MatiK Opublikowano 29 Grudnia 2017 #21 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Mur to by powstał jakbyś ułożył wszystkie kamienie pod tylną ścianą akwarium na tej samej wysokości. Nie uważam też żeby źle wyglądało zagruzowanie środka przy obecnym ułożeniu dwóch wyższych kamieni. Miałem tak ułożone kamienie i rzekomo Ci się to podobało Wszystko jest zresztą kwestią gustu, a autor wątku sam musi wyciągnąć jakieś wnioski z naszych porad. 1
GOLUMN Opublikowano 29 Grudnia 2017 Autor #22 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Przy tych kamieniach co mam nie da się bardziej w górę.Pomysł ciekawy ale nie da rady bo stanie się tragedia a tak mam w koło przerwę i mam nadzieję że z cyrkulacją problemu nie będzie.
GOLUMN Opublikowano 29 Grudnia 2017 Autor #23 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Wsypałem 20 kg piasku. Chyba wystarczy?Mam jeszcze 10 kg.
marcin73m Opublikowano 29 Grudnia 2017 #24 Opublikowano 29 Grudnia 2017 57 minut temu, MatiK napisał: Miałem tak ułożone kamienie i rzekomo Ci się to podobało Oj Mateuszu.. wydaje mi się, że trochę na siłę starasz się przeforsować swoje zdanie, w dodatku niepotrzebnie stosując jakieś osobiste wycieczki pod moim adresem, dla podparcia swojej tezy. Wyjaśniam: owszem podobała mi się Twoja 300-ka i nie ma co doszukiwać się tutaj zmiany gustu, ani też żadnego innego podstępu z mojej strony, opartego na antypatii do Twojej osoby. Nic z tych rzeczy. Na moje miałeś luźno rozrzucone kamienie różnych rozmiarów i wysokości i nie przypominało to muru w znaczeniu pejoratywnym, jaki ja mam na myśli. A propos.. ów "mur" może powstać również w połowie szerokości zbiornika, niekoniecznie pod tylną ścianą - wystarczy poustawiać kamienie podobnej wysokości obok siebie w ciągu - i od takiej konstrukcji chciałem odwieść autora tematu. Widzę po dodawanych kolejnych fotkach, że pod tym względem się udało. Nadal nie jest to aranżacja w moim guście, ale to nie mi ma się podobać. Ja tylko staram się wskazać plusy i minusy. Tyle ode mnie.
yaro Opublikowano 29 Grudnia 2017 #25 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Jak dla mnie to za mało jest tych kamieni. 2
MatiK Opublikowano 29 Grudnia 2017 #26 Opublikowano 29 Grudnia 2017 @marcin73m absolutnie nic nie staram się forsować bo nic mi do tego jak będzie wyglądało to akwarium po prostu tutaj odradzasz coś, co u mnie Ci się podobało, stąd ta uwaga, ale to żadna osobista wycieczka, naprawdę. Zgadzam się z @yaro, że kamieni jest za mało, to Mbuna, tu ma być gruzowisko.
egon44 Opublikowano 29 Grudnia 2017 #27 Opublikowano 29 Grudnia 2017 2 godziny temu, marcin73m napisał: Ja bym dołożył skał, widziałem, że więcej ich masz, więc wrzucaj śmiało. Zrobiłbym też tak, że dałbym jakieś płaskie kamienie na spód i dopiero na tym ustawił te większe. Te "podstawki" i tak znikną pod piaskiem, a dzięki temu cała konstrukcja pójdzie wyżej. Dobrze, żeby to było tak do 2/3 wysokości baniaka. Zgadzam się z twoim zdaniem Marcinie. Ewidentnie u kolegi @GOLUMN brakuje kamieni,czy to nawet podwyższenia konstrukcji.Sam miałem taki problem niedawno u siebie przy zmianie aranżu i dobrym rozwiązaniem okazały się płaskie kamienie które włożyłem pod konstrukcję aby poszła wyżej. Nie namawiam bo to twoje akwarium i tobie ma się podobać a nie nam ale póki nie zalałeś zbiornika to możesz pomyśleć o podłożeniu płaskich kamieni pod obecne. Mała rada-nie rób nic na szybko,ale spokojnie powoli prześpij się z tym a potem zdecydujesz czy zostawiasz jak jest czy planujesz coś zmienić Powodzenia
GOLUMN Opublikowano 29 Grudnia 2017 Autor #28 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Na razie bez mieszkańców. 1
egon44 Opublikowano 30 Grudnia 2017 #29 Opublikowano 30 Grudnia 2017 18 godzin temu, raiders napisał: Zdecydowanie dodaj kamieni bo te obecne zginęły w piasku Właśnie tego się obawiałem i też sugerowałem koledze aby dodać płaskich kamieni pod aranżację aby ją podwyższyć.
GOLUMN Opublikowano 1 Stycznia 2018 Autor #30 Opublikowano 1 Stycznia 2018 (edytowane) Mam problem. Po zalaniu akwarium wlałem ActiClean firmy AquaEl i po 24 godzinach ActiBactol tej samej firmy. Oczywiście wszystko według dawki. Na drugi dzień biały osad na szybach. Przeczyściłem i zrobił się śnieg ale pod wieczór już lepiej. Na drugi dzień to samo. Co się dzieje?Światło w akwarium zgaszone. Grzałka też. Temperatura niecałe 24 stopnie. Wcześniej przy zakładaniu akwarium używałem produktów firmy Tropical i nic takiego nie miało miejsca. W czym problem? Edytowane 1 Stycznia 2018 przez GOLUMN
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się