Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nimbo do mbuny to w sumie nie ważne jaka płeć, bo w przypadku 432l raczej nie będzie tam na zawsze, a w przypadku 576l z non mbuna to może tak być jak Bartku napisałeś, a parka nimbo to by była fajna sprawa w sumie. 

  • Lubię to 2
Opublikowano
1 minutę temu, Bartek_De napisał:

U mnie też nie byłby na zawsze, bo to tylko 160cm długości

No to w sumie nie ważne jaka płeć, bo nawet jak będzie się krzyzowac to i tak wszelki narybek ma być eliminowany. 

  • Lubię to 1
Opublikowano
3 godziny temu, Tomasz78 napisał:

Bez przesady.

Napisałem wyraźnie 10 cm, taki nie zje dorosłej mbuny, a za pół roku wątpię żeby dorósł do 15 cm. A po za tym jak się boisz to weź jeszcze mniejszego, takiego 8 cm.

To chyba tak zrobię,wezmę samiczkę z 8cm. i zobaczymy.... Ostatnio w przejściowym zbiorniku 350l. przez 2 miesiące z moja mbuną trzymałem trzciniaka którego syn przyniósł  od kolegi z akwa 40l. Ten to robił robotę, w ogóle go nie było widać ,a po 2 miesiącach gdy odławiałem ryby do docelowego 540l., z maluchów były tylko 2 maleńkie, góra 1-dwudniowe Maingano. Ale niestety nie ten biotop...

Opublikowano

Tylko teraz tak się zastanawiam czy to aby dobry pomysł? Żeby za chwilę się nie okazało, że stajemy się wzorem do naśladowania dla innych (młodych) kolegów i Livingstoni będzie lądował w 200 litrowych lub mniejszych akwariach, bo przecież tylko na chwilę, a wiadomo jak to jest... Skoro żyje i "ma się dobrze" to niech zostanie. Warto było by wydzielić temat Livingstoni jako pogromcy narybku, żeby tu koledze nie zaśmiecać tematu, bo dyskusja może się jeszcze rozwinąć.

  • Lubię to 1
Opublikowano
1 minutę temu, Bartek_De napisał:

Warto było by wydzielić temat Livingstoni jako pogromcy narybku, żeby tu koledze nie zaśmiecać tematu, bo dyskusja może się jeszcze rozwinąć.

Bartku..ale cały temat dotyczy uporania się z redukcją narybku  dlatego nie widzę sensu wydzielania tematu. Niech tak zostanie. Każdy pomysł w tym temacie jest mile widziany.

  • Lubię to 1
Opublikowano
12 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Bartku..ale cały temat dotyczy uporania się z redukcją narybku  dlatego nie widzę sensu wydzielania tematu. Niech tak zostanie. Każdy pomysł w tym temacie jest mile widziany.

Też jestem za, może wymyśli się coś ciekawego... dla mnie idealny był by mały drapieżnik przeszukujący nocą szeliny między kamieniami

  • Lubię to 1
Opublikowano

Jeśli tak to samiec czy samica?   @Bartek_De lepiej brać samca bo samica podczas in kubacji nie poluje, a młodymi opiekuje się jeszcze długo po tym jak je wypuści, jeśli inne ryby nie przeszkadzają, nie zjedzą jej młodych. 

  • Lubię to 3
Opublikowano
4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

@Bartek_De ale po co Ci nimbo, przecież masz małego  drapieżnika frejka... 

No właśnie, tym bardziej, że nie mam w ogóle problemu z jakimkolwiek narybkiem. Chyba tylko jako dodatek do obsady, bo ta ryba zawsze wzbudzała u mnie podziw. Jakiś czas temu chyba @eljot albo @tom77 ewentualnie @pozner (nie pamiętam dokładnie) wypowiadał się na temat Fryejkowskiego lenistwa. O ile w naturze dają radę to w akwarium już nie, za pewne za sprawą pokarmu, który leci z nieba;) Chociaż ostatnio mojemu udało się skutecznie zapolować na malucha Synodontis Petricola. Więc może to jest dobry pomysł dla autora tematu? Frejek nie rośnie za duży i może spokojnie pływać z mbuną.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.