Skocz do zawartości

Akwarium 150x50x60 - obsada.


cyganeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby Cię nakierować podaję linki. Poczytaj

Zapoznaj się z gatunkami wymienionymi w obydwu linkach. Poszukaj w necie, na You Tubie.

W skrócie i uproszczeniu Mbuna żyje w skałach, jest agresywniejsza (włącznie z zabiciem innej ryby), generalnie rośnie mniejsza i ma ładniejsze samice.

Non-mbuna Zyje na otwartych przestrzeniach, z niewielką ilością skał, agresywna jest generalnie tylko w czasie tarła (ale bez zabijania innych ryb) i ma w większości brzydkie, szare samice.

Tu jeszcze masz link kolegi z Twoich okolic. Zorientuj się w możliwościach:

Może jeszcze wymienię podstawowe gatunki z obydwu grup, takie pod Twoje akwarium.

Mbuna - Cynotilapia, Iodotropheus, Labidochromis, Labeotropheus, Metriaclima, Melanochromis, Pseudotropheus, Tropheops.

Non-mbuna - Aulonocara, Copadichromis, Lethrinops, Otopharynx, Placidochromis, Protomelas, Sciaenochromis.

To są główne grupy gatunków. W każdej występuje szereg gatunków. Np. Melanochromis auratus, Melanochromis dialeptos czy Lethrinops albus, Lethrinops marginatus.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów po przeniesieniu posta hehe.
Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano
Copadichromis Borleyi Kadango Samiec
Placidochromis Mdoka 
Chindongo saulosi
Iodotropheus sprengerae
Dimidiochromis strigatus
Copadichromis Borleyi Kadango
Labidochromis sp. hongi
Placidochromis phenochilus
 
te wybralam z galerii. piekne ryby macie  niestety nie zdazylam nic o nich poczytac; 
Które mogę żyć razem ? Jak to poukładać wg schematu non mbuna, mbuna i mięsożerne albo roślinożerne. Są jeszcze jakieś zasady o których nie zdążyłam poczytać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2008 o 22:12, makok napisał:

 

poza tym żaden nawet najpiękniejszy z moich poprzednich samców mbuny, nawet w połączeniu z samicami nie wyglądał tak jak którykolwiek z wybarwionych samców z obecnej obsady... bajka :wink:

czyli non mbuna? mozecie mnie skarcic ale piekne ryby dla mnie to byly neonki i bojowniki, wiem ze to inna bajka.

ja jestem sroka im bardziej się swieci tym lepiej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapoznałaś się z linkami, które Ci podałem? Pisaliśmy wtedy razem, więc może przeoczyłaś. Jeśli wybrałaś non-mbunę, bo ta Aulonocara jest z tej grupy, to w jednym z nich znajdziesz dużo przydatnych informacji pozwalających skompletować obsadę. Oczywiście modyfikacje są możliwe, ale to może stanowić podstawę dla Ciebie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2008 o 22:12, makok napisał:

 

poza tym żaden nawet najpiękniejszy z moich poprzednich samców mbuny, nawet w połączeniu z samicami nie wyglądał tak jak którykolwiek z wybarwionych samców z obecnej obsady... bajka :wink:

czyli non mbuna? mozecie mnie skarcic ale piekne ryby dla mnie to byly neonki i bojowniki, wiem ze to inna bajka.

ja jestem sroka im bardziej się swieci tym lepiej hehe

Chce ta rybke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.