Skocz do zawartości

obsada 240 L


b&b

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiamy się z żoną nad obsadą do 240 L, zbiornik 150 x 40 x 40.

Chcielibyśmy spróbować 4 gatunki, po wstępnej rozmowie z panem z fish magic ustaliliśmy że dałoby radę 3x mbuna i jakaś aulonocara bo podobno pływają w toni ( nie wiem to nasze pierwsze akwa malawi ;) ).

z tego co nam się wizualnie podoba to:

1. Cynotilapia Hara Gallireya Reef
2. Tropheops Chilumba Orange
3. Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
4. Pseudotropheus acei Luwala
5. Pseudotropheus zebra Chilumba Maison Reef

6. Aulonocara steveni Hongi
7. Aulonocara Maleri Red Burgund
8. Labidochromis Hongi Super Red
9.  Copadichromis borleyi red fin

I tu prośba do Was, doradźcie co z tego wybrać żeby to miało ręce, nogi i płetwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to Twoje pierwsze akwarium z Malawi to mamy coś wspólnego. Dlatego ja osobiście jako priorytet obrałem sobie ,,łatwość" obsady, nie jej wygląd (choć chyba wszystkie ryby z Malawi są urokliwe).

Jeśli nie chcesz 1 gatunku to z tego co wiem polecanym układem dla początkujących (w Malawi) jest układ Chindongo saulosi + Iodotropheus sprengerae.

Ja zdecydowałem się na jeden gatunek (Saulosi - no bo w końcu jakby 3 kolory w akwarium), ale widzę masz większą pojemność dna, to wpakowałbym jeszcze rdzawe dla urozmaicenia ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że zbiornik jest dłuższy niż standardowe 240 litrów to jednak nadal jest wąski i niższy w dodatku więc mało tam widzę miejsca na ryby toniowe, a już na pewno nie na tak spore i silne Tropheopsy oraz Fainzillberi (Maison Reef)... Zostałbym tu przy standardowej jak na 240 litrów ilości gatunków, czyli maksymalnie 3. Pamietajmy, że poza powierzchnią dna istotna jest też ilość wody dla tych ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Artur67 said:

Jeśli to Twoje pierwsze akwarium z Malawi to mamy coś wspólnego. Dlatego ja osobiście jako priorytet obrałem sobie ,,łatwość" obsady, nie jej wygląd (choć chyba wszystkie ryby z Malawi są urokliwe).

Dobrze kolega prawi, sam jestem na podobnym etapie ze swoim zbiornikiem. Dobór właściwej obsady to trudna sprawa dla początkujących, ja np przejechałem się na tym, że samce dwóch gatunków które sobie wybrałem będą do siebie podobne i najpewniej by się nawzajem nie tolerowały. 

Przejrzyjcie jeszcze raz listę i wybierzcie dwa gatunki, które się wam najbardziej podobają, koledzy wtedy doradzą co do nich najlepiej pasuje.  

Edytowane przez hilux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.