na piasku, w kącie akwarium i niechce mu się pływać, czasami tylko zrobi rundkę po akwarium a tak to płetwą nie zamacha, tylko buja się na boki. Czasmi jak podejdę do akwarium to trochę popływa. W ogóle te moje yellowki to ani nie są ładne bo większość zbladła ani za bardzo ruchliwe - głównie przebywają pod ścianami akwarium lub pomiędzy nurzńcami się chowają. jakby wystraszone były. Widzę też że jeden rdzawy też sobie upatrzył miesce za filtrem i wychodzić mu się nie chce, dziś jeszcze pływał po akwa, więc może jest ok. Natomiast reszta obsady ok. Zauważyłem, że sauloski u mnie, narazie, czują się najlepiej. Narazie wszystkie zdrowe. najmnieszy saulosek też dwa tygodnie temu zachowywał się podobnie, ale od tygodnia nie mogę nic powiedzieć. To samo nie mam problemów z "dużymi" rdzawymi.

Sam nie wiem co to jest. Parametry wody w normie. Czasami jakaś rybka ociera się o piasek, ale bardzo rzadko. I chyba tylko robią to rdzawe i yellowki.

Link to comment
Share on other sites

NO3 staram się utrzymawać poniżej 25. Mógłbym zbić tyle że nie wiem czy warto? U mnie wszystkie rybki są młode. Fakt yellowki w mojej obsadzie to najsłabszy gatunek. Jeśli chodzi o robaki to nie wiem jak to sprawdzić i co mógłbym zrobić.

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzaj z tym ocieraniem, ryby tak mają że się czasem ocierają (ale rym - chyba prawda :))

Ktoś kiedyś napisał, że każde stworzenie musi się czasem podrapać.


Ja bym stawiał na azot albo na niedobór tlenu - chyba że jakieś inne środki, metale lub coś w tym stylu - masz jakieś podejżane kamienie, może nowy pokarm ??


Przyjżałeś się tym zdechlakom, może mają ślady po ugryzieniach czy coś w tym stylu

Link to comment
Share on other sites

mi się ocierały bardzo mocno... można powiedzieć "do granicy paniki" (mojej oczywiście)

aż akwarium naprawdę w pełni dojrzało... przeszło wszystkie schorzenia wieku młodzieńczego (i zostało wyleczone), ryby podrosły...

także bym nie panikował....

Link to comment
Share on other sites

Przy tego typu podejrzanych zejściach ryb, zawsze staram się obserwować ryby bardzo dokładnie, zwróć szczególną uwagę czy ryby "chore", jak i zdrowe pobierają pokarm, czy czasem go nie wypluwają, przyjrzyj się jakie kupki walą rybki:) , czy odchody nie są czasem ciągnące białe lub przezroczyste, nitkowate, jeśli coś takiego dziwnego zauważyłeś to pisz.

Sprawdzaj również parametry czy są w normie, podaj jeszcze jak i czym karmisz swoje rybki.

Link to comment
Share on other sites

Yellowki trochę odżyły w tym tygodniu. Apetyt mają. Wszystkie jedzą co podam. Ale u jednego z nich zauważyłem, dwukrotnie, białe długie odchody. Nie chciały się oderwać. Akurat ta rybka wygląda na zdrową. Ładne kolory, nie chowa się, ale odchody niestandardowe jak dla mnie.

Moje pokarmy to:

- Tropikal malawi

- Tropikal spirulina super forte 36%

- D-allio Plus

- Hikari chichild excel

- Spirulina O.S.I.

- Dainchi Veggie Delux

- mrożona artemia

- mrożony cyklop

od ostatniej środy dodatkowo

- mrożonka mbuna-mix

- mrożony kryll

mam jeszcze

- mrożone małże

- mrożone krewtki

ale te dopiero planuję podać.


Nie mam ustalonej kolejności podawania pokarmu. Co mi podejdzie pod rękę to dam. Karmię dwa razy dziennie. Mrozonki daję dwa razy na tydzień. Może to za mało. Tylko nie wiem ile powinnienem dawać bo obawiam się o sauloski. W końcu są najbardziej roślinożerne z obsady. W niedzielę post.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.