Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W tej sprawie mam złe wieści.

Firma Wodatech wycofuje się z allegro i z docinania gąbek na wymiar  chyba że zlecenie przekracza 300 zł.

Nadal można do nich pisać na adres

biuro@wodatech.pl

albo kupować gotowe gąbki od  użytkownika allegro  galeriazoo

https://allegro.pl/uzytkownik/galeriazoo?string=gąbka&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-hou-1-2-1003

 

 

  • Dziękuję 1
Opublikowano
W dniu 10.11.2017 o 20:16, RavenPl napisał:

 

 

IMG_20171111_201154.jpg

IMG_20171111_201046.jpg

Hej,

Nie masz obaw, że przy tylu otworach na dole, ich sporej wysokości oraz grzebienia na górze, siła zasysu znacznie spadnie? Oczywiście wodę przefiltruje ale kupska mogą już tak łatwo w niego nie wpadać. 

 

Opublikowano (edytowane)
W dniu 15.11.2017 o 19:34, maqus napisał:

Hej,

Nie masz obaw, że przy tylu otworach na dole, ich sporej wysokości oraz grzebienia na górze, siła zasysu znacznie spadnie? Oczywiście wodę przefiltruje ale kupska mogą już tak łatwo w niego nie wpadać. 

 

Panie to bedzie napedzane dct 8000:)

Wlasnie po to ich tyle zrobilem aby mi pompa nie wyschla.:)

Spokojnie po kilku nieudanych testach doszedlem do (moim zdaniem) super konstrukcji.Dla mnie malych rozmiarow i spelniajaca wszystkie zalozone funkcje.Tutaj relacja z budowy i skladania.Troche się z tym bawilem ale efekt jest (moim zdaniem) mega.

IMG_20171116_200312.jpg

IMG_20171116_194839.jpg

IMG_20171116_202825.jpg

IMG_20171116_200241.jpg

IMG_20171116_194851.jpg

IMG_20171116_200255.jpg

W tej dziurze jak się napewno kazdy zastanawia beda gabki.Zrobilem kratki pod wymiar gabki.Od dolu bedzie 3cm ppi 30 i na gorze ppi 45.Otwarta konstrukcja nie przeszkadza bo itak bedzie przy szybie .Do czyszczenia lekko odchyle sobie filter wyciagne gabki i po sprawie.Itak zawsze mialem problem kiedy gąbka byla z przodu wsunac ja bez wyciagania filtra aby doszla do samego dna.Dzieki temu zmiejszylem rozmiary do minimum.Tu bedzie dct 8000 a ta pompa jest ogromna.Filter ma zaledwie 42x10,5x27 cm.

Edytowane przez RavenPl
  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Też uważam że wykon - 6+ ale konstrukcja nie przemyślana.

1/ Podstawowa wada - ograniczasz powierzchnię czynną gąbki o 50% bo szczeliny to 50% tej powierzchni i to z obu stron gąbki.

Po to robimy komorę eljota z tyłu gąbki a komorę śmieciową z przodu gąbki by cała powierzchnia czołowa gąbki i to z obu jej stron była czynna.

2/ Nie wiem jaka jest powierzchnia  tej gąbki wygląda na 10x30cm ale na pewno dla 8000l/h to o wiele za mała.

3/ Wyjmowanie gąbki do czyszczenia to jak zdejmowanie gąbki z AqC2000 - cały syf idzie na akwarium.

4/ Skimmer nie będzie działał wcale albo tylko na samym początku gdy wszystko jest idealnie czyste.

5/ Tak silna pompa w kaseciaku to będzie nie zły gwizd na wyższych biegach. Chyba że pierwsze 3 biegi ale wtedy po co tak wielka i droga pompa - ale może jestem  przewrażliwiony.

6/ Taka konstrukcja podnosi pompę wysoko do góry więc blisko  powierzchni wody, a to potęguje gwizd . Jak dasz tam jeszcze złoża ceramiki i cośik do usuwania NO3 oraz PO4  w co powinien być wyposażony każdy kaseciak by nazwa była uprawniona - to pompa  od razu będzie siorbała i gwizdała.

Do pompy 8000l/h - tylko kaseciak dwustronny z pompą na dnie komory i 2x gąbki o dużej powierzchni czołowej.

ale nowe formatki to circa 50 zł i masz wprawę w cięciu i klejeniu.:D

 

Edytowane przez deccorativo
  • Dziękuję 1
Opublikowano

już odpowiadam.W 80 % decorativo masz racje.

Pompa bedzie pracowac na max 50% mocy.Jak widac na zalaczonyc obrazkach zrobilem już 6 filtrow wiec jesli po przyjmijmy miesiacu(czas na czyszczenie gabek) spadnie mi poziom wody w komorze pompy pomysle nad przemieszczeniem jej na dol. Przyznam ze dla mni3 najwazniejszy jest maly rozmiar i umiejscowienie filtra.Jak narazie w wannie  wszystko ladnie wspolpracuje.Ssanie jest bardzo dobre, wir nie powstaje w komorze pompy.Jesli chodzi o absorbery-raczej niczego nie zastosuje.Chyba ze zeolit.Pompa bedzie lezec na dnie tej ze kratki zasypana ceramika po sama powierzchnie komory.póki co zmontowlem filtracje czekam na kuriera z gabkami.I jutro wstawiam gabki ustawiam kamienie i zalewamy.

IMG_20171117_081326.jpg

IMG_20171117_081933.jpg

Opublikowano

Ja czegoś nie rozumiem " Pompa bedzie lezec na dnie tej ze kratki zasypana ceramika po sama powierzchnie komory". Przecież ceramika powinna leżeć pod pompą aby ta mogła przeciągać przez nią wodę. Co da jeśli na pompie położysz ceramikę ? Przecież wodę wypompowujesz w rurkę, a nie ceramikę.

Opublikowano (edytowane)

A to da ze w komorze pompy jesli bym nie zasypal ceramika przy tym rozmiarze komory pompy faktycznie moglby mi się zrobic wir.Dzieki temu nie powstanie bo nie bedzie swobodnego ruchu wody nad pompa.Ceramika tak czy tak spelni swoja funkcje. Ona nie ma byc jako czesc filtracj a woda chcac nie chcac przy tej pompie bedzie przez nia przeplywac(krazyc).

Zreszta jak wszystko bedzie skompletowane i uruchomione na 100 wstawie filmik z dzialania na poczatku i po miesiacu.Jesli nie wyjdzie bede musial zrobic wiekszego kaseciaka.póki co mam nadzieje ze moje plany wyjda.W wannie ladnie to wygladalo :) Ale narazie bez syfu,gabek i ceramiki.

Ewentualnie jesli nie bedzie tak duzej rotacji wody w komorze pompy jakiej się spodziewam w rurce tuz nad pompa zrobie kilka otworow aby czesc wypompowywanej wody uciekala na ceramike i z powrotem byla zasysana przez pompe, w koncu moc pompy itak jest za duza a to czy ja ja uruchomie na 40 a czy na 60 % nie ma znaczenia.

Edytowane przez RavenPl
Opublikowano

Tym torem rozumowania równie dobrze mógłbyś rozsypać ceramikę na piasku bo tam też woda krąży. No  nic pozostaje trzymać kciuki i czekać na efekt finalny bo tu złamałeś większość założeń projektowych kaseciaka :)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.