GOLUMN Opublikowano 21 Grudnia 2017 #1 Opublikowano 21 Grudnia 2017 Zaczynamy. Kupiłem dzisiaj 69 kg kamieni do tego dojdzie 30 kg piasku.Czy nie przesadziłem?Akwarium wytrzyma? Oczywiście najpierw na całe dno akwarium położę panel,który się daje pod panele grubości 5mm. Na dole zdjęcie dzisiejszych zakupów.
MatiK Opublikowano 21 Grudnia 2017 #2 Opublikowano 21 Grudnia 2017 Piachu sporo za dużo, wystarczyłaby połowa. Czy upewniłeś się co do kamieni, że nie są to żadne ogrodowe rzeczy, spryskane impregnatami, które wybiją Ci od razu ryby? Trochę dziwnie wyglądają, no ale kwestia gustu...
GOLUMN Opublikowano 21 Grudnia 2017 Autor #3 Opublikowano 21 Grudnia 2017 Kamloty kupiłem w hurtowni kamienia w Chmielnikach także nie powinny być niczym pryskane.
GOLUMN Opublikowano 23 Grudnia 2017 Autor #4 Opublikowano 23 Grudnia 2017 Moje zamówione niebieski spienione pcv nie dojechało przed świętami i robota stoi ale żeby nie tracić czasu zapytam was co myślicie o takim ułożeniu kamieni jak na zdjęciu wyżej?Można by było tak spróbować czy lepiej trochę mniej żeby mogły więcej w piasku pokopać?
Robson79 Opublikowano 23 Grudnia 2017 #5 Opublikowano 23 Grudnia 2017 Jak dla mnie to trochę ciasno poukładałeś te skały i wyszedł "mur"... Może trochę je przestaw aby ryby miały więcej miejsca aby się schować tudzież miały miejsce do tarła...
GOLUMN Opublikowano 23 Grudnia 2017 Autor #6 Opublikowano 23 Grudnia 2017 Też się zastanawiam nad mniejszą ilością kamieni. Mam pytanie jeszcze odnośnie piasku.Kupiłem go w firmie Retne i sprzedawca mówił mi że nie trzeba go płukać i można od razu do akwarium wsypać. Płukać czy nie?
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Grudnia 2017 #8 Opublikowano 23 Grudnia 2017 Godzinę temu, GOLUMN napisał: Płukać czy nie? ..zawsze płucz. Nawet jak sprzedają piaski płukane to nie w tym sensie,że czyste a jest to proces technologiczny polegający na uzyskaniu piasku odpowiedniej gradacji. Płucz nawet na wszelki wypadek:) 1 1
GOLUMN Opublikowano 23 Grudnia 2017 Autor #9 Opublikowano 23 Grudnia 2017 1 minutę temu, AndrzejWalb napisał: ..zawsze płucz. Nawet jak sprzedają piaski płukane to nie w tym sensie,że czyste a jest to proces technologiczny polegający na uzyskaniu piasku odpowiedniej gradacji. Płucz nawet na wszelki wypadek:) Tak też zrobię i chyba trochę mniej kamieni powkładam do akwarium.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Grudnia 2017 #10 Opublikowano 23 Grudnia 2017 2 minuty temu, GOLUMN napisał: i chyba trochę mniej kamieni powkładam do akwarium. Mbuna potrzebuje sporo kamieni ale.......ułóż tak jak Ty to widzisz. Daj na boki po dużym kamieniu i do tego sporo mniejszych . Na środku daj jakieś mniejsze pod tylną szybę tak aby zostawić miejsce na małą plaże... Jak Ci się nie spodoba to zawsze masz z czego dołożyć. Zawsze trzeba osiągnąć jakiś kompromis pomiędzy tym aby rybom było OK i aby Tobie się podobało. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się