Skocz do zawartości

Przygotowanie do 200x60x70


asiek097

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie - jest błąd na polskiej stronie - takie otrzymałem potwierdzenie od https://www.facebook.com/SeachemPL/. Napisali, że poprawią ;).  Właściwe dawkowanie jest takie jak podałeś za stroną amerykańską. 

Przy takim dawkowaniu, 3 korpusy na biologię są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rekawiczka napisał:

Ja podkuwałem scianę aby uzyskać większą szerkość dna zbiornika. Mam rury 32mm i wykułem dziury na głębokość 4cm w ścianie z cegły. Wydaje mi się, że masz dwa wyjścia - pierwsze podkuć ścianę co może nie być takie proste bo wygląda na ścianę nośną. Drugie to wypuścić rury tam gdzie masz wolną przestrzeń i ew. zabudować je karton gipsem.

Akwarium będzie odsunięte a ta przerwa zabudowana drewnem. Zrobię zdjęcie na wprost to może będzie to lepiej widać.

Co do filtracji narurowej wydaje mi się, że jest trochę mało tych korpusów, chyba że chcesz zrobić dwie nitki. Plusem dwóch nitek jest to że masz duplikację filtracji i każdą z pomp możesz puścić na pierwszym biegu przy poborze energii na poziomie 7W. Dalej kombinując możesz mieć każdą pompę podpiętą do innej fazy. 

Rozważałam zrobienie dwóch równoległych nitek tak jak u stana, ale po rozmowie z Marcin73m zrezygnowałam z tego pomysłu. Jednak u stana litraż jest trochę większy. Może jednak warto go rozważyć? Sama nie wiem.

12 godzin temu, rekawiczka napisał:

Tak jak pisałem w którymś z wcześniejszych wątków gdzie się wypowiadałem po moich doświadczeniach z konstrukcją mojego narurowca, to w przypadku sekcji mechanicznej zamiast rozejścia na 3 korpusy równoległe dałbym, rozejście na 2 nitki po 2 korpusy równolegle. Przed i po każdej nitki dajesz zawory, całość schodzi się przed pompą.

Właśnie zastanawiam się nad tą opcją, tzn 2 nitki po 2 korpusy i nie wiem co lepsze.   Chciałam też zrobić tak samo biologię i dać wtedy bypass. Ale właśnie dlatego Was pytam, bo wszystkie opcje wydają mi się ok i nie wiem która jest najlepsza.

Patrząc jeszcze na Twój rysunek, zastanowiłbym się czy nie zrobić odbicia lustrzanego, aby woda po wyjściu ze zbiornika nie płynęła pod całym zbiornikiem do mechaniki, tylko wracała taką drogą.

Ta opcja jest korzystniejsza? Bo przyznaje, że wydawało mi się to bez różnicy a o zrobieniu filtracji w tę stronę zdecydowało tylko to że wężyk od purolite będzie odrobinę krótszy ?

Pisząc o odsunieciu 15 cm brałem pod uwagę, że akwarium przylega do ściany na szerokości jakieś 30 cm. Tak więc ja dal bym więcej. A co jeśli za rok okaże się że filtracja nie radzi sobie i trzeba dołożyć drugi obieg narurowca. Wtedy będzie ciężko przełożyć rury na szerokości 5 cm. Może i 15 cm to za dużo, ale 4,5 cm moim zdaniem za malo.

Myślałam o 10 cm, ty proponujesz 15 więc zrobię na 13 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka. A czy brałaś pod uwagę kaseciaka? Mam 200\70\60 i powiem ze jak miałem narurowca w 450 l było ok. Teraz inna bajka, woda kryształ,cisza,i czyszczenie to bajka. Przemyśl sprawę. Pozdro.

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pavlofico napisał:

Hejka. A czy brałaś pod uwagę kaseciaka? Mam 200\70\60 i powiem ze jak miałem narurowca w 450 l było ok. Teraz inna bajka, woda kryształ,cisza,i czyszczenie to bajka. Przemyśl sprawę. Pozdro.

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka
 

Podpisuje się pod pomysłem z kaseciakiem :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie, wracam po przerwie. Czas kończyć temat akwarium.

Zakupiłam korpusy i pompę do nanurowca. Kolanka, trójniki chciałam kupić na miejscu, odwiedziłam parę hurtowni i wszędzie mówią to samo- że od systemów do klejenia już jakiś czas temu się wycofali. Można je kupić ewentualnie przez internet i marketach budowlanych. Trochę mnie to martwi ;) W najgorszym wypadku wybiorę się do castoramy

Mam też pytanie odnośnie podkładu pod kamienie. Zostało mi trochę podkładu pod panele, quick step silent walk. Myślicie że mogę go włożyć do akwarium?

Jutro wybieram kamienie, także będzie się działo :)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam też pytanie odnośnie podkładu pod kamienie. Zostało mi trochę podkładu pod panele, quick step silent walk. Myślicie że mogę go włożyć do akwarium?

Z tego co pamiętam to ma on 2mm i możesz go przebić kamieniem. Ewentualnie daj go na dwa razy wtedy będzie ok. Tylko złotkiem do góry. Ja mam 5mm i jest ok.

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka

W casto znajdziesz wszystko co potrzebujesz do klejenia.

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie odnośnie podkładu pod kamienie. Zostało mi trochę podkładu pod panele, quick step silent walk. Myślicie że mogę go włożyć do akwarium?

 

Z tego co pamiętam to ma on 2mm i możesz go przebić kamieniem. Ewentualnie daj go na dwa razy wtedy będzie ok. Tylko złotkiem do góry. Ja mam 5mm i jest ok.

 

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka

 

 

W casto znajdziesz wszystko co potrzebujesz do klejenia.

 

Wysłane z mojego ZTE BLADE V0730 przy użyciu Tapatalka

 

 

nie jestem pewien czy w casto maja 32mm.

ja bym się nie bawil w podklady od paneli. zamow spienione pcv w fabertecu

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pavlofico napisał:

Mają bo kupuję nonstop.

Owszem, mają białe. Gdyby koleżanka jednak chciała szare pvc-u to polecam te sklepy

https://sklep.wodbud.com.pl/pl/c/Rury-i-ksztaltki-PVC-U-do-klejenia/247

https://www.belio.pl/k300,akwarystyka-morska-hydraulika-pvc.html

https://www.pvcu.pl/

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.