Bartek_De Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #41 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 180 cm w takim razie będzie ok? Po 10 cm luzu bo 200cm chyba nie ma sensu bo to była by długość zbiornikaPowinno być ok Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
benjam Opublikowano 2 Kwietnia 2019 Autor #42 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 36 minut temu, Bartek_De napisał: Powinno być ok Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka To tak zrobię 180 cm dziękuję za rade:)
Falcowski Opublikowano 2 Kwietnia 2019 #43 Opublikowano 2 Kwietnia 2019 Ja jeszcze pamiętam, jak sam robiłem belkę. Było tyle dylematów, że sam nie wiedziałem, jaką chcę. Nie wiedziałem, jaka długość będzie odpowiednia, jaka moc wystarczy, by to wszystko oświetlić, bo na zdjęciach kolegów wszystko było ciemne jak w D. u murzyna, ale obiektyw nie doda wszystkiego. Są belki kładzione na krawędziach zbiornika, wtedy mają długość akwarium. Spróbujmy zdefiniować minimum, jakie potrzebujesz, a wszystko ponadto to już będą twoje zachcianki/wizje. Podpowiem ci to, co mi mówił wykonawca mojego szkła. Rozumiem, że chcesz robić na modułach. A więc jakbym miał robić ci belkę, to: - uwzględniłbym, żeby światełka były po 30 cm od boków, żeby nie świecić na ścianki i tym samym nie będą ci obrastać glony na bokach, - belka ze 20 cm dłuższa (po 10 na stronę), niż skrajne światełka, żeby mieć gdzie montować elektronikę/drivery/itp. Z powyższych wychodzi, że belka o długości 160 cm będzie odpowiednia, a rozpiętość świateł 140 cm. - jesli możesz wybrać kąt świecenia, to optymalny jest między 30-60 stopni, ale pewnie takich raczej nie dostaniesz - domyślnie są 120-130 stopni. - moc koloru białego u mnie 12W wystarcza, ale mam power ledy i krótsze akwa. U ciebie dałbym 30W, żebyś miał zapas, jak jednak zdecydujesz trochę zwiększyć. Do malawi więcej nie trzeba, a jak zmienisz biotop to sprzedasz i kupisz pod dany biotop. Kolor biały między 4500K - 6500K. Musisz sobie podpatrzeć, jakie ci pasuje. Lampy błyskowe mają 5500K i to najbardziej naturalnie wygląda. Ja sobie włączam trochę niebieskiego, ale to daje nienaturalne kolory glonów i ryb i odwiedzającym mnie bardziej się podoba bez tego niebieskiego. Jeśli nie chcesz przepłacać, to nie musisz żadnych RGB robić. Wtedy tańszy sterownik, bo tylko zwykły ON/OFF albo ze ściemnianiem, jednokanałowy wystarczy i zasilacz do tego 40W. Możesz sobie zrobić 2 kanały po 15W zrobić, jeden cieplejszy 4500K i jeden zimniejszy 6500K i sobie będziesz mógł regulować na dwóch osobnych kanałach, jak ci się podoba. RGB to używam tak naprawdę tylko dlatego, bo mam. Rybom to obojętne. Ważniejsze jest łagodne rozjaśnianie z rana i zaciemnianie wieczorem, wtedy rybom nie wali po gałach. No i to cała filozofia.
Gość Opublikowano 3 Kwietnia 2019 #44 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 Idąc w tak prostą belkę czyli moduły w granicach 6500k i tylko on/off to sorki ale efekt żaden. To już lepiej kup sobie jedną belkę Aquael Retrofit 18W lub nawet 2x16w postaw obok siebie i będzie gitara. Mniej roboty, mniej kabli i wygoda większa.
benjam Opublikowano 3 Kwietnia 2019 Autor #45 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 2 minuty temu, M4L4WI_F4N napisał: Idąc w tak prostą belkę czyli moduły w granicach 6500k i tylko on/off to sorki ale efekt żaden. To już lepiej kup sobie jedną belkę Aquael Retrofit 18W lub nawet 2x16w postaw obok siebie i będzie gitara. Mniej roboty, mniej kabli i wygoda większa. A kto mówił że będzie on/off?
Gość Opublikowano 3 Kwietnia 2019 #46 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 W poprzednim poście padła taka propozycja, że jeżeli bez rgb to wystarczy sam on/off.
benjam Opublikowano 3 Kwietnia 2019 Autor #47 Opublikowano 3 Kwietnia 2019 10 minut temu, benjam napisał: Zrobię tak: Belka 180cm (moduły zajmą 150cm po każdej stronie będzie po 15 cm luzu) Przykleje po 10sz. 2x pasek białe zimne pod nim 1xpasek czerwony pod nim 1x pasek niebieski pod nim 1x pasek zielony pod nim 1x pasek biały ciepły pod nim 2x pasek biały zimny razem 8 pasków po 10 szt czyli 80 modułów.... A płaczę je tak: Kanał 1 - po 2 moduły skrajne z lewej i prawej strony Kanal2-8rzedow po 8 szt tylko pytanie czy można połączyć 64 szt równolegle? Kanał 3 - 10szt zielone Kanał 4- 10szt niebieskie Kanał 5 10nszt czerwone+10szt barwa ciepla Czy to dobra wizja? Sterownik tc421
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się