Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja w kwietniu też dostałem nowe czarne Glossy i już wiem, że za 1,5 roku znowu będę je reklamował - pojedyncze pęcherzyki już są :-)
To taka ukryta promocja na przymusową zmianę wystroju akwarium, przy okazji której można zredukować lub zmienić obsadę  - przynajmniej ja tak zrobiłem :-) 

Ciekawe czy w białych Glossy z nowej linii Safe Tank też będą się pojawiały te pęcherzyki.
Może od przyszłego roku czarne Glossy też będą w tej lub może nowszej technologii?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam Kolegów,

Planuję zakup akwarium Glossy 120 czarne. Proszę o informację, czy po Waszych przygodach z pęcherzami powietrza i po akcji wymiany akwariów sytuacja się poprawiła? Czy możecie polecić te produkty? Widziałem opinie na Ce..o sprzed 2 lat, że w wymienionym akwarium znowu pojawiły się pęcherze.

Opublikowano

Cześć.

Moje glossy 120 czarne wymieniłem dwa razy.Na tą chwilę jest ok.Nie żałuję zakupu bo akwarium jest piękne.Proste rozwiązanie z wbudowaną pokrywą rozwiązuje bezpowrotnie problemy z zaciekami.Moim zdaniem dobrze jest wymienić lub poprosić przy zakupie w sklepie Aquael o oświetlenie PLANT.

Muszę tu jeszcze wspomnieć o serwisie Aquael.Pomijając fakt że wymiana już dobrze działającego akwarium niesty wiąże się z dużym wyzwaniem to serwis spisuje się na medal.

Pierwszy raz akwarium wymieniałem po około 2 latach a drugi raz myślałem że będzie problem bo 2 lata od zakupu z faktury już jakiś czas minęły.Jak się okazało bardzo szybko dostałem nowe bez problemów i dodatkowych kosztów.

Wracając do tematu.Pomimo moich przygód szczerze polecam to akwarium. Wygląda pięknie i z tyłu głowy jest "bezpiecznik" że w razie czego serwis jest po naszej stronie.

Kupuj śmiało.Daj znać na forum lub na PW jaka decyzja i po ewentualnym zakupie jak wygląda.

Pozdrawiam Robert

  • 4 lata później...
Opublikowano

Hejka :) minęło sporo czasu od powstania tego tematu. Przeczytałem niemal od deski do deski ten temat. Powiedzcie jak się ma obecna generacja Glossy od Aquaela ? Jakie są ostateczne wady tego produktu (pozostała "mleczna" szyba?). Sam zastanawiam się nad wersja 150 lub 120 i wasz głos będzie dla mnie bardzo ważny. 

Opublikowano (edytowane)
Godzinę temu, Binambik napisał(a):

zastanawiam się nad wersja 150 lub 120

Witam. Nie odpowiem Ci odnośnie "mlecznej szyby" lecz mogę Ci doradzić w innej kwestii. Jeżeli jesteś już decydowany na ten konkretny zestaw to wybierz wersje 150. Ma wymiary 150x50 co robi ogromną różnicę w powierzchni dna oraz w litrażu (405l.) względem wersji 120. Ma ona tylko 120x40 cm głębokości oraz zaledwie 260l. Przy ilość ryb oraz warunków dla nich różnica jest znacząca.

Robiłeś u kogoś wycenę takiego zestawu? Może warto trochę poczekać na realizację w zamian za coś pewnego i ładnie sklejonego... mamy tu na forum firmy godne polecenia 

