r3b Opublikowano 18 Lipca 2020 #1 Opublikowano 18 Lipca 2020 (edytowane) Ryby podrosły i dotychczasowe 200l zrobiło się za ciasne, tak więc rozpoczynam nowy projekt o nazwie "Jamnik" Dlaczego Jamnik? A no ze względu na wymiar 160x50 h45cm. Akwarium ma pojemność 360l, to maks na jaki mogę sobie pozwolić w mieszkaniu. Akwarium zostało wykonane na zamówienie wraz ze stelażem aluminiowym i pokrywą. Na dzień dzisiejszy kompletuję do niego sprzęt i grubo zastanawiam się nad wystrojem. Stelaż będzie obudowany białymi matowymi frontami, a lewa strona zabudowana aż do wysokości pokrywy. Więcej informacji o specyfikacji technicznej już niedługo. Edytowane 18 Lipca 2020 przez r3b 2
r3b Opublikowano 6 Sierpnia 2020 Autor #2 Opublikowano 6 Sierpnia 2020 Prace powoli postępują, ponieważ rybki maja gdzie jeszcze mieszkać staram się ich nowy dom wyszykować bez błędów które popełniłem przy pierwszym zbiorniku. Komora filtracyjno-grzewcza gotowa. Aquael będzie biologiem, i będzie grzał wodę, natomiast FX4 będzie robił tylko mechanikę. Doszły też tła 6
agata82 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 #3 Opublikowano 7 Sierpnia 2020 Powodzenia w pracy. Ja dopiero przymierzam się do zakupu akwarium 1
Heniu Opublikowano 11 Sierpnia 2020 #4 Opublikowano 11 Sierpnia 2020 Ja swój projekt już skończyłem, no prawie. Ciekawy stelaż aluminiowy, no i filtracja z dużym zapasem. Ciekawy jestem dalszych prac no i obsady. 1
r3b Opublikowano 12 Sierpnia 2020 Autor #5 Opublikowano 12 Sierpnia 2020 Co do stelaża to w sumie prosta, lekka i nierdzewna konstrukcja. Łączniki są specjalnie dobrane z metalowymi insertami i każdy może przenieść 400kg. Niestety przy metrze wysokości brakowało trochę jakichś spinek skośnych do pełnej sztywności, ale zamocowanie go do ściany całkowicie rozwiązało problem, nie ma najmniejszego ruchu teraz. Filtracja z zapasem bo nie chce mieć mechaniki żadnej w środku. A co do obsady to będzie to Maingano, Yellow i Rdzawy bo takie tez towarzystwo oczekuje w starym 200l zbiorniku. 1
piotr_k Opublikowano 12 Sierpnia 2020 #6 Opublikowano 12 Sierpnia 2020 Jaka firma robiła akwa, pokrywę i stelaż?
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 13 Sierpnia 2020 #7 Opublikowano 13 Sierpnia 2020 Tu masz dwóch kolegów którzy zajmują o to co pytasz @AKWARIA.PRO @przemek wieczorek
r3b Opublikowano 13 Sierpnia 2020 Autor #8 Opublikowano 13 Sierpnia 2020 (edytowane) Mój zestaw był budowany akurat przez Aqua Wojtal Designers z Poznania. O wyborze tej firmy zdecydował głównie sposób w jaki wykonują oni pokrywę. Jest ona zrobiona z dibond i frezowana CNC. Akwarium jest wykonane bardzo starannie, klejenia są równe bez nadmiaru silikonu (dwie szyby mam Opti). Co do stelaża miałem na początku mieszane uczucia, ale po dłuższym zastanowieniu to w sumie może i to dobry patent - nie ma opcji aby popełnić błąd przy spawaniu, a same łączniki z metalowym insertem są bardzo wytrzymałe i nie powinny stanowić żadnego problemu w użytkowaniu. Poza tym sama wysokość stelaża powodowała, że musiałem go mocować do ściany dla bezpieczeństwa. Edytowane 13 Sierpnia 2020 przez r3b 2
r3b Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Autor #9 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Jak Wam się widzi taka kompozycja? Oświetlenie tymczasowe:-) lampa Aqua Dreams w trakcie produkcji. 1
Tomasz78 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 #10 Opublikowano 14 Sierpnia 2020 Godzinę temu, r3b napisał: Jak Wam się widzi taka kompozycja? Jeśli to wystrój pod non-mbunę to ok. Ale dla mbuny to słabo, tu masz trochę wzorów, pooglądaj i zrób coś podobnego a będzie ok. http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17572-demonarium-140x80x60/ http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17633-dsc_0471jpg/ http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17639-nowy-moduł-kamienia-dynia/ http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17718-aquael-glossy-150/ http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17953-projekt-mbuna/ http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/17967-mbunarium-1804750/ http://forum.klub-malawi.pl/gallery/image/18057-po-ponad-pół-roku/
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się