Skocz do zawartości

500L + NARUROWIEC


mazilo

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mimo wszystko kolega @uciu ma rację, opis może wprowadzić w bład.

17 godzin temu, uciu napisał:

Do korpusów narurowych potrzebujesz wkręcić złączki https://sklep.wodbud.com.pl/pl/p/Zlaczka-PVC-U-25-x-32-x-34-GZ-KIFV/521 dzięki czemu będziesz mógł na nie nasunąć rure PVC 32mm

@rekawiczka słowo "rurę" należałoby zmienić na "kształtkę" i będzie ok.

Edytowane przez Bartek_De
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do budowy to mam pewne uwagi i przy  kolejnej budowie wprowadziłbym zmiany:

1. bardzo ważna zmiana - w przypadku zaworu spustowego umieszczonego przed pompą ,samą pompę zamontowałbym poziomo ( niestety ,zassanie wody w obecnej sytuacji nie gwarantuje dotarcie wody do pompy ), lub w pionie ale w jednej lini z zaworem ( wówczas po odkręceniu zaworu woda opadnie do pompy )

2. Wygodniej byłoby mieć zawór spustowy za pompa ( zassanie wody spowoduje brak problemu z punktu 1)

3.W miarę miejsca JEDNAK warto przemyśleć zawory przed/za ,każdym korpusem biologicznym ( tak dla wygody wymiany i odpowietrzania -odpowietrzymy pojedynczo a nie wszystkie naraz ) 

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam małe problemy po dojrzeniu zbiornika z NO2 . Poziom przed zarybieniem wynosił 0,035 ,natomiast dzień po zarybieniu to 0,1 . Dodałem sera toxivec i poziom spadł do 0,01 . Po około tygodniu ,poziom NO2 wzrósł do 0,075.

Fultr biologiczny to trzy puszki Matrix .

Wyglada na to ze biologia coś ruszyła , ale nadal kuleje . 
Naszła mnie taka myśl , na poprzednich stronach pokazałem foto iż dekle z puszek zasypowych zostały przewiercone( dlaczego ? uważni - doczytali ) , czy w związku z tym woda która  przepływa bezpośrednio , a co za tym idzie, szybciej przez puszkę ( w oryginale strumień uderzałby w zaślepione wieczko i rozlewałby się na boku - przepływ byłby mniejszy ) i bakterie są wypłukiwane z biologi ?

Edytowane przez mazilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mazilo napisał:

Wyglada na to ze biologia coś ruszyła , ale nadal kuleje . 

Naszła mnie taka myśl , na poprzednich stronach pokazałem foto iż dekle z puszek zasypowych zostały przewiercone( dlaczego ? uważni - doczytali ) , czy w związku z tym woda która  przepływa bezpośrednio , a co za tym idzie, szybciej przez puszkę ( w oryginale strumień uderzałby w zaślepione wieczko i rozlewałby się na boku - przepływ byłby mniejszy ) i bakterie są wypłukiwane z biologi ?

Nie ma czegoś takiego jak wypłukiwanie bakterii. Po prostu masz świeży zbiornik i to normalne zjawisko. Do puki no2 nie jest większe niż 0.3 ppm to spokojnie czekaj i kontroluj. Nie lej też żadnych specyfików. Co najwyżej daj ampułkę Prodibio Biodigest i kontroluj  to no2.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mazilo napisał:

Jeśli skieruje wypływ pod lustro wody to trzeba będzie zamontować napowietrzacz , czy wystarczy sam ruch lustra wody ?

Wystarczy sam ruch tafli wody. Na styku tafli czyli woda - powietrze dochodzi do największego natlenienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.