Edytowane przez lukBB
  • Lubię to 3

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej ✋  Matę wymieniłbym na pewno. Druga sprawa, sprawdź czy blat gdzieś nie spuchł powodując taki problem. Kolejny temat - jeśli masz możliwość to użyj nieco bardziej "profesjonalnej" poziomicy do sprawdzenia. Ostatnia rzecz - nie sprawdzaj poziomych płaszczyzn układając poziomicę na wzmocnieniach wzdłużnych i poprzecznych a na dnie lub na górnych krawędziach szyb. W moim zbiorniku wzmocnienia były wklejone nieco krzywo i zakłamałoby to wynik. Powodzenia    
    • Zamiast ciąć filtr dołóż drugi falownik pod taflą wody skierowany do góry. Będzie rozbijał film bakteryjny.
    • Witam. Nie odpowiem Ci odnośnie "mlecznej szyby" lecz mogę Ci doradzić w innej kwestii. Jeżeli jesteś już decydowany na ten konkretny zestaw to wybierz wersje 150. Ma wymiary 150x50 co robi ogromną różnicę w powierzchni dna oraz w litrażu (405l.) względem wersji 120. Ma ona tylko 120x40 cm głębokości oraz zaledwie 260l. Przy ilość ryb oraz warunków dla nich różnica jest znacząca. Robiłeś u kogoś wycenę takiego zestawu? Może warto trochę poczekać na realizację w zamian za coś pewnego i ładnie sklejonego... mamy tu na forum firmy godne polecenia 
    • Witam mam problem z wypoziomwaniem stelaża i akwarium i już sam sobie nie daje z tym rady próbowałem różnymi podkładkami filcowymi czy z materiału. Niestety stelaż nie ma nóżek ale może to i lepiej przy panelach. Wcześniej akwarium stało x lat w mieszkaniu na tym samym stelażu i było ok więc wina jest krzywej podłogi. Pytanie czy da się temu jakiś zaradzić ? Sam poziom nie ucieka tak bardzo jak to że akwarium przy użyciu troche siły się kołysze ( nawet jak było zalane 75% wody )Akwarium 150x50x50. Stelaż wysokość bodajże 70 cm. Mam wrażenie że sam stelaż mniej albo prawie wcale się nie kołysze niż z akwarium. Więc naszła mnie myśl że może po tych 3-4 latach wypadałoby wymienić mate poziomująca bo widać że w niektórych miejscach jest cieńsza.    VID_20250107_203244.mp4
    • Hejka minęło sporo czasu od powstania tego tematu. Przeczytałem niemal od deski do deski ten temat. Powiedzcie jak się ma obecna generacja Glossy od Aquaela ? Jakie są ostateczne wady tego produktu (pozostała "mleczna" szyba?). Sam zastanawiam się nad wersja 150 lub 120 i wasz głos będzie dla mnie bardzo ważny. 
    • Jeśli pytasz mnie, to proszę bardzo.
    • Jakby to powiedzieć, rewelacja. IMO wycisnąłeś maksimum co się da z tak cienkiego materiału.
    • Z drugim zdaniem w pełni się zgadzam. Wśród użytkowników tego forum jest wielu twórców rewelacyjnych aranżacji. Być pochwalonym przez takie gremium to naprawdę duża sprawa.  p.s. Ryb mam po 7-9 z każdego gatunku
    • Jasne, zmierzamy do tego, że grzałki raczej są zbędne, a powolne zmiany temperatury nie mają większego znaczenia w rozsądnym zakresie. Ekstrema nie są pożądane, ale tutaj grzałki nie mają nic do rzeczy, bo jeżeli nie mają nadmiernej mocy do pojemności zbiornika, nie są w stanie zaszkodzić ani pomoc. Dogrrzanie nadmiernie schłodzonego baniaka grzalką, ktora go nie zagotuje w przypadku awarii termostatu trwa wielka godzin. Problem  mogą stanowić anomalia pogodowe podnoszące znacznie temperaturę zbiornika, błąd ludzki przy podmianie lub awaria ogrzewania domu. Poza tym dogrzewanie baniaków raczej jest zbędne. Problem może stanowić schłodzenie zbiornika latem, jeżeli pomieszczenie w którym stoi będzie się przegrzewać.
    • Trochę czasu minęło, dużo przestoju z projektem z powodu braku czasu. Na szczęście prace rzeźbiarskie mam już za sobą. Moduły DIY pomalowane i czekają. Znajdę chwilę to wrzucę jakieś foty. Jakiś czas temu wziąłem się za tło. Podobnie jak z modułami zdecydowałem się, że spróbuję zrobić je sam. Nie miałem wcześniej w tej tematyce doświadczenia więc nie było to łatwe. Materiał jaki wybrałem to styroduru XPS o grubości 3cm. Łączyłem arkusze do żądanego wymiaru niskopreżną pianka montażowa, potem rzeźbienie nożem do tapet porządnych wzorów imitujących słały. Potem odciskałem prawdziwe kamienie dla uzyskania możliwie najbardziej naturalnej powierzchni. Ostatni etap to malowanie. 2 warstwy czarna farbą emalią akrylową Śnieżka supermal ( z atestem do zabawek). Później kilka warstw koloru szarego malowanych metodą suchego pędzla, każda kolejna lekko jaśniejsza od poprzedniej. Kilka zdjęć:   A na koniec wyszło to tak. Zdjęcia niestety na razie tylko telefonem:
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.