Skocz do zawartości

Życie w moim akwarium (204x67x50) - Troad


troad

Rekomendowane odpowiedzi

Kosmiczne fotki, świetnie się ogląda po raz kolejny ;)

Mam do Ciebie 2 pytania jeśli można:
1) Czy oglądając swój filmik i ryby na żywo możesz stwierdzić, że film dobrze oddaje rzeczywiste barwy ryb??
2) Jakiego oświetlenia obecnie używasz? Ilość W i jaka temperatura barwowa?

 

PS. Oglądając zdjęcia całego Twojego zbiornika nabieram respektu przed wielkością tych ryb w funkcji wielkości akwarium. Planując przez ostatnie tygodnie własną obsadę pod akwarium ok 650L chciałem "wrzucić" jak najwięcej ryb, stadko tego, inny gatunek wielosamocowo no bo ładny itp... ale teraz powoli opada mi "zapał początkującego" i chyba muszą ograniczyć ilość planowanych gatunków/osobników :)
Fajny masz ten baniak i będzie dla mnie solidnym punktem odniesienia do własnych planów.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Limak86 napisał:

Kosmiczne fotki, świetnie się ogląda po raz kolejny ;)

Wielkie dzięki :)

2 godziny temu, Limak86 napisał:

1) Czy oglądając swój filmik i ryby na żywo możesz stwierdzić, że film dobrze oddaje rzeczywiste barwy ryb??

Z racji tego że mam dwustronne akwarium mocno kontrastowo jest tylko jeśli w drugim pomieszczeniu jest zupełnie ciemno. Stąd też refleksy i  bardzo trudno zrobić dobre zdjęcia.
W dzień jeśli jest jasno można stwierdzić że akwarium nie prezentuje się jakoś specjalnie. Nie wiem czy widziałeś ale w wątku cyganeczki wstawiłem film zrobiony na szybko w dzień - post 179
Ten ostatni film zrobiłem komórką syna, jakieś Xiaomi (bo moja się do niczego nie nadaje), która być może nieco podkręca kolory. Kadango jest bladopomarańczowe, a nie krwisto czerwone jak na niektórych zdjęciach forumowiczów, no i takie w sumie też jest na tym filmie ;) .

2 godziny temu, Limak86 napisał:

2) Jakiego oświetlenia obecnie używasz? Ilość W i jaka temperatura barwowa?

Wzdłuż szyb (po stronie kuchni i pokoju) mam kątownik aluminiowy wwenątrz którego są  takie diody:
- DIODA 3W WHITE FULL SPECTRUM 400-780nm BRIDGELUX
- DIODA LED 3W BRIDGELUX ZIMNA 8000-10000K 260LM
- DIODA LED 3W ROYAL BLUE 450nm 45mil (013B)

Te dwie pierwsze co jakieś chyba 10cm, te niebieskie tylko 4 w profilu. W jednym z nich już mi te niebieskie znowu padły :(.
Dodatkowo na środku akwarium mam 2 mocne diody 10W zimnego światła - takie, stąd też taki snop światła pośrodku.
W całości to chyba jakieś 150W. Wiem że dużo ale wydaje mi się że mogłoby być nawet więcej, szczególne przy dziennym świetle. 

3 godziny temu, Limak86 napisał:

Planując przez ostatnie tygodnie własną obsadę pod akwarium ok 650L chciałem "wrzucić" jak najwięcej ryb, stadko tego, inny gatunek wielosamocowo no bo ładny itp... ale teraz powoli opada mi "zapał początkującego" i chyba muszą ograniczyć ilość planowanych gatunków/osobników :)

I bardzo dobrze ;),  ja w tej chwili mam w sumie 27 ryb. Akwarium ma chyba niezłe ratio - wymiary/rzeczywista ilość wody, ale już teraz może sprawiać wrażenie przerybionego.
Zobaczę jak będzie dalej i jeśli trzeba to będę interweniował.

Godzinę temu, pozner napisał:

Piękne akwarium, piękne ryby, obsada super. Jak jeszcze dorosną mdoki, to będzie bajka. Gratuluję, super to wyglada.

Wielkie dzięki :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, 

Boskie te Twoje akwa, a rybki wymiatają!! Super zdjęcia 

Moje Mdoczki też już trochę masy nabrały. Kadango dalej królem ? jednak zauważam ,że samice robią porządek z tymi moimi maluchami, urodziły się w maju. 

Powodzenia i zdrowych rybek !!!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Sciaenochromis fryeri są bardzo dobrymi mamusiami. Nie widząc dogodnych warunków dla przeżycia narybku, bardzo odwlekają moment jego wypuszczenia. Odbywa się to ze szkodą dla ich zdrowia - jak je miałem to z upływem czasu, liczba samic malała. Na szczęście był to proces rozciągnięty w czasie. Przynajmniej u mnie tak było.

Edytowane przez tom77
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tom77 napisał:

Sciaenochromis fryeri są bardzo dobrymi mamusiami. Nie widząc dogodnych warunków dla przeżycia narybku, bardzo odwlekają moment jego wypuszczenia. Odbywa się to ze szkodą dla ich zdrowia - jak je miałem to z upływem czasu, liczba samic malała. Na szczęście był to proces rozciągnięty w czasie. Przynajmniej u mnie tak było.

Dzięki za informację, zobaczymy jak będzie u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po porannych drobnych pracach w akwarium i dopuszczeniu wody do "niby tarła" próbowały podejść Lethrinopsy.
Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego (poza tym że jako jedyne poza Mdokami jeszcze nie podchodziły), gdyby nie to, że to raczej 2 samce.
Już kiedyś coś takiego na krótko zauważyłem, ale teraz udało mi się tę krótką akcję nagrać (woda mętna po grzebaniu w baniaku).

Do tego niby tarła podchodziły 2 największe i najbardziej wybarwione sztuki. Niby, ponieważ tylko tańczyły, a nie pocierały się pyskami o genitalia, no i nie złożyły ikry. Akcja niestety się nie rozwinęła, bo trochę nie mają warunków do tego. Zgłupiałem, bo gdybym miał obstawiać to, która to samica, to stawiałbym na tę najmniejszą (widać ją pod koniec filmu tuż pod powierzchnią). Myślałem nawet przez chwilę że mam same samce.  No i w sumie może tak jest ;), sam nie wiem.
W necie niewiele można znaleźć filmów z tarła tych ryb. Na poniższym widać wyraźny dymorfizm płciowy.  

Co myślicie?
Możliwa jest taka sytuacja że mam same samce, u których potrzeba podejścia do tarła objawia się w ten homoseksualny sposób?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.