Skocz do zawartości

Akwarium o pojemność 240l


Sroczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzie jaki osprzęt byście polecali do akwarium o pojemność 240l. Mam na razie taki ale wszyscy mówią ze jest nie wystarczalny.

FILTR FAN3 PLUS - http://allegro.pl/item302976794_filtr_f ... nowy_.html

GRZAŁKA ELITE 200W- http://allegro.pl/item303255357_grzalka ... niej_.html

Doradźcie jaki sprzęt by się nadawał do tego akwarium.

Pozdrawiam wszystkich na forum. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet jak najbardziej moze zostac (grzałka) i wewnętrzny na jakiś czas. Dokup jakis zewnetrzny , najlepiej kubelkowy o wiekszej wydajnosci niz na 240L ( bys nie mial problemow z jego wydajnoscia a ew. wymiana na wieksze akwa nie wiązała się z ponowna wymiana sprzetu ) . Sam ocenisz czy bedzie zachowana czystosc i dostateczny ruch wody - jesli nie to pozostanie Ci wymiana wewnętrznego na nieco bardziej wydajny 1000-1200l/h .

Ale IMHO ten wewnętrzny jest do bani.

Wez też poprawkę , że producenci "lecą w kulki" i podają wydajności swoich filtrów chyba wróżąc z gwiazd . Unifilter 1000 Aquaela o przepływie dwa razy więszkym niż Twój FAN3 nie potrafi zapewnic doskonałej ( jest tylko dostateczna jak nie mierna :( ) filtracji w 126L akwarium a co dopiero walczyc z 240litrami i większą za pewne obsada. Do póki maluchy nie dorosną ( pierwsze 6-7 miesięcy ) jakoś sobie z tym FAN3 bedziesz radzil ale potem ....

;)

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastrzelcie mnie ale albo 250 tka albo 500 z JBL ma jakąś wade. mjuszanin mówiła o tym, w tym tyg. że często wraca. Naprawde jeśli chcesz włożyć troszeczke więcej i potem nie dokładać polecam kupić serie Eheim. Powolutku spadają z ceną ale to naprawde pożądna firma. Jeśli zasobów w portwelu tyle nie masz fluvale także są dobrymi filtrami. To takie moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ta wada w kubełkach jbl nadal występuje? Duża ta wadliwa partia musiała wyjść, że się jeszcze nie wyprzedała. Rozmawiałem ostatnio z gościem z zoologicznego i mówił, że był okres kiedy schodziły mu tylko tetry i jbl, a teraz ludzie znowu wracają do fluvali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam który ten model tak wracał ale wierząc im wracał. Po oględzinach praktycznie wszystkich kubełków teraz decydował bym się na eheima.


To był model CPL 250 ale juz chyba jest ok bo mi się ten dobry juz miesiac temu trafił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jakaś część z nich jest dobra. Ja, mimo zapowiedzi importera, nie widzę poprawy.

Osobiście gdybym miała kupić tani filtr wybrałabym jednak Atmana- większy wybór kubełków, lepsza jakość materałów. Wadą, ale pozorną jest brak wkładów. Tyle, że co warte są gąbki w zewnętrznym...

Tetra też nie jest zły- z tym, że trzeba się liczyć z tym, że podobnie jak Atman, Hailea, JBL to też tani, chiński filtr i cymesu się nie można spodziewać.

Miłym zaskoczeniem są Jebao/AquaNova- poza kwestią, że są strugane siekierką... nie psują się i są tanie.


Fluval- mam sentyment bo używam- ale fluvale są małe i trzeba zawsze kupować większy niż podaje producent. W rzeczywistości ich cena wcale nie jest duzo niższa niż Eheima.

Sera- bardzo małe, kijowy importer- same filtry ok- ale nie wiem czy to w ogóle ma jakis serwis. Na zepsuty karmnik czekałam 2 miesiące, zresztą firma Ziarko słynie z odpałów. Summa summarum- nie kupiłabym dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr to CP250 (genialny, doskonały, perfekcyjny - po wpakowaniu złomu do pudła i wyłożeniu ów pudła starymi ubraniami mogę w końcu jako tako spać w nocy....ale też jest głośno. Nigdy więcej nic tej firmy nie zakupie, i nikomu nie polecam. Złom, ZŁom, i jeszcze raz Złom.

Wewnętrzny mam AquaEl Unifilter 1100 UV. Bez rewelacji, troche niby zbiera ale bardzo dużo zostaje.


Czy ja jestem zbyt wymagający co do sprzętu akwarystycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.