Skocz do zawartości

576L (160x60x60) Non-mbuna u Bartka


Bartek_De

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za cenne informacje. Patent z obsypaniem drobnym żwirem zasysu- super. Koniec problemów z potencjalnym zasysaniem piasku. 
Wiesz, tego tak do końca nie da się uniknąć, bo ryby plują piachem, a cyrkulacja niesie go do zasysu, ale można powiedzieć że patent ze żwirem ogranicza zasysanie piasku do minimum.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem w Twoim wątku- używasz cyrkulator dla poprawy obiegu, czy wystarcza strumień z narurowca ? Co prawda u Ciebie zbiornik mniej zagruzowany, ale ciekawy jestem  jak chodzi cyrkulacja. Jak ukierunkowaleś strumień i na ile skutecznie zasys ściąga brudy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, używam cyrkulatora, pompa pracuje u mnie na I biegu, a to nie zapewni cyrkulacji. W pompach Ibo trochę brakuje mi środka, to znaczy II bieg w porównaniu do I jest zbyt mocny (u mnie robi pralkę) w porównaniu z III prawie nie ma różnicy. Cyrkulator ma wydajność 5500L/h pracuje na 30-40% w zupełności wystarcza. Dno mam czyste więc chyba spełnia swoje zadanie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku- pytanko 😀. Kupiłem zestaw do zrobienia przejścia między instalacją PVCU a przepustem w dnie zbiornika. Konkretnie chodzi mi o mosiężną przejściówkę z GW 1” a rurą elastyczną. Czy miałeś jakiś problem ze skokiem gwintu na elemencie mosiężnym i wewnętrznym w kształtce ? Na mosiądzu jest większy skok i obawiam się „ jechać” siłowo. 

A tak przy okazji- wspominałeś, ze dawałeś podwójne cybanty, bo pojedyncze lekko puszczały. Sprzedawca powiedział, ze do tych rur kiedyś były w sprzedaży dedykowane zaciski z drutu, ściągane śrubą. Domyślam się, ze mowa o takich, jakie czasami stosowane są przy  np chłodnicach samochodowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bartek_De napisał:

Nie miałem problemu z gwintem, gładko się wkręcał. Jeśli chodzi o opaski, to możesz dać tą z drutu, albo są też takie szerokie, ale nie wiem jak się nazywają

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie masz na myśli takie:
184899.jpeg

Są to opaski tzw. przemysłowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy nabytek, Sciaenochromis Fryeri iceberg (1+2)

20200502_000941.thumb.jpg.542832d2e03cd1ef8136d196a2dc80c9.jpg

20200501_233327.thumb.jpg.4a69cd9b250b481d05e107dfa12803b8.jpg

20200501_233406.thumb.jpg.acb86fe5efc8546c8ad98017d0f1e8b5.jpg

Ryby w znakomitej kondycji, zero stresu związanego z transportem (120km) i przenosinami do nowego akwarium, dzięki @Ksiaze_Kluska Już po godzinie od wpuszczenia, samiec zajął sobie miejsce przy skałach, wabi tam samice i stroszy piórka do reszty obsady, nawet do trzy razy większego od siebie Placidochromisa blue otter, który natychmiast po wpuszczeniu freyka, zrobił się blady jak ściana i przestał wściekle gonić swoje samice, co akurat wyszło na plus.

20200501_234353.thumb.jpg.6b3e1c02ad4f480389389fe1f9c87956.jpg

Obsada prawie kompletna, Aulonocary rosną w przedszkolu, brakuje tylko Mdok:)

 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.