Skocz do zawartości

Belka Led


benjam

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Falcowski napisał:

Ja mam za to 12W White Full Spectrum Power LED i 12W skręcone na 10% Royal Blue i mam przepiękny zielony dywan.

Woda - bardzo niskie poziomy NO3, między 1-5, reszta bliska 0, podmiany co tydzień.

 

20190401_160019.jpg

Ale Ty masz na power Ledach a ja chciałbym na. Modułach ledowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc jest zbliżona, ale spektrum światła może się różnić. Ale jak byś wziął białe około 5500-6500K, to powinieneś mieć w miarę blisko.

PS. RGB to tylko dodatkowe wodotryski - w ogóle możesz nie robić z RGB.

A tak na marginesie - nie duplikuj tematów, tylko czytaj te, które już wcześniej założyłeś, bo już się o belki pytałeś w innym i myślę, że temat był wyczerpany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, benjam napisał:

Nic się ciekawego w tamtym temacie nie dowiedzialem:) to powiadasz @Flacowski że nie muszę mieć czerwonego niebieskiego i zielonego światła? 

Poczytaj sobie najpierw co to jest White Full Spectrum. Nie ma lepszych i gorszych rozwiązań, a chyba takiej odpowiedzi oczekujesz- każdy ma różne gusta i preferencje, na glony też nie ma sprawdzonego sposobu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy długość belki 150cm na zbiornik długi 200 cm będzie ok czy potrzebna będzie dłuższa? Czy może ma mieć taką długość jak długość zbiornika? 
Zrób sobie dłuższą. Lepiej mieć możliwość odłączenia lub dołożenia modułów, jeśli stwierdzisz że jednak chcesz coś zmienić, niż potem kombinować jak przedłużyć belkę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, benjam napisał:

A czy długość belki 150cm na zbiornik długi 200 cm będzie ok czy potrzebna będzie dłuższa? Czy może ma mieć taką długość jak długość zbiornika? 

Jeśli chcesz mieć zbiornik z niedoświetlonymi bokami to belka 150cm długości wystarczy.

Jeśli chcesz mieć cały zbiornik oświetlony to belka na długość zbiornika by była wskazana.

Może określ się bardziej szczegółowo,co chcesz stworzyć za klimat w zbiorniku,wtedy bardziej można coś doradzić.

Każdy z nas zasugeruje Tobie rozwiązania które sam posiada,albo które zobaczył u innego kolegi,ale to Ty musisz wybrać,co się Tobie podoba ;) 

Może wstaw jakąś fotkę zbiornika z forum(najlepiej wrzuć linka) ,abyśmy wiedzieli na jaki kierunek się zapatrujesz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek_De napisał:

Zrób sobie dłuższą. Lepiej mieć możliwość odłączenia lub dołożenia modułów, jeśli stwierdzisz że jednak chcesz coś zmienić, niż potem kombinować jak przedłużyć belkę

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

180 cm w takim razie będzie ok? Po 10 cm luzu bo 200cm chyba nie ma sensu bo to była by długość zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.