egon44 Opublikowano 24 Grudnia 2017 #11 Opublikowano 24 Grudnia 2017 W dniu 23.12.2017 o 18:34, GOLUMN napisał: Mam pytanie jeszcze odnośnie piasku.Kupiłem go w firmie Retne i sprzedawca mówił mi że nie trzeba go płukać i można od razu do akwarium wsypać. Płukać czy nie? Można wiedzieć jaki piasek zakupiłeś od tego sprzedawcy?
GOLUMN Opublikowano 25 Grudnia 2017 Autor #12 Opublikowano 25 Grudnia 2017 Piasek kwarcowy 0,5 - 1,2 mm 1
GOLUMN Opublikowano 29 Grudnia 2017 Autor #13 Opublikowano 29 Grudnia 2017 (edytowane) Tło w końcu dojechało. Mata dwie warstwy w akwarium.Kamienie wyszorowane.Piasek za chwilkę.Zaczynam zabawę z aranżacją a następnie ze startem zbiornika.Zobaczymy co z tego wyjdzie.Trzymajcie kciuki. Edytowane 29 Grudnia 2017 przez GOLUMN
marcin73m Opublikowano 29 Grudnia 2017 #14 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Super to tło, powinno dać fajną głębię. Odnośnie aranżacji mała wskazówka.. nie bój się iść w górę ze skałami
GOLUMN Opublikowano 29 Grudnia 2017 Autor #15 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Pierwsze podejście.Nie mam pomysłu na środek. Może tak?
marcin73m Opublikowano 29 Grudnia 2017 #16 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Ja bym dołożył skał, widziałem, że więcej ich masz, więc wrzucaj śmiało. Zrobiłbym też tak, że dałbym jakieś płaskie kamienie na spód i dopiero na tym ustawił te większe. Te "podstawki" i tak znikną pod piaskiem, a dzięki temu cała konstrukcja pójdzie wyżej. Dobrze, żeby to było tak do 2/3 wysokości baniaka. 2
marcin73m Opublikowano 29 Grudnia 2017 #18 Opublikowano 29 Grudnia 2017 no już lepiej, ale ja bym jednak trochę spiętrzył, jedne na drugie i do góry, byle stabilnie się trzymały Przykładowo 1
MatiK Opublikowano 29 Grudnia 2017 #19 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Moim zdaniem Marcinie to mogłoby wyglądać trochę sztucznie tak na siłę poukładane. Ja bym właśnie zagruzował środek i nie koniecznie podnosił resztę jeszcze wyżej. 1
marcin73m Opublikowano 29 Grudnia 2017 #20 Opublikowano 29 Grudnia 2017 Ano każdy ma jakąś wizję Mateuszu wiem z własnego doświadczenia, że zbyt niskie konstrukcje nie wyglądają dobrze. Choć wszystko jest oczywiście kwestią gustu. Ta aranżacja już na tym etapie wydaje mi się dość płaska, a jak przyjdzie piasek, to to wrażenie jeszcze bardziej się uwydatni. Pomijam fakt, że wyższe skały pomagają wyciągnąć w górę niektóre gatunki, oderwać je od strefy przydennej zagruzowanie środka skutkowałoby moim zdaniem powstaniem czegoś na kształt muru, a to czasami powoduje problemy z cyrkulacją, ogarnięciem czystości itd. Oczywiście nie ma reguły i każdy przypadek jest inny. No ale my tylko doradzamy, ostateczna wizja - jak to ma wyglądać i tak należy do autora. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się