r3b Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Autor #11 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Będzie mbuna, co do „skalniaka” to jest moim zdaniem optymalny, nie chce też za dużo włożyć. To zdjęcie nie do końca oddaje realnie jak to gruzowisko wygląda. Nie mniej sztucznych norek robić nie będę. W naturze kamienie tez bardziej płasko koło siebie leżą. Załączę trochę bliższych zdjęć, bo na żywo wyglada to zupełnie inaczej. 1
Bartek_De Opublikowano 14 Sierpnia 2020 #12 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Spójrz na film poniżej. Na prawdę widzisz tam leżące płasko, obok siebie kamienie? Czy na filmie widać szczeliny zasypane drobnymi kamyczkami, w które ryby nie mogą wpłynąć? 5
r3b Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Autor #13 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 (edytowane) Ok, udrożnię trochę szczelin. Nie mniej nie chcę też za dużo ich robić, bo miałem spore gruzowisko w poprzednim akwarium i przez to problemy z cyrkulacją i bardzo szybkim wzrostem liczebności. Aktualną aranżację kierowałem w stronę takiej strefy jeziora: Edytowane 14 Sierpnia 2020 przez r3b
Tomasz78 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 #14 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Godzinę temu, r3b napisał: W naturze kamienie tez bardziej płasko koło siebie leżą Niby tak, jeśli to małe otoczaki w jakiejś rzece. Jednak w jeziorze Malawi to jest coś takiego, a nawet jeszcze większe głazy są. W akwariach domowych nie odwzorujesz czegoś takiego, tak wielkich głazów, ale chodzi o to żeby dorosłe osobniki miały przestronne groty/jaskinie mogące pomieścić przynajmniej parę dorosłych osobników. Luknij na to, co by poszerzyć horyzonty i wziąć poprawkę na wystrój: https://www.youtube.com/watch?v=C7bXLKYn1bI https://www.youtube.com/watch?v=xhtcyYpA4IU https://www.youtube.com/watch?v=X5Ka_P29cFA https://www.youtube.com/watch?v=B1KmJVrvErg 4
r3b Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Autor #15 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Dzięki za sugestie i konstruktywną krytykę. Kamieni nie dołożę bo tak mi się podoba, ale postaram się wyszykować więcej szczelin między kamieniami, tak aby ryby miały więcej kryjówek.
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 14 Sierpnia 2020 #16 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Godzinę temu, r3b napisał: Dzięki za sugestie i konstruktywną krytykę. Kamieni nie dołożę bo tak mi się podoba, ale postaram się wyszykować więcej szczelin między kamieniami, tak aby ryby miały więcej kryjówek. Więcej kryjówek ma plusy słabsze osobniki mają się gdzie schronić ,samice mają gdzie się chronić przed natarczywymi samcami i wypuszczać młode . 3
r3b Opublikowano 15 Sierpnia 2020 Autor #17 Opublikowano 15 Sierpnia 2020 (edytowane) Dołożyłem kilka mniejszych kamieni i porobiłem „norki”. Przeniosłem całą wodę ze starego akwarium i złoża biologiczne. Rybki już pływają w nowym zbiorniku, nabrały barw i zachowują się bardzo dobrze, nawet już zaczęły walczyć o nowe rewiry Edytowane 15 Sierpnia 2020 przez r3b
r3b Opublikowano 5 Września 2020 Autor #18 Opublikowano 5 Września 2020 (edytowane) Po przeprowadzce miałem drobne problemy z biologia, woda zmętniała. Całe szczęście akwarium samo sobie z tym poradziło przy pomocy małych codziennych podmian. Projekt na chwilę obecna jest gotowy w 90%. Czekam jeszcze na lampę. W każdym razie dziś udało mi się w końcu znaleźć czas na przygotowanie obudowy stelaża. Fajne jest to, że bok akwarium i widok jego głębi z tej perspektywy wita wszystkich wchodzących do mieszkania. Edytowane 5 Września 2020 przez r3b 3
pablomas Opublikowano 7 Września 2020 #19 Opublikowano 7 Września 2020 Super wyszło wszystko , lubię taki minimalizm 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się