Skocz do zawartości

Pobita samica


Bartek_De

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, pozner napisał:

Tu masz jeszcze przykład, nasze mbunarium na WDA 2017

https://klub-malawi.pl/topic/18124-warszawskie-dni-akwarystyki-2017/?topic=39

Mimo mizerii w kamieniach, braku dużych kamieni, udało się stworzyć aranżację ze sporą ilością przepływowych grot. Ryby szybko się tam zadomowiły.

Niestety strona się nie wyświetla

25 minut temu, przemo-h napisał:

Jeśli nie ma tła lub modułów, to jak najbardziej w górę, na ile jesteś w stanie.

Ja właśnie mam tło. Masz na myśli tylko efekt wizualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bartek_De napisał:

Niestety strona się nie wyświetla

Nie wiem, czemu się nie wyświetla. Adres jest prawidłowy. Jak Ci się chce, to znajdź w wyszukiwarce. Relacja z WDA 2017 jest w Off-topic. 

Nie zauważyłem Twojego postu. Tak, o to mi chodziło.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Bartek_De napisał:

Niestety strona się nie wyświetla

Ja właśnie mam tło. Masz na myśli tylko efekt wizualny?

Chodzi o jak największą ilość kryjówek, również w tych wyższych partiach. Jeśli tło samo w sobie nie ma szczególnej struktury z półkami, to można oprzeć coś o nie w granicach rozsądku i to będzie idealne schronienie dla nękanej ryby.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, przemo-h napisał:

Chodzi o jak największą ilość kryjówek, również w tych wyższych partiach. Jeśli tło samo w sobie nie ma szczególnej struktury z półkami, to można oprzeć coś o nie w granicach rozsądku i to będzie idealne schronienie dla nękanej ryby.

Ok już rozumiem 👍

53 minuty temu, pozner napisał:

U mnie wyskakuje informacja, że połączenie nie jest prywatne. To jakaś ochrona przed wykradzeniem danych. Nie mogę, albo nie potrafię tego ominąć.

Dokładnie o to chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz jeszcze moje w obecnym stanie. W TOP20 jest pierwotna wersja po wklejeniu modółów i zmianie aranżacji z października 2017. Od tamtej pory nie robię w tym akwarium nic poza dodawaniem kamieni, co widać po tych dwóch bladych na górze😄. Całe dno zasypane, a mimo wszystko woda cyrkuluje i dna w ogóle nie dotykam, poza piaskiem przy przedniej szybie. Najchętniej to bym się tego piasku pozbył i zrobił sobie typową strefę skalistą. Mam już pomysł, ale to przy następnym projekcie. 

 

IMG_20181216_192340__01.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim mbunarium umieściłem 2 duże podwieszane kamienie. Powód był czysto dekoracyjny, ale w trakcie eksploatacji zauważyłem, że samice elongatusa chewere...i nie tylko, znajdują tam schronienie. Były wręcz przyklejone do brzegów kamieni. Kamienie były zanużone na ok. 20 cm. Miałem też mocno wyżłobine tło i tam też, w najgłębszych wyżłobieniach, ryby znajdowały schronienie. Nie jest to budujący widok, ale w tej sytuacji, czyli zamkniętej klatki, tak trzeba to ratować. Nie namawiam Cię do podwieszanych skał, bo masz za małe akwarium, ale takie rozwiązania dają efekty. A może pomyśl nad podwieszany kamieniem...albo modułem.

 

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pozner napisał:

W swoim mbunarium umieściłem 2 duże podwieszane kamienie. Powód był czysto dekoracyjny, ale w trakcie eksploatacji zauważyłem, że samice elongatusa chewere...i nie tylko, znajdują tam schronienie. Były wręcz przyklejone do brzegów kamieni. Kamienie były zanużone na ok. 20 cm. Miałem też mocno wyżłobine tło i tam też, w najgłębszych wyżłobieniach, ryby znajdowały schronienie. Nie jest to budujący widok, ale w tej sytuacji, czyli zamkniętej klatki, tak trzeba to ratować. Nie namawiam Cię do podwieszanych skał, bo masz za małe akwarium, ale takie rozwiązania dają efekty. A może pomyśl nad podwieszany kamieniem...albo modułem.

 

Dzięki za cenne wskazówki. Na razie postaram się coś sensownego zbudować na tych moich czterdziestu centymetrach szerokości;). W tle jakie posiadam niestety nie ma miejsca na kryjówki, ale jak pójdę z kamieniami bardziej w górę i oprę je o tło to myślę, że będzie ok.

Wracając do samicy, bo nieco odeszliśmy od tematu:P. Dziś podałem jej pokarm, wcześniej nie chciała jeść, widać że chętnie łapie pokarm, ale wszystko wylatuje jej przez tą dziurę w gardle. Wiem, że to jeszcze za szybko, rana jest rozległa i potrzeba czasu na wygojenie, ale mam poważne wątpliwości czy to jej zarośnie. Codziennie robię jej kurację w Kordon Fish Therapy. Poczekam jeszcze kilka dni i chyba nie będę jej dłużej męczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